Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

20. 2. 2008 8:42 | Sporic obrazovky

To Wolfik: ... nic se nedeje, proc se omlouvat za takovou ptakarnu. S BJet jsem spokojen co se tyce nabidky cennych papiru, vyse poplatku, uzivatelskeho prostredi. Nejem spokojen s tim, ze neumoznuji transakcni ucet u mBank, pac mBank jeste neumi zahranicni platby a oni tvrdi, ze to porad michaji pres ucty v Rakousku. Vidim za tim budto neschopnost (proc do toho plest zahranicni ucty, kdyz odesilam penize na ucet BJetu v CR, pak at si to michaji treba v Ghane), anebo snahu co nejvic skodit mBance, na kterou mimochodem utoci slovne kazda banka, s kterou mam co do cineni. Ani telefonni operatorka ING si neodpusti jizlive ponzamky. To me usvedcuje, ze jsem si vybral dobre, jenze kvuli BJetu musim stale paralelne drzet CS. Dal mi vadi jejich novy zabezpecovaci elektronicky klic, to je strasna uchylarna. A jejich reakce na emaily je tak pomala, ze stejne po par tydnech vezmete telefon a zavolate jim. V tomto jsou ty sluzby hooooooodne nizke kvality. Trvale poplatky neplatite jen za transakce, skocte si k nim na skoleni, podepiste smlouvu, budete mit prvni 3 obchody na mesic zdarma, kdyz vas budou stvat vice nez me, tak zadny obchod neudelate, nic vas to stat nebude a utecte ke konkurenci. .... Turecko: Sporotrend (15-20% Turka), ESPA STOCK Istanbul (100% Turka). Kouknete na Investorsky magazin na webu CT24, je tam v archivu o tuerckych akciich cela pulhodinka a tam je vice doporuceni.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 20:29 | Wolfik

Spletl jsem se, promiňte, ve zlatě jede "ike". Jak jste celkově spokolen s BJet? Hledám si svého brookera, je to jeden z vážných kandidátů. Platí se nějaké fixní poplatky, např. za vedení účtu, apod.? Přes co přesně investujete v Turecku? Já mám ING EM, ale tam je Turek jen 3,14%.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 18:11 | Sporic obrazovky

To xpavel a Wolfik: ... nevim, ze bych psal, ze mam nejaky zlato, pac nemam, uvazuju o certifikatu na obili. Wolfik uz ti tu knihu doporucil a taky ji doporucuju, je tam dobre vysvetleno, proc ten index jednotlivyma akciema muzes jen tezko nahradit. Zvlast jsi-li drobny investor. Na nektere situace je ale lepsi fond, nez certifkat, to uz jsem psal, protoze index na Turka ma pres 50% bank ve sve bazi, ESPA Istanbul ma pod 50% portofila ve financich obecne nejen bankach. Nebo to jde vzit pres Sporotrend, kde to je pod 40% a namichany je to s tolika zemema, ze bych se musel nakupem certifikaut v danych pomerech zblaznit a potreboval bych jen na toto pul mega. Pritom to jde delat po par drobakach. To je preci podstata fondu. Navic nekteri portfolio manazeri jsou ve vyberu titulu proste dobri a treba ING Emerging jsem koupil v lete a dnes je porad v 7% zisku. Ktery index to dokazal to od leta dokazal udrzet? Takze na neco jsou vhodne fondy, na neco certifikaty, na neco prima investice, tot vse. ... Tim odpovidam i na ten tvuj dotaz xpavle, esli kupuju pres BJet jen fondy. Ne. Uz jsem to psal: i certifkaty i akcie. Ale nabidka fondu je tam zajimava a se slevou a 2,5% na ING cesky akciovy mi prijde dobry poplatek, kdyz je i na jeden jediny PL. V zadne slozce portofila nedrzim 100tisic. Vsude jsem radove v destitisicich a mam to velmi rozhazene, pad jedne investice mne nechava klidnym. Navic ty slevy jsou nekde vyrazny, treba Sporotorend jsem nekolikrat kupoval za 0,875%, ESPA za 1,75% misto 4%, neco se da koupit v mesicnich akcich za hubicku, dnes treba PARVEST BRAZIL za 0,5% (normalne 5% a u BJetu 2,5%, ale ted je v akci po cely unor). .. tim nedelam relkamu BJetu, naopak me posledni mesic uz 3x pekne dozrali, jen odpovidam na dotaz.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 17:03 | Wolfik

