IKEA míří do regionů, otevře sedm výdejních míst

pk | rubrika: Aktuality | 21. 1. 2020 | 3 komentáře

Obchodní řetězec IKEA letos v Česku otevře výdejní místa v sedmi krajských městech: Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Zlíně a Karlových Varech. Na dnešním setkání s novináři to oznámilo vedení tuzemské pobočky švédského prodejce nábytku a bytových doplňků.

Půjde jenom o výdejní místa, jejichž provoz zajistí externí partner. IKEA tedy v krajských městech neplánuje otevřít své klasické prodejny. Firma ještě v roce 2012 zvažovala otevřít obchodní dům v Plzni a mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, tyto plány pak ale zrušila. Dál má tedy prodejny na pražském Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě.

Výdejní místa budou cenově dostupnou alternativou k transportní službě, řekla Federica Barberis, obchodní ředitelka IKEA pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Od konce loňského října sice firma začala doručovat zboží z e-shopu za jednotnou cenu 300 korun, pokud hmotnost celé objednávky nepřekročí 30 kilogramů, jinak je ale dovoz drahý – oproti standardním e-shopům totiž cena roste s tím, kolik utratíte.

U pražských obchodních domů na Černém Mostě a Zličíně mají také letos vzniknout schránky na vyzvedávání zboží. Šest schránek různých velikostí bude dostupných nepřetržitě – tedy nezávisle na otevírací době prodejny.

Na nákupy?

Nová pravidla mají už v příštím roce prodloužit život spotřebičů a ušetřit peníze spotřebitelů. Na rozsáhlejší vylepšení si ale ještě počkáme.

Právo na opravu se blíží. Za spotřebiče můžete ušetřit tisíce


Řetězce Pepco a Kik dostanou novou konkurenci.

Do Česka vstoupí dva nové diskontní řetězce


Obchodníci na krátkou dobu skokově zdraží, aby pak mohli lákat na větší slevu. EU chce, aby se k zákazníkům chovali férověji.

Triky Mountfieldu mají skončit. Pravidla pro slevy zpřísní

Nová výdejní místa vycházejí vstříc rostoucímu zájmu o online objednávky. Prodeje prostřednictvím e-shopu IKEA meziročně stouply o 36 procent, přičemž průměrný nákup tam dosáhl 9186 korun oproti 1745 korunám v obchodním domě.

Na konci ledna spustí IKEA nový responzivní web (se snadným prohlížením z mobilu) s vylepšeným vyhledáváním.

IKEA se chce dál soustředit na ochranu životního prostředí a takzvanou udržitelnost, do roku 2030 plánuje být „plně cirkulární společností“.

„Všechny nové výrobky od začátku vyvíjíme tak, aby bylo možné je upravit, opětovně použít, opravit, znovu prodat a recyklovat, čímž vzniká co nejméně odpadu,“ říká Vladimír Víšek, regionální manažer pro trvalou udržitelnost.

Pražské obchodní domy začnou také s testováním kávové sedliny při vývoji nových produktů nebo otestují službu pronájmu nábytku pro firmy.

„Chceme zákazníky podporovat po celou dobu životnosti jejich nábytku, ať už jde o udržení perfektního stavu výrobku, potřebu náhradního dílu nebo když chtějí poslat nábytek dál jeho opětovným prodejem či darováním. V této oblasti již máme službu Druhý život nábytku, kde zákazník může zpětně prodat nepotřebný nábytek IKEA. Do budoucna hledáme další služby nebo iniciativy,“ dodává Víšek.

Tržby IKEA v Česku stouply v uplynulém finančním roce (od září 2018 do srpna 2019) o 6,3 % na 10,7 miliardy korun. Zisk stoupl o zhruba 41 procent na 1,2 miliardy korun. IKEA má v Česku 1876 zaměstnanců.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+14
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

26. 1. 2023 | Veronika Hejná

Hromadné žaloby se blíží. Nový plán, jak mají fungovat

Soudit se s nepoctivou firmou bude pro běžné spotřebitele jednodušší. Pomoct jim mají hromadné žaloby. Jejich výsledná podoba v českém právu ale má být slabší, než se dříve plánovalo. celý článek

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Proč cukr tolik zdražil? Ministr viní řetězce. Skandál, reagují

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) chce po obchodních řetězcích vysvětlení, proč tak výrazně zdražily cukr. Vysoké přirážky jsou podle ministra nemorální. Řetězce vinu odmítají... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.