Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

15. 2. 2008 0:10 | xpavel

diky za skoleni:-) je videt ze uz to delas nakej patek, neni nad to se zeptat zkusenejsich.... muzu se zeptat jeste kteryho brokera pouzivas?
a jeste jednou zopakuju muj dotaz ohledne univerzity: nevis kam zmizla? je tu jeste na penize.cz, fakt se tu ted neda vyznat.
diky moc
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2008 20:50 | Sporic obrazovky

Proste je to jedna z beznych strategii ... rozpoustet cash pravidlenym prikazem, sice oproti trefenymu dnu prodelavas, ale zas snizujes volatilitu a rizikovost, pri dalsim poklesu kupujes stale za mene a mene. Neres to, je to ted dost levny, takze pokud mas tolik casu, kolik predpokladam, tak se ten nakup casem vyplati (ale horizont jednoho roku neni nejlepsi, uvazuj vzdy radeji s vyssim). .... Investuju do fondu (nejcasteji akciove zamerene na emerging markets, stredni a vychodni Evropa, Turecko, Latina, Rusko, Jizni Korea + CPI ropneho a energetickeho prumyslu, dale neco do dluhopisovych, ale to malo a pak do smiseneho IKS-Balancovany dynamicky), dale do certifikatu (nejprve indexovy CTX coz je orezany PX, ted misto nej ted CECE, coz je Polsko+CZ+HUN, pak do diskont. certifikatu na DJ Euro Stoxx 50 - index evropskych gigantu), dale do akcii (po CEZu jsem nyni hlavne v defenzivni dividendove Telefonice O2 a pro srandu i v ORCO) a penezni trh nahrazuju sporicimi ucty (po ING kontu jsem presel ted k eMaxu u mBank). Zvazuju certifikat na index obilovin, je to drahy, dost to stouplo, ale Cina je porad nenazrana, tak nevim. ..... fond ING cesky akciovy padl hodne, padl vice, nez PX, je to vysokym zastoupenim ERSTE, KB, dalsich bank a ORCO. Pokud ty spolecnosti ve vysledkovce prokazi, ze se jich problemy netykaji, pofici zas pekne nahoru, podle mne jsi nakoupil v pomerne vhodnou dobu s vysokou pravdepodobnosti znacneho rustu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2008 18:06 | xpavel

2 sporic: do ceho vseho investujes...chci se zacit tomu trosku venovat i individualne (nejen do fondu, preci jen je to takovy malo flexibilni)
btw nevite kam zmizela takova ta "univerzita" co tady na penize.cz byla?.... nejak uz ji na tehle novejch "uzasnejch" strankach nemuzu najit... diky
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 18:02 | xpavel

dotaz na zastoupeni ve fondu beru zpet:-) a dovoluji si nosit titul ing.slepoun:-)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2008 18:00 | xpavel

@ Sporic: jak to myslis tim "redenim"....risk sem tedko dno... no a kdyz by nahodou nebylo, tak pravdepodobnost ze budu do roka plus minus na svym je myslim celkem slusna ne?:-)
da se nekde presne vycist ktery firmy jsou ve fondu zastoupeny? na ing jsem videl jen odvetvi....
osobne bych se kazdopadne nebal oznameni firem, firmy vydelavaji dost... maximalne bych se mozna malicko obaval telekomunikaci s dlouhodobyho pohledu (lebo o tom trosku neco vim:-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2008 18:13 | Sporic obrazovky

Vzhledem k tomu, ze do toho sypes 300 najednou, tak zrejme na ty penize nespechas, muzes si je dovolit i nekolik let postradat, neresis totiz redeni nakupni ceny trvalym prikazem. Pak bych si mnul ruce, pac ta cena je opravdu z dlouhodobeho hlediska lakava. Nevim, jestli jsme uz potkali dno, ale konec prosince + leden to slo ciste dolu, ted se rustove dny stridaji s poklesy, uz jsme zaznamenali i tri rustove dny za sebou a nakupuji i insideri. Neklamne znameni, ze at je dno kdekoliv, tak ceny jsou z fundamentalniho hlediska nizko. Vice uvidime po oznameni vysledku firem. ... Ja jsem v prosinci 150 z portfolia odlil a ted tam kolem dvaceti mesicne sypu (do ING ne, spis rozsiruju diverzifikaci). Taky nikam nespecham.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2008 12:33 | xpavel

tak jak to vidite... ja nakoupil za 300 papiru... ale jeste nevim za kolik (prevadel jsem z jedny banky do druhy, takze nakup vidim az koncem tohohle tydne)...vydyndal jsem vstupni poplatek 1.75% to bylo lepsi nez sem cekal, asi se snazi nalakat lidi pri ty panice:-)
jinak mi bylo receno, ze by brzo mela fungovat elektronicka sprava uctu, tak jsem zvedavej..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2008 16:36 | Sporic obrazovky

