Protestní kvíz!

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz týdne | 16. 3. 2013
Proti drahým účtům za elektriku, proti chudobě, proti hloupým rozhodnutím. Celý týden přinášíme články, které vám mají pomoci stát pevně na správné straně. To jest na vaší vlastní straně, abyste nebyli sami proti sobě. Vyzkoušejte v našem kvízu, jak pozorně nás čtete.
Protestní kvíz!

Proti průmyslovému lempláctví! Sedm milionů korun vysomrovali v Americe na rozjezd firmy, která bude poctivě vyrábět mikiny. Jak dlouho má jejich výrobek vydržet?

Proti práci ve svátek! Skupina senátorů navrhuje nařídit obchodům vyvěsit o svátky ceduli Zavřeno. Koho by se to nemělo mimojiné týkat?

Proti nezaměstnanosti! Stejně jako český má slovenský pracovní týden čtyřicet a půl hodiny. Nejspíš se ale bude zkracovat. O kolik by ho chtěly tamější odbory zastřihnout?

Proti všem! Nejen novináři si nevědí rady s Beppem Grillem, šéfem hnutí Pět hvězd, které zaznamenalo s protestním programem pořádný úspěch v italských parlamentních volbách. Jaké je jeho původní povolání?

Proti chudobě! Redaktorka Petra Dlouhá nás už podruhé vzala mezi nejchudší, moderním jazykem „sociálně vyloučené“. Do jakého města nás zavedla její reportáž?

Proti vysokým účtům! Na co spotřebují české domácnosti v průměru nejvíc elektřiny?

Proti stáří bez peněz! Chcete předdůchod? Kromě toho, že musíte nějakou dobu lít peníze do třetího pilíře penzijního systému, že jich tam musíte mít docela dost, musíte taky splnit věkový limit. Jaký?

Pro ty, co je zajímá burza: Jaká je aktuální cena akcie Komerční banky?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

23. 11. 2020 | Petr Kučera | 6 komentářů

Platba odešla bez vašeho vědomí. Pozor na podvod

Česká národní banka (ČNB) upozorňuje na podvodné telefonní hovory z bezplatné telefonní linky 800 205 205, při kterých jsou jménem ČNB od osob vyžadovány citlivé informace k platbám,... celý článek

Změny od pondělí: Takhle se zmírní omezení

23. 11. 2020 | Petr Kučera | 3 komentáře

Změny od pondělí: Takhle se zmírní omezení

Od pondělí 23. listopadu trochu zmírní některá koronavirová omezení. V protiepidemickém systému PES se posuneme z nejpřísnějšího pátého stupně do čtvrtého. Návrh ministra zdravotnictví... celý článek

Český rekord. Státovka se vydražila za 12 milionů

21. 11. 2020 | Petr Kučera | 1 komentář

Český rekord. Státovka se vydražila za 12 milionů

Pětitisícová státovka z roku 1919 se prodala za víc než dvanáctinásobek své vyvolávací ceny. Aukční společnost Bankovky.com stanovila její startovací cenu na jeden milion, zájemce ji... celý článek

Prodejci pojištění dostanou na zkoušky ještě půl roku

20. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Prodejci pojištění dostanou na zkoušky ještě půl roku

Tisíce pojišťovacích zprostředkovatelů dostali delší čas na vykonání potřebných zkoušek. Poslanci dnes schválili návrh zákona, kterým se odkládá povinnost doplnit odbornou zkoušku z... celý článek

V oběhu je rekordní množství peněz, hlásí ČNB

20. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

V oběhu je rekordní množství peněz, hlásí ČNB

Lidé i firmy stále častěji platí kartou, přesto ještě nikdy nebylo v Česku tolik hotovosti jako teď.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.