Expobank má nového šéfa i mluvčího

| rubrika: Aktuality | 14. 1. 2020 17:30

Novým předsedou představenstva Expobank CZ se od 2. ledna stal Lubomír Lízal, bývalý člen bankovní rady České národní banky. Vyplývá to z informací na webu banky a ze změny v obchodním rejstříku. 

Web Peníze.cz na konci prosince napsal, že tuzemská Expobank získává nové, ryze české vedení. Už z tehdejšího oznámení banky o jmenování Lízala členem představenstva bylo patrné, že zamíří i do čela tohoto statutárního orgánu.

„Nové vedení banky je zcela lokální, čímž chceme zdůraznit fokus na domácí českou klientelu i konzervativní přístup k úvěrování. Po obsahové stránce se u nás nic nemění – i nadále chceme klientům nabízet individuální péči a pokračovat v zavádění nových produktů fintechu,“ uvedl tehdy Lízal.

Lízal k 1. lednu nahradil dosavadního člena a předsedu představenstva Ilju Mitelmana. Z představenstva odešel také Sridhar Cadambi, k 1. lednu ho nahradil Jan Winkler. Už od loňského září posílil představenstvo Martin Provazník, čtvrtým členem je od loňského března Martin Kubíček.

Novým předsedou dozorčí rady byl zvolen její dosavadní člen John McNaughton.

Lubomír Lízal

Lubomír Lízal. Foto: Expobank

Lubomír Lízal působil v dozorčí radě Expobank od května 2018. Dříve byl členem bankovní rady České národní banky. „V představenstvu se kromě financí zaměří především na Strategy & Business Development, HR a komunikaci. Jeho cílem je další rozvoj Expobank i jejích služeb pro soukromou i korporátní sféru,“ řekla v prosinci mediální zástupkyně banky Petra Holíková z agentury Médea PR.

Jan Winkler v minulosti pracoval například v Erste bank Romania na pozici Director Change Leadership, předtím byl generálním ředitelem Accenture pro střední Evropu.

Expobank má v Česku jedinou pobočku v Praze, druhou – v Karlových Varech – v květnu zavřela. Pod tímto názvem působí od roku 2014. Banka tehdy převzala tuzemskou síť LBBW, ještě předtím působila pod názvem Bawag (její součástí se stala i česká síť Dresdner Bank). Původně vznikla na začátku 90. let jako společný švýcarsko-maďarský podnik InterBank, později fungovala jako Interbanka.

Za většinového akcionáře tuzemské Expobank byl do loňska označován ruský podnikatel Igor Kim. Ani on už v oficiálním vedení banky nefiguruje – od podzimu už není ani předsedou, ani členem dozorčí rady.

Expobank má od Nového roku i nového mluvčího. Stal se jím Jakub Švestka, který byl do loňského května mluvčím Moneta Money Bank. 

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.