To ingkrtku: 22.1. jsi psal, ze nakoupis lepe, nez jsi cekal, za kolik jsi kupoval, anebo stale cekas? ... btw. Ja si pro zabavu za drobne prikoupil ORCO, sice bude jeste nekolik mesicu volatilni jak horska draha, ale z dlouhodobeho hlediska v Praze asi akcie s nejvyssim rustovym potencialem a ja nikam nespecham. ....................... Herdek ty stranky jsou vazne zpras###eny. Opet tu vypadly nektery prispevky, nelze delat odstavce, tak to clovek musi resit tema teckama a nejvic me zacina prudit, ze nemohu nahore v rolovacim menu jednoduse prejit na jinej fond, zase se k nemu musim doklikat. Jeste ze IT team serveru penize.cz neridi system na obchodovani na BCPP, to bychom se divili, co ze jsme to nakoupili, za kolik a ke kteremu datu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2008 6:02 | ingkrtek

To ike: .....a co ING (L) Invest European Small Caps ? To je můj tip na volatilní r. 2008...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2008 12:49 | Sporic obrazovky

Ahoj ike. Mel bych dotaz, jestli krome zlata mas v portfoliu nejaky komodity treba formou certifikatu? Dik.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2008 0:45 | ike

Zajímavé: Société Générale’s Sales May Have Incited Market Plunge - http://www.nytimes.com/2008/01/26/business/worldbusiness/26bank.html
Ani ten FED není vševědoucí...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2008 23:06 | ike

Zdravím po delší době Spořiče obrazovky a ingkrtka a nejen pro ně, ale i pro toho anonymního pána, který vnímá kapitálový trh (nebo možná celý svět) jako spiknutí zlých a bohatých kapitalistů, se podělím o aktuální stav svých investic. Minulý a předminulý rok, než se tu ten pán objevil a než vzápetí překopali celý web, jsem se i tady v lecčems inspiroval a v období od dubna do ledna se mi poštěstilo prodat většinu mých podílových listů ING ČA za průměrnou cenu 3918 Kč. Část jsem sice ještě během roku investoval do několika akcií, které spadly o trochu víc než ING ČA, ale část držím na spořícím účtu u mBank a přemýšlím co s tím dál, protože 3,5% (3% po zdanění) je sice sazba donedávna nepředstavitelná, přesto však nedosahující průměrného výnosu akciového trhu na dlouhém horizontu. V mém portfoliu tedy momentálně tvoří akcie a jejich fondy a indexy 31%, oproti 58% před dvěma lety a tento lednový pád, přestože jsem ho už nečekal, mi žádné psychické problémy nepůsobí, ačkoliv pán se svými teoriemi o spiknutí zlých bohatých kapitalistů je přesvědčen o opaku. Zatímco akcie mi klesají, zlato (11% portfolia) utešeně roste a alespoň částečně ten propad vyvažuje. Takže ve výsledku jsem na tom teď mnohem lépe než při menším propadu v roce 2006. Přesněji řečeno jsem od 1.1.2008 zhruba 7% v mínusu a jsem s tím spokojen, protože pěkné zisky dosažené v letech 2004-2006 to ani zdaleka nevymazalo (i loni jsem dokázal o 1% překonat slamník a dost jsem se přitom poučil) a postupně se rýsuje skvělá příležitost začít nakupovat. Takže jsem na tom o poznání lépe než spousta těch zlých kapitalistů, kteří mě podle toho pána měli obrat o mé těžce vydělané peníze - ve skutečnosti však oni sami počítají ztráty ze subprime hypoték a i dalších problémů mají dost - viz. třeba aktuální skandál okolo SocGen, matky KB). A až současný pokles skončí, chystám se začít postupně přelévat asi tak 20% portfolia zpátky do akcií a jejich fondů. Jen nevím, jestli to bude zase ING ČA, nebo ING EM a další. Nejspíš se rozhodnu pro nějakou kombinaci. A menší část asi zkusím dát na Spořičova oblíbeného Turka, který začíná být na současných cenách opět velmi atraktivní - ale kdyby trhy spadly ještě o kus, vůbec bych se nezlobil, alespoň se bude dobře nakupovat, když nám ti zlí kapitalisté všechno tak pěkně zlevní! :-)
Hezký den všem!
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2008 0:28 | Sporic obrazovky

Jestli tu nekdo trpi predstavou o tom, jak Bill Gates hraje pocitacovou hru "trhy, burzy hybejte se" a obira tak male investory, tak at neinvestuje a drzi se stavebniho sporeni. Na trhu nikdy nebyli mali a velci, ale pouceni a nepouceni. Kdy se konecne nauci i cesky investor, ze propad cen neni nepritel, ale moznost. No musim priznat, ze to bude vetsi hloubka, nez jsem cekal. Nicmene co je za problem s propadem o desitky procent, ktery se rok ci dva musi dohanet? S tim ma problem jen ten, kdo to cpe jen do akcii a chce to do roka vybrat, ale to neni investor, ale spekulant. Celou dobu tu tvrdim, ze casovat trh neni sranda a mozna to ani nelze (alespon ja to neumim) a propaguju pravidelnou investici. Vzdyt ten pokles je pro pravidelnou investici darem z nebes. Jiste, kdyz ma nekdo temer vyhrade akciove portfolio nakoupeno jendorazove v poslednim pololeti, tak je to asi na nervy, ale prodat ted by byla jeho druha chyba. Me to zatim jen snizuje zisky a mam tam jeste rezervu 20% nez se dostanu do minusu. Stale prikupuju a redim vysoke porizovaci ceny z leta a podzimu. Ono to vazne chce nad portfoliem trochu uvazovat a ne se jen vezt s ruzovymi brylemi na davove nakupni vlne a pak panikarit. Chce to mit trochu zaludek na to no. Ted sice tady bude trochu vic nervozity, ale sejdeme se se svymi vysledky na konci roku. Nakupy za tyhle (a jeste nizsi) ceny se tam krane podepisou.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2008 19:16 | J.A.

Zdravím,
koukám tak na tu melu co se odehrává, myslíte že je čas na nákup tak 5-10.000 Kč? Původně jsem chtěl investovat víc (100.000), ale nemám teď na to volné finance a když to tak spadlo, tak bych to zkusil...
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2008 17:30 | ingkrtek

...tak po dnešním akciovém boji to vypadá na cenu 3 175,-Kč/PL....jsem zvědav, zda se jedná o dno...
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2008 12:14 | ingkrtek

....sakra vždyť o tom mluvíme půl roku....a kdy jsi to do prkýnka čekal, nebo myslíš že to 4-5 let poleze až do nebes....ano já jsem již dlouho v peněžáku a ted nakoupím lépe než jsem myslel !!!! Se Spořičem jsme hovořili , že to možná bude 3500 ale bude to mnohem lepší. Nevím, ale mě tato situace vůbec nepřekvapila at si každý myslí co chce....jinak to nemohlo ani dopadnout !!!! A to ještě nemusí být dno !!!
nazdar
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 1. 2008 19:28 | Frantisek

V lednu, jsem to tedy opravdu necekal , a myslim ze nejsem sam , nebo mel nekdo takovou intuici , ze v prosinci , ktery byl povazovan za jeden z nejlepsich mesicu pro rust , tak ze by prodal , a vyhnul se tomuto propadu , pochybuji , a kdo to tvrdi tak lže , sam sobe . Kdyby se na akciovych trzích , sem tam , neco takovyho nedelo , tak by ten trh ani nemohl fungovat . Vsichni by jen vydelavali , ale kdo by to platil ? Trh totiz neni perpetum mobile . Nekdo ty zisky proste , tem nejbohatsim musí zaplatit , a ten nekdo jsme My , malí investori . To je proste realita , a stím prostě musíme pocítat a byt do budoucna více ostražití , a víc se sebevzdelavat . Ma nekdo jiny nazor ? Co nato Ingkrtek nebo Sporic obrazovky
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2008 19:35

Ani se nedivím že se těm Ingkrtkum a Spořičům nechce moc diskutovat , po tech masakrech , kdy ing akciovy padl behem par dnu o skoro 1000 kč , ale to by nevadilo , v určitých obdobích to šlo očekávat , ale tad přišla rana , kterou v teto dobe , nikdo nečekal , a nebyli uklizeni v peněžáku , mysleli že to bude takový malý houpání lodi , a zas to pojede . Ted budeme v nejlepším případě 1 rok čekat než se vše vratí na původní ceny , a to kdoví jestli . Kdysi jsem zde publikoval jeden članek a pustili se do mne . Ted nam bohatí kapitalisti ukazují , kdo vladne trhem , a že ti ostatní , jsou jen přispěvatelé , a že přispívají všichni , je jisty , akorat každy v jinou dobu , doted víc ti co tomu tolik nerozuměli , a od ted , i Ti , co si mysleli že nato mají patent .
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 1. 2008 15:02 | drdajan

Panove je pravda ze proklikat se sem není idealní , ale co vam braní si tuhle stranku dat do oblíbene a pak jen klik a jsem tady , byla by skoda se nechat zdecimovat , a zvlaste v techto , pro drobne investory težkych časech , možná to někomu vyhovuje , ale nenechte se odradit Sporici , ingkrtku ,
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2008 22:08 | Sporic obrazovky

Taky diky za prani Bruno. Taky mi budou nazory chybet, preci jen vic hlav vic vi. Sem tam sem preci jen zavitam vykliknutim fondu z porfolia, ktery maji preci jen penize.cz komplexnejsi, nez ifondy.cz (pravