IKEA otevírá první výdejní místo v regionech

| rubrika: Aktuality | 28. 5. 2020 10:00
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Řetězec IKEA otevírá první z nových výdejních míst v Česku, a to v Kutnohorské ulici v Hradci Králové. Objednávat zboží s doručením do tohoto výdejního místa mohou zájemci od pondělí 1. června, první zásilky si vyzvednou v pátek 5. června.

Výdejní místo bude otevřeno jenom tři dny v týdnu a po omezenou dobu: ve středu a v pátek od 14 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 14 hodin. Zásobovat ho bude nejbližší obchodní dům IKEA, tedy v Praze na Černém Mostě. Provozovatelem výdejního místa je logistická společnost HRAL.

Na rozdíl od většiny dalších e-shopů zůstává IKEA u systému, který obvykle znamená, že za vyšší útratu si zákazníci ještě víc připlatí. Rozhodující je totiž celková hmotnost zboží v objednávce. Nejlevnější cena za dopravu na výdejní místo je 299 korun pro objednávky do 90 kilogramů. U zásilek do 200 kilogramů zákazníci zaplatí 399 korun, nad 200 kilogramů pak 699 korun. Ceny jsou přesto nižší než při doručení přímo do bytu.

Na nákupy?

Zdroj: Shutterstock

Nová pravidla mají prodloužit život spotřebičů a ušetřit peníze spotřebitelů. Na rozsáhlejší vylepšení si ale ještě počkáme.

Právo na opravu se blíží. Za spotřebiče můžete ušetřit tisíce


Řetězce Pepco a Kik dostanou novou konkurenci.

Do Česka vstoupí dva nové diskontní řetězce


Obchodníci na krátkou dobu skokově zdraží, aby pak mohli lákat na větší slevu. EU chce, aby se chovali férověji.

Triky Mountfieldu mají skončit. Pravidla pro slevy zpřísní

IKEA už v lednu oznámila, že letos v Česku otevře výdejní místa v sedmi krajských městech: vedle Hradce Králové má jít o Plzeň, Liberec, České Budějovice, Ústí nad Labem, Zlín a Karlovy Vary. Provoz mají zajistit externí partneři.

IKEA tedy v krajských městech neplánuje otevřít své klasické prodejny. Ještě v roce 2012 zvažovala otevřít obchodní dům v Plzni a mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, tyto plány pak ale zrušila. Dál má prodejny na pražském Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě.

U pražských obchodních domů na Černém Mostě a Zličíně mají také letos vzniknout schránky na vyzvedávání zboží. Šest schránek různých velikostí bude dostupných nepřetržitě – tedy nezávisle na otevírací době prodejny.

„Je možné, že otevření některých z nich posuneme do roku 2021 kvůli pandemii koronaviru, která zpomalila proces příprav. Stejně tak stále plánujeme do konce letošního roku zprovoznit schránky na vyzvedávání zboží u našich pražských obchodních domů. I v tomto případě ale přípravy zpomalil koronavirus,“ říká Petr Šašek z tiskového oddělení firmy.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.