Billa zkouší e-shop, dá slevu na první nákup

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 7. 3. 2023
Billa zkouší e-shop, dá slevu na první nákup

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Billa začal veřejně testovat svůj e-shop. Zatím nabízí dovoz jen po Praze a Brně z tamních velkoskladů.

Minimální hodnota nákupu v e-shopu je 200 Kč, doprava je zdarma. Na první nákup dostane zákazník slevu 10 procent a malý dárek. Také za online nákupy lze sbírat body s bonusovou kartou nebo je naopak při online nákupu uplatnit.

„Po zkušebním provozu a vyhodnocení zpětné vazby zákazníků přistoupíme ke spuštění ostrého provozu. Budeme pak usilovat o co nejrychlejší spuštění i ve zbytku České republiky,“ říká bez bližších podrobností Liam Casey, generální ředitel společnosti Billa ČR.

V počáteční fázi si lidé mohou objednat kolem sedmi tisíc výrobků včetně potravin, čerstvého ovoce a zeleniny, chlazeného či mraženého zboží, drogistického zboží, květin nebo zboží pro domácí mazlíčky. Billa slibuje i dovážku lahůdek nebo obložených baget, mís nebo hotových jídel.

E-shop garantuje dovoz zboží už od tří hodin od objednání, spolupracuje se společnost DoDo.

Jako první z velkých řetězců nabídlo rozvoz potravin objednaných přes internet Tesco, služba funguje už od začátku roku 2012. Konkurují mu hlavně specializované „online supermarkety“ Rohlík.cz a Košík.cz, druhý jmenovaný od roku 2020 spolupracuje s Kauflandem.

Lidl má vlastní e-shop od roku 2017, potraviny v něm ale neprodává.

Od října 2018 testuje svůj e-shop Globus. Pro zboží objednané online si však lidé musí dojet k hypermarketu na pražském Zličíně, nově je na výběr také hypermarket v Ostravě.

Další řetězce začaly testovat e-shop v roce 2021. Albert momentálně rozváží v Brně, Ostravě a Olomouci, Penny zatím jen v Plzni.

Coop rozváží pouze na jihu Moravy z prodejen spadajících pod Jednotu Mikulov. U dalších obchodů Coop po celé republice si lze internetový nákup vyzvednout v prodejně, na několika místech i v nonstop dostupném výdejním boxu.

Fotogalerie: Nová nákupní centra v Česku

Kam příště, když nekoupíte přes internet? Projděte se s námi po nových i čerstvě vylepšených obchodních centrech.

Popisky fotek a jejich autory najdete uvnitř galerie.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Penzijko s finančním bonusem

Penzijko s finančním bonusem

Založte si penzijko Conseq a získejte nejen státní příspěvky a daňovou úsporu, ale i bonus pro věrné klienty.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Partners Banka a Rohlík odmění společné klienty. Ušetří za prémiové služby

20. 5. 2024 | Petr Kučera

Partners Banka a Rohlík odmění společné klienty. Ušetří za prémiové služby

Nová Partners Banka startuje spolupráci s Rohlik.cz, největším online obchodem s potravinami. Aktivní klienti mohou získat benefity v hodnotě až 4776 korun za rok.

Obleč se jako včelař. Penny láká na slevu v netradiční akci

17. 5. 2024 | Pavla Adamcová

Obleč se jako včelař. Penny láká na slevu v netradiční akci

Penny láká na poněkud netradiční slevu. Kdo v pondělí 20. května přijde na prodejnu řetězce oblečený ve včelařském oblečení, dostane cukr krystal bílý za sníženou cenu 14,90 koruny... celý článek

Sleva jen pro někoho. Komu teď řetězce nabízejí levnější nákup

2. 5. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Sleva jen pro někoho. Komu teď řetězce nabízejí levnější nákup

Zboží v akci nebo sleva ve věrnostním programu – to už je pro české zákazníky samozřejmost. Relativní novinkou jsou ale slevy jen pro určité skupiny zákazníků. Třeba pro studenty, seniory... celý článek

Jídlo před koncem spotřeby za polovic. Řetězce rozšiřují výhodné balíčky

19. 4. 2024 | Pavla Adamcová

Jídlo před koncem spotřeby za polovic. Řetězce rozšiřují výhodné balíčky

Zákazníci Penny Marketu si ode dneška mohou přímo na prodejnách řetězce zakoupit balíčky zboží s blížící se dobou spotřeby za poloviční cenu. Dosud to bylo možné jen přes mobilní aplikaci. celý článek

Která sleva je falešná? ČOI má jasno, říká šéf kontroly

19. 4. 2024 | Pavla Adamcová

Která sleva je falešná? ČOI má jasno, říká šéf kontroly

Novela zákona o ochraně spotřebitele funguje krátce a s prodejci je třeba si stále vymezovat hranice, říká ke správnému uvádění slev Michael Maxa, ředitel kontroly České obchodní inspekce.... celý článek

Partners Financial Services