Velké akce v létě nebudou. Místo peněz vám vrátí poukazy

jih | rubrika: Aktuality | 30. 4. 2020 | 2 komentáře

Vláda dál zrychluje rozvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru. Dnes rozhodla, že od pondělí 11. května se budou moci konat kulturní, společenské a sportovní akce do 100 osob. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Týká se to třeba kin, divadel, muzeí, galerií, svateb, bohoslužeb nebo i sportovních zápasů. K uvolnění původně mělo dojít až od 25. května, a to jenom na akce do 50 osob.

Vzhledem k tomu, že se koronavirus v Česku šíří minimálně, rozhodla se pro odvážnější postup. Podmínkou samozřejmě je, že mezitím nedojde ke zhoršení situace.

Podrobnosti zveřejní ministerstvo zdravotnictví na zítřejší tiskové konferenci.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock.com

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Naopak velké kulturní akce, hlavně hudební festivaly s tisíci účastníky se letos v létě v Česku konat nebudou, oznámila vláda.

Schválila také návrh ministerstva kultury: Speciální zákon má umožnit, aby organizátoři akcí místo vrácení peněz mohli dát zákazníkům poukazy na příští akci. Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) se to má týkat hlavně právě letních festivalů. Návrh teď zamíří k poslancům.

Vláda dnes rozhodla i o tom, že děti od dvou do sedmi let nemusí nosit roušky ve školkách a podobných zařízeních. A deváťáci se budou od 11. května moct vrátit do škol kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Docházka má být dobrovolná, účast na konzultacích nesmí přesáhnout 15 osob. Ve stejném počtu bude moci od stejného data probíhat i výuka na vysokých školách.

A tohle už jste četli?

Koronavirus: aktuality, kalkulačky, informace

Chraňte nejen sebe, ale i svoji peněženku. Vybíráme nejdůležitější texty a nástroje, které vám pomohou překonat dopady pandemie viru COVID-19.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

karanténa, koronavirus

Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 1 komentář

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

26. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Skoro tři miliony lidí čeká výměna průkazu VZP

Od dubna začne Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších deset let obdrží lidé, kterým v letošním roce vyprší platnost... celý článek

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělská a potravinářská inspekce loni kontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Partners Financial Services