No, jestli máte 100 mega tak kupte celý index akcií, jestli máte 100 tis. tak je tu certifikát nebo fond. Ono takový S&P500 má jaksi 500 titulů, to by se kupovalo asi těžko :-). S certifikáty nemám zkušenosti, kde se knim dá přít??
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 16:49 | xpavel

a neni lepsi koupit akcie solo podle toho indexu?:-)
nevim jestli fondy, ale jsou tu investicni indexovy certifikaty a tim by se to mohlo pokryt ne?
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 16:46 | xpavel

no tak se na tu "Investicni strategii" mrknu...
pokud jde o sporice, nechci za nej mluvit, ale predpokladam ze ma nejakej deal na komoditni burze... proste nakoupil nakej lot a ted ceka kam to vyleze:-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 16:46 | xpavel

no tak se na tu "Investicni strategii" mrknu...
pokud jde o sporice, nechci za nej mluvit, ale predpokladam ze ma nejakej deal na komoditni burze... proste nakoupil nakej lot a ted ceka kam to vyleze:-)
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 16:10 | Wolfik

Měl bych dotaz na "spořiče" Píše, že má část portfolia ve zlatě. To jste koupil přímo investiční mince nebo slitky a nebo nějaké akcie zlatých dolů??
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 15:27 | Wolfik

Hmm, tak to já jsem teprve na začátku, 100k je v nedohlednu. Knížky jsou fakt dobrý, doporučuji přečíst. Investiční strategie se mi zdála stravitelnější :-) Problém je, že indexové fondy se u nás nevyskytují, nebo se mýlím? Kromě KBC o žádném nevím.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 15:21 | xpavel

jeste je treba asi dodat, ze jsem dokupoval (jinymi slovy neco uz jsem ve fondu mel)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2008 15:17 | xpavel

zavazal jsem se k min. investici 100k...vysi poplatku mam smluvenou na dobu 1 roku
no tak to cist nebudu, kdyz uz to mam tak pekne shrnuty:-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 15:11 | Wolfik

Máte to omezeno od nějaké částky? Ten ceníkový poplatek je totiž brutální!!! Jinak jsem také fanda "Kohouta". Doporučuji Investiční strategii pro 3. tisíciletí a Peníze výnosy a rizika. Ikdyž sečteno a podtrženo říká: " kupte indexový fond nebo index a o víc se nestarejte" :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 14:55 | xpavel

no urcite mam nizsi poplatek nez dle ceniku nalezi dane investici.... domluvil jsem si ho v ING v Oranzovym dome pres poradce...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 12:55 | Wolfik

Zdravím,
jak jste si domluvil menší poplatek??? Je to za velké částky?? Díky.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 2. 2008 12:50 | xpavel

no taky to investovani naprimo nebude hned... chci si to nejdriv vyzkouset nanecisto.... mas nejakou publikaci od toho Kohouta, nebo muzes doporucit? (Investicni strategie napr.?)...
no ja nevim... to ze to rostlo vic nez PX preci neznamena ze to musi klesat rychleji nez PX ne?:-)
nicmene moje rozhodnuti je takovy, ze neco si necham ve fondu..a neco budu obchodovat naprimo...fakt mi vadi ta neflexibilita.... mimochodem ty pres BJ kupujes jenom fondy? treba me rikali ze maj na ING poplatek 2.5%, ja si ted osobne domluvil 1.75%, tak to se to moc nevyplati ne, kor jestli to tak je i u jinejch fondu? Navic kdyz ted ING chysta on-line spravu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2008 22:47 | Sporic obrazovky

Preferuji spis Kohouta, nez Gladise, byt oba maji kus pravdy. Ale ja jsem psal "v tomto pripade". Jestli si troufas jit a nakupovat turecke akcie primo, tak to je neco jineho a je to tvoje odvaha, ja proste ne a je lepe to delat pres manazera fondu. ING spadlo vic nez PX, protoze pred tim rostlo vice nez PX. Fondy maji sve opodstatneni, pokud je pouzivas tak, jak se pouzivat maji a tam, kde se pouzivat maji. Tve casove prodlevy v nakupech jsou extremni, prodleva samozrejme je i pres BJet, ale ne takova. Pokud budes mit pravidelne mesicni investice (zminuje je i Gladis), tak ti to zpozdeni muze byt putna, vyprumeruje se to. Tvrdit, ze certifikat je pro konzervativniho investora je rekl bych az revolucni nazor :-).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2008 17:44 | xpavel

