Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 6. 1. 2022 | 4 komentáře
Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení
Františkovy Lázně
Zdroj: vanGeo/Shutterstock

Na cestovatelském portálu Kudy z nudy.cz je opět možné stahovat lázeňské vouchery. Letos mohou zájemci využít slevový poukaz na pobyt v lázních zatím v období od ledna do března a v hodnotě 2000 korun.

Nově jsou vouchery adresné. Lidé si zvolí, kam chtějí jet a v jakém termínu a uvidí, zda je ho možné uplatnit, nebo už je ve vybraných lázních kapacita vyčerpaná. Neměla by se tak opakovat situace, že lázně poukaz nepřijmou.

Podmínkou pro uplatnění je délka pobytu alespoň na šest nocí a využití pěti procedur. Vouchery jsou pro lidi nad 18 let. Na první tři měsíce roku jich je k dispozici 30 tisíc.

Nový projekt, za nímž stojí Svazy léčebných lázní ČR a Sdružení lázeňských míst, navazuje na státní dotační program Covid lázně, který fungoval v uplynulých 18 měsících a jehož prostřednictvím mohli lidé získat voucher na lázeňský pobyt ve výši 4000 korun.

Srovnejte si to s námi

Letošní vouchery na 2000 korun financují sami poskytovatelé lázeňské péče. Podle viceprezidenta Svazu léčebných lázní ČR Martina Plachého se do nového projektu zapojilo zhruba šest desítek lázeňských zařízení, jde zhruba o 90 procent všech lázeňských kapacit.

Po prvním kvartálu se uskuteční hodnocení projektu a rozhodne se o případném dalším pokračování. Plachý doufá, že se například do něj podaří převést nevyčerpané prostředky ze státního dotačního programu Covid lázně nebo pro něj získat zdroje z rozpočtu krajů.

Program ministerstva pro místní rozvoj Covid lázně začal fungovat 1. července 2020. K dispozici byly poukazy v hodnotě 4000 korun při pobytu na alespoň šest nocí spojený s minimálně pěti procedurami. Podle ředitele CzechTourismu Jana Hergeta resort proplatil 109 550 slevových poukazů za 438 milionů korun. O proplacení je možné žádat do konce ledna.

Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+81
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

dovolená, koronavirus, slevy

A tohle už jste četli?

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

28. 11. 2022 | Jakub Balada | 1 komentář

Skutečné slevy při Black Friday. Podívejte se, kdo nejvíc čaroval

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify popisuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

24. 11. 2022 | Jiří Hovorka

První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

Lidé, kteří si nově založí ověřený účet Plus u služby Skip Pay, dostanou v rámci marketingové akce až 1500 korun na první nákup. Nabídka nemá žádné další podmínky ani omezení (například... celý článek

Notáři poradí zadarmo. Už v úterý

20. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Notáři poradí zadarmo. Už v úterý

Notářská komora ČR pořádá v úterý 25. října šestý ročník Dne otevřených dveří. Stejně jako v předchozích dvou letech se kvůli koronavirovým omezením uskuteční jen po telefonu.

mBank vrátí až 2000 Kč z nákupů na internetu

19. 10. 2022 | Petr Kučera

mBank vrátí až 2000 Kč z nákupů na internetu

Velkorysou akci na podporu své virtuální své eKarty spustila mBank. Až do 15. prosince vám na účet vrátí peníze, které s touto kartou zaplatíte za nákupy na internetu – limitem jsou... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.