Expobank má nového šéfa i mluvčího

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 14. 1. 2020

Novým předsedou představenstva Expobank CZ se od 2. ledna stal Lubomír Lízal, bývalý člen bankovní rady České národní banky. Vyplývá to z informací na webu banky a ze změny v obchodním rejstříku. 

Web Peníze.cz na konci prosince napsal, že tuzemská Expobank získává nové, ryze české vedení. Už z tehdejšího oznámení banky o jmenování Lízala členem představenstva bylo patrné, že zamíří i do čela tohoto statutárního orgánu.

„Nové vedení banky je zcela lokální, čímž chceme zdůraznit fokus na domácí českou klientelu i konzervativní přístup k úvěrování. Po obsahové stránce se u nás nic nemění – i nadále chceme klientům nabízet individuální péči a pokračovat v zavádění nových produktů fintechu,“ uvedl tehdy Lízal.

Lízal k 1. lednu nahradil dosavadního člena a předsedu představenstva Ilju Mitelmana. Z představenstva odešel také Sridhar Cadambi, k 1. lednu ho nahradil Jan Winkler. Už od loňského září posílil představenstvo Martin Provazník, čtvrtým členem je od loňského března Martin Kubíček.

Novým předsedou dozorčí rady byl zvolen její dosavadní člen John McNaughton.

Lubomír Lízal

Lubomír Lízal. Foto: Expobank

Lubomír Lízal působil v dozorčí radě Expobank od května 2018. Dříve byl členem bankovní rady České národní banky. „V představenstvu se kromě financí zaměří především na Strategy & Business Development, HR a komunikaci. Jeho cílem je další rozvoj Expobank i jejích služeb pro soukromou i korporátní sféru,“ řekla v prosinci mediální zástupkyně banky Petra Holíková z agentury Médea PR.

Jan Winkler v minulosti pracoval například v Erste bank Romania na pozici Director Change Leadership, předtím byl generálním ředitelem Accenture pro střední Evropu.

Expobank má v Česku jedinou pobočku v Praze, druhou – v Karlových Varech – v květnu zavřela. Pod tímto názvem působí od roku 2014. Banka tehdy převzala tuzemskou síť LBBW, ještě předtím působila pod názvem Bawag (její součástí se stala i česká síť Dresdner Bank). Původně vznikla na začátku 90. let jako společný švýcarsko-maďarský podnik InterBank, později fungovala jako Interbanka.

Za většinového akcionáře tuzemské Expobank byl do loňska označován ruský podnikatel Igor Kim. Ani on už v oficiálním vedení banky nefiguruje – od podzimu už není ani předsedou, ani členem dozorčí rady.

Expobank má od Nového roku i nového mluvčího. Stal se jím Jakub Švestka, který byl do loňského května mluvčím Moneta Money Bank. 

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Sečteno. Inflace byla druhá nejvyšší v historii ČR, hlásí statistici

11. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Sečteno. Inflace byla druhá nejvyšší v historii ČR, hlásí statistici

Průměrná míra inflace za rok 2022 dosáhla 15,1 %. Šlo o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné České republiky. Vyšší byla pouze v roce 1993, a to 20,8 %. Oznámil to Český statistický... celý článek

Levnější hypotéky? Banky nemají dobré zprávy, naději dává klíčová sazba

10. 1. 2023 | Olga Skalková

Levnější hypotéky? Banky nemají dobré zprávy, naději dává klíčová sazba

Jestli letos zlevníme, tak jenom mírně, říkají banky. Od listopadu nicméně klesla sazba IRS, od které se úroky hypoték odvíjejí víc než od repo sazby ČNB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.