jj zlevnuje, to vim... ode dneska misto 0,6% na 0,4% pri obchodovani do 800k..
no z dlouhodobyho pohledu ok...nicmene preci jen reakce prodeje/nakupu cca 3-5 dni mi prijde dost pomaly ne?... napr ja jsem prevadel penize z jiny banky do fondu nekdy 6.2. a jeste nemam ani vyrozumeni za kolik jsem nakoupil (a jestli vubec) - prevod z banky do banky 3 dny, nakup v ing 3-5 dni... to uz ses na 8 pracovnich dnech (tedy skoro 14 dni..) a to je dost ne?
navic ty pises diverzifikace....ona je diverzifikace a "diverzifikace" ... ve finale ted je na tom ING CZakciovej hur nez PX50....navic portfolio manazeri jsou placeny za to, aby neco nezkazili - coz bohuzel(bohudik) nejde v ruce s vydelky (riskem)...nevim no... je to dilema... na druhou stranu slovy mistra Gladise, kdo jinej se o moje penize postara lip nez ja sam:-)
ad investicni certifikaty....to je zase jenom o indexu (popr. jinym baliku akcii), tedy vhodny (dle meho) pro konzervativniho investora....
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2008 12:40 | Sporic obrazovky

Ja BJet. Kdysi jsem zkousel i FIO, ale uzivatelsky prostredi me desne sr###. FIO ma vice "malych" ceskych akcii, ale zase nabidka certifikatu a fondu u BJetu je velmi siroka. Poplatkove ted BJet zlevnuje obchodovani v KOBOSu. ..... Fondy jsou nepruzny? Pro dlouhodobe investice na dni ci dvou nezalezi. Je to idealni nastroj pro drobneho investora. Treba turecky trh je zajimavy, ale ja si tam nedovolim nikdy investovat sam do akcii, to je prace portofilo manazera. A certifikat, ktery je jinak vhodny, tak tady vhodny nebude, protoze index ma pres 50% bank ve sve skladbe, je lepsi to sverit manazerovi fondu. Navic zajistuji i vybornou miru diverzifikace, kdyz koupim ING a Sporotrend, mam pomerne dobre obsazenou stredni a vychodni Evropu. Certifikat CECE mi zabere jen 4 zeme stredni Evropy a zas musim shanet neco na Turka, Rusa atd. Na neco bys potreboval opravdu hodne certifikatu a mnohem vetsi objem penez, abys to pokryl tak, jak to zvladnou dobre zvolene fondy a jak bys to horko tezko pokryl samostatnyma akciema. A proto se drzim BJetu, ktery ma i sirokou nabidku fondu se slevami na poplatku.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 2. 2008 9:35 | xpavel

no jo... najety kilometry jsou najety kilometry....mimochodem, kteryho brokera pouzivas?.... rozhoduju se mezi FIO a Brokerjet.....brokerjet ma ale cca o 15min zpozdeny data... tak jestli ma FIO realtime, tak jdu do nej....
investice do fondu je hrozne neflexibilni..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 2. 2008 9:29 | Sporic obrazovky

To xpavel: taky jsem zacatecnik, kdo nezazil dlouhy byci trh, dlouhy medvedi trh a desitky vyznamnych korekci obema smery, tak si nemuze rikat zkuseny investor. Posledni dlouhy byci trh byl na zacatku milenia a to jsem jeste neinvestoval, takze jsem laik. Navic by kazdy zkusenejsi investor pri pohledu na moje portfolio rekl, ze je prilis agresivni. Trosku si s tim zahravam, diky memu nizkemu veku a slusnemu prijmu a rezervach (konci mi stavebko a navic drzim vzdy 50-200 v rychlych penezich pro pripad zivotni nouze) si to zatim mohu dovolit, ale urcite nejsem priklad k nasledovani. .... Ne, vazne nevim, kam zmizela, ty stranky mne natolik znechutily, ze se v nich nehodlam prehrabavat. Uz jsem chodim jen na portfolio a z nej se vzdycky mrknu na tenhle fond
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Čermák

žurnalista

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Miloš Čermák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services