Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 6. 1. 2022 13:56 | 4 komentáře
Dva tisíce korun na lázně. Nové vouchery jsou ke stažení
Františkovy Lázně
Zdroj: vanGeo/Shutterstock

Na cestovatelském portálu Kudy z nudy.cz je opět možné stahovat lázeňské vouchery. Letos mohou zájemci využít slevový poukaz na pobyt v lázních zatím v období od ledna do března a v hodnotě 2000 korun.

Nově jsou vouchery adresné. Lidé si zvolí, kam chtějí jet a v jakém termínu a uvidí, zda je ho možné uplatnit, nebo už je ve vybraných lázních kapacita vyčerpaná. Neměla by se tak opakovat situace, že lázně poukaz nepřijmou.

Podmínkou pro uplatnění je délka pobytu alespoň na šest nocí a využití pěti procedur. Vouchery jsou pro lidi nad 18 let. Na první tři měsíce roku jich je k dispozici 30 tisíc.

Nový projekt, za nímž stojí Svazy léčebných lázní ČR a Sdružení lázeňských míst, navazuje na státní dotační program Covid lázně, který fungoval v uplynulých 18 měsících a jehož prostřednictvím mohli lidé získat voucher na lázeňský pobyt ve výši 4000 korun.

Srovnejte si to s námi

Letošní vouchery na 2000 korun financují sami poskytovatelé lázeňské péče. Podle viceprezidenta Svazu léčebných lázní ČR Martina Plachého se do nového projektu zapojilo zhruba šest desítek lázeňských zařízení, jde zhruba o 90 procent všech lázeňských kapacit.

Po prvním kvartálu se uskuteční hodnocení projektu a rozhodne se o případném dalším pokračování. Plachý doufá, že se například do něj podaří převést nevyčerpané prostředky ze státního dotačního programu Covid lázně nebo pro něj získat zdroje z rozpočtu krajů.

Program ministerstva pro místní rozvoj Covid lázně začal fungovat 1. července 2020. K dispozici byly poukazy v hodnotě 4000 korun při pobytu na alespoň šest nocí spojený s minimálně pěti procedurami. Podle ředitele CzechTourismu Jana Hergeta resort proplatil 109 550 slevových poukazů za 438 milionů korun. O proplacení je možné žádat do konce ledna.

Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz a speciální přílohy HN. Ráda tráví čas s rodinou... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+56
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Pravda o slevách. Našli jsme nové triky, ale i férově počítající e-shopy

30. 11. 2021 | Jakub Balada | 10 komentářů

Pravda o slevách. Našli jsme nové triky, ale i férově počítající e-shopy

Díky Hlídači shopů si můžete ověřit, jaká je skutečná sleva a jestli ji obchodníci uměle nezvyšují. Jakub Balada z datového startupu Apify ukazuje, co hlídač zjistil během letošního... celý článek

VZP láká neočkované seniory na finanční odměnu

3. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

VZP láká neočkované seniory na finanční odměnu

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) osloví v následujících dnech své klienty starší 65 let, kteří dosud nebyli očkováni proti covidu. Největší zdravotní pojišťovna jim nabídne poukaz... celý článek

Měsíc cestování po Evropě zdarma. EU nadělí jízdenku pro mladé

11. 10. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Měsíc cestování po Evropě zdarma. EU nadělí jízdenku pro mladé

Šedesát tisíc lidí ve věku od 18 do 20 let získá bezplatnou jízdenku až na měsíc cestování vlakem po Evropské unii. Zájemci o účast v dalším kole unijního projektu DiscoverEU se mohou... celý článek

Billa vrátí 100 Kč z nákupů, láká stravenková firma

6. 10. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Billa vrátí 100 Kč z nákupů, láká stravenková firma

Lidé, kteří v obchodním řetězci Billa zaplatí stravenkovou kartou od společnosti Edenred, dostanou při každém druhém nákupu nad 500 korun automaticky 100 korun zpět.

Nákupy v Polsku zlevňují, zlotý je nejslabší od transformace

22. 9. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Nákupy v Polsku zlevňují, zlotý je nejslabší od transformace

Polská měna během dnešního obchodování klesla na svoji nejslabší úroveň vůči české koruně v novodobé historii – respektive za dobu, kdy obě země používají režim volně plovoucího směnného... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.