IKEA snižuje cenu za doručení lehčího zboží z e-shopu

jih | rubrika: Aktuality | 30. 10. 2019

Řetězec IKEA částečně zjednoduší možnost nákupu online. Zboží z e-shopu začne od 31. října doručovat za jednotnou cenu 300 korun, pokud hmotnost celé objednávky nepřekročí 30 kilogramů.

Online nákupy spustila IKEA v Česku v roce 2016. Dovoz zboží domů (nebo na jinou konkrétní adresu) zatím přišel přinejmenším na 600 korun. Cena doručení paradoxně roste s tím, kolik utratíte.

Zatímco běžné e-shopy často nabízejí doručení zdarma, když u nich utratíte nad určitý limit, IKEA předpokládá, že čím dražší zboží si koupíte, tím větší auto bude potřeba k doručení. S větším množstvím nakoupeného nábytku také roste náročnost na jeho převoz.

Kartou prosím

Podle ministerstva financí se může obchodník rozhodnout, že chce přijímat jenom karty. Naopak podle ČNB musí podnikatelé až na výjimky vždycky přijímat i hotovost.

Hotovost nebereme, jenom karty. Obchodníci chtějí jasnější zákon

Když například v IKEA nakoupíte za 15 až 25 tisíc, vyjde vás doprava na 1300 korun. Nově tedy můžete ušetřit, pokud se vejdete do 30 kilogramů.

„Na základě zkušeností z Maďarska očekáváme, že podíl online objednávek do 30 kilogramů bude tvořit více než 40 procent,“ říká Anna Rumianová, která má v tuzemské IKEA funkci Country Customer Manager.

V současné době se se online prodej na celkovém obratu IKEA v Česku podílí ze sedmi procent. Novinka by tento podíl měla zvednout.

Nový poplatek vybere firma při online nákupu automaticky. Zákazník si může nechat balík poslat na jím zvolenou adresu nebo na výdejní místo spravované společností PPL. Právě ta zajišťuje pro IKEA dopravní služby.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+21
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

e-shopy, ikea, nakupování

Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělské a potravinářské inspekce loni zkontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Vyšlo přitom najevo, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

19. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

Celkem 16 pokut vyšších než 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce řetězcům za nekalé praktiky v období od začátku roku 2022 do konce loňského třetího čtvrtletí. Celková výše... celý článek

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

19. 2. 2024 | Lukáš Kaňok

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

Řadě z nás od začátku roku zase vzrostly zálohy na elektřinu. Jak je to možné, když ve zprávách píšou, že elektřina zlevňuje? Známe odpověď a všechno kolem záloh srozumitelně vysvětlíme. celý článek

Partners Financial Services