Peníze, které vám dá stát: Doplatek na bydlení

Doplatek na bydlení řeší nedostatek příjmu k uhrazení nákladů na bydlení tam, kde nestačí vlastní příjmy osoby či rodiny včetně příspěvku na bydlení ze systému státní sociální podpory.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 2. 2013 19:30, Pavla

zajímalo bymne jestli se do životního minima a doplatku na bydlení započítavají také alimenty...dškuji za odpovědˇ

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

20. 6. 2022 16:02 | Jája

Co se započítává do doplatků na bydlení,příspěvku na bydleni započitava se i příspěvek na péči.Žádám o doplatek na bydlení.pečuji o osobu blízkou.Ja nemám žádný příjem.. pán jen invalidní důchod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 22:45 | dáša

Zajímalo by mě,zda lze vodné dostat i zpětně v doplatku na bydlení.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2022 22:45 | dáša

Zajímalo by mě,zda lze vodné dostat i zpětně v doplatku na bydlení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2022 13:41 | Katarina

Zdravím mám prozbu žijeme. V podnájmu v kruhů rodina. Já manžel Syn jeho družka a vnuk doplatek na bydlení nám napsali se nemáme nárok. Bejt snímá posuzování. Prosím za odpověď děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2021 13:53 | Lucie

Dobri den sem na urade prace priselmi doplatek za vodu nevim jesli mam narok
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2016 16:58 | Sonya

Dobrý den. Dá se žádat o doplatek na bydlení zpětně? tzn. třeba dva tři měsíce zpětně? platila jsem vzorně nájem ,ale nyní mi na něj už nezbylo a úřednice mi sdělila,že jsem si prý měla dávno zažádat o doplatek na bydlení a že je to má chyba,že jsem to nevěděla. Jsem samoživitelka,dala jsem za nájem dost,ale nyní mi hrozí kvůli údajné jedné mé chybě téměř vystěhování,neb jsem o nájem pozadu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2015 22:13 | rynda

9200 není životní minimum, ale minmální mzda. a dá se vydělávat míň – na snížený úvazek. nebo na dohodu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2015 14:29

Ano, jakykoliv prijmy se zapocitavaji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2015 14:27

6000 vydelavat nemuzete, kdyz zivotni minimum je 9200
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2015 16:35 | veronika

Zajímalo by mne jak je to s přispěvkem na živobytí, když vidělám v práci 6000kc příspěvek na bydlení je 5400kc a já si doplatím 1500kč na nájem bytu +elektrina 13100kc mám nárok na živobytí nárok?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2015 9:45

A to u vás nikdo nepracuje? Čtyřiadvacet tisíc máte bez práce, něco přihoďte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2015 0:05 | irena

Dobrý den bydlíme v podnájmu bytu 3+1,byt má 70m2,v bytě máme trvalý pobyt 2dospělí,2děti do 6let,2děti od šesti let, nájemné je celkem i s energiemi 13000,-kč, pobíráme 3000,-výživné,6200,-rodičovský příspěvek s přídavky,7520,-příspěvek na živobytí,8200,-doplatek na bydlení, nyní nám přišel nedoplatek za vodu 8900,za elektřinu 2200kč a za plyn 3500,-kč, vyúčtování jsem donesla na hmotnou nouzi, paní mi řekla že mi na to nedají, to je v pořádku, zařídím si splátky ale ona zadala ty nedoplatky k příjmum, a nákladum na bydlení a řekla mi že se dávka doplatek na bydlení muže snížit? mužete mi prosím vysvětlyt proč? já budu splácet nedoplatky a doplatek na bydlení se mi ještě sníží tak nebudeme mít ani životní minimum?...děkuji :nevim:
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2015 9:57 | LENKA

Dobrý den,mam jeden dotaz.Žádala jsem o doplatek k nájmu,byl mi zamítnut kvůli podpisu druhého majitele na smlouvě. Jen že druhý majitel bytu žije v Itálii. Můžete mi prosím poradit co mam dělat ? děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 11. 2014 17:24 | Petra

Dobrý den, zajímalo by mě jak se v doplatku a příspěku na bydlení zohledňujě dřevo na topení. Byt má plochu 130 m2 ale celková plocha je 400m2. Zohledňuje se nějak tato plocha? Vytápět se bohužel usí. Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2014 17:13 | jana

Mam narok na doplatek na elektrinu mam s tim moc problemu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2014 18:15

Dobry den chtela jsem se zeptat jestli mam narok na doplatek na bydleni. Bydlim v pronajatem byte a smlouva je psana jako najemni. Jsem uvedena v evidencnim listu I s dvemi detmi (takze jsme tu hlaseni na sluzby spojene s bytem:vodne stocne teplo) Platim celkem 5300kc a muj prijem z hmotne nouze je 6400+1220kc pridavky. Kdyz poplatim byt zbyde mi s detmi na cely mesic 2320kc. Z cehoz to nejde utahnout tri lidi. Dekuji moc za odpoved protoze moje socialni pracovnice pod kterou spadam mi nechce nic vic vyplatit. S pozdravem Bednarova
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2013 15:27 | Irena Nováková

Dobrý den zajímalo by mě jestli mi po zaplacení nájemného má zbývat 830 kč pro mne a mé tři syny. Jsem samoživitelka. děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2013 2:53 | lenka

Dobrý den zajímalo by mě jestli mi po zaplacení nájemného má zbývat životní minimm nebo jestli si z životního minima doplácím do nájmu který činí 12047kč a pobírám 20000kč děkuji za odpověd
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2013 19:30 | Pavla

zajímalo bymne jestli se do životního minima a doplatku na bydlení započítavají také alimenty...dškuji za odpovědˇ
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2012 18:23 | Libor

Vážení, prosím o radu pro moji známou, která bude mít letos 59 let, je samoživitelka a nemůže najít přes veškerou snahu zaměstnání/ věk a nemoci/.Bydlí ve vlastním velmi starém rodinném domku. Jelikož neplňovala podmínky nároku na podporu v nezaměstnanosti, byl jí přiznán od 1.1.2012 příspěvek na živobytí. Náklady na bydlení činí cca 4050 Kč. 1.1.2012 přiznán doplatek na bydlení 3211,- Kč ,vyplacen 14.2.2012,17.2.,22.3.,12.4.,15 .5., Od 1.6. přiznán doplatek na bydlení jen ve výši 282 Kč a vyplacen 19.6.2012/podezřelé-přece se vyplácí zpětně/ Od 1.4.2012 jí byl přiznán příspěvek na bydlení 3030,-Kč,vyplacen 7.5.2012, 7.6.2012.
Proti tomuto rozhodnutí o snížení doplatku na bydlení z neznámého důvodu se chce odvolat.Rozhodnutí ve věci snížení doplatku na bylení bylo doručeno 21.6.2012 Nyní částka 3030 + 282´= 3312 Kč nepokryje ani normativní náklady na bydlení. Práci nemůže najít hlavně pro svůj věk a připojily se i vážnější zdravotní problémy.

Děkuji za radu. Libor
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services