4 tipy, jak ušetřit v každodenním životě

PR článek | rubrika: Jak na to | 18. 9. 2018
Kéž by tak peníze rostly na stromě. Bohužel nerostou, a tak den co den přemýšlíme, jak k nim přijít. Věděli jste ale, že peníze navíc můžete získat, aniž byste se vrhali do podnikání a vydělávali miliony? Začněte šetřit na běžných věcech. Uvidíte, že s našimi tipy je to jednodušší, než si myslíte.
4 tipy, jak ušetřit v každodenním životě

1. Připravujte si jídlo a kávu doma

Dnešní doba je uspěchaná, a tak zřejmě nemáte čas každý den vyvářet. Avšak každodenní jezení v restauracích nebo kupování svačin se dost prodraží. Schválně si zkuste jeden měsíc připravovat do práce jednoduchá jídla do krabičky a uvidíte, že ušetřené tisíce na sebe nenechají dlouho čekat. Stejně tak pokud si každý den dopřáváte dobrou kávu do kelímku, jste každý měsíc bezmála o 1500 korun chudší.

2. Sledujte letáky

Zdá se vám sledování akčních letáků příliš důchodcovské? Ve skutečnosti je to velmi efektivní způsob, jak při nakupování potravin ušetřit spoustu peněz. Stačí, když si vždy před větším nákupem vytipujete, kde mají dané potraviny za nejvýhodnější cenu, srovnáte si například leták Penny s letáky jiných řetězců a pak se rozhodnete, kam na nákup vyrazíte. Pokud natrefíte například na mléko v akci, můžete na kartonu mlék ušetřit 150 korun. V případě, že akční letáky nesledujete, to mnohdy zjistíte až v daném obchodě, jenže to už na vás čekají jen prázdné regály.

Tip

Na nákup se vydejte vždy s předem daným seznamem. Jedině tak se nestane, že byste kupovali vše, co vám přijde pod ruku. A chcete-li opravdu ušetřit, nechoďte do obchodu hladoví…

3. Šetřete energie

V každodenním životě se dá ušetřit i na energiích. Například při tak zdánlivé maličkosti, jakou je splachování toalety, spotřebujete zhruba 10 litrů vody, za které v ročních výdajích za vodu zaplatíte zhruba 3000 korun. Míru splachování ovšem můžete regulovat, a to pomocí tzv. WC Stopu, který vám při menším splachování udělá z 10 litrů pouze 2 litry. Doporučujeme také co nejdříve realizovat instalaci plastových oken, pokud o ní doposud jen přemýšlíte. Skrze okna vám totiž může unikat až 40 % tepla.

4. Nakupujte online

Ačkoliv to vypadá, že jako Češi dáváme přednost nákupům online, stále se držíme pod evropským průměrem, který činí 9,6 %. Zejména oblečení, elektroniku i hračky seženete na internetu až o polovinu levněji než v kamenné prodejně, proto se vyplatí tyto věci nakupovat online. Spousta e-shopů navíc již dnes láká vrácením zboží nebo dopravou zdarma.

Tyto triky, jak ušetřit, rozhodně ocení nejeden student.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

18. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Nová šance pro dlužníky. Milostivé léto čeká pokračování

Milostivé léto, díky němuž se lidé mohou snáze zbavit některých exekucí, nejspíš čeká ještě jedno opakování od začátku září do konce listopadu. Návrh na pokračování dnes schválila vláda... celý článek

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

18. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

Zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun definitivně prošlo, když ho dnes schválili senátoři. Například u osobních aut jde o úsporu v řádech... celý článek

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Pracovní cesty: Cestovní náhrady mimořádně stouply

18. 5. 2022 | Petr Kučera

Pracovní cesty: Cestovní náhrady mimořádně stouply

Zaměstnanec, který nemá účtenku za nákup benzinu nebo nafty, dostane od poloviny května vyšší paušál. Ten dosavadní už byl výrazně nižší než skutečné ceny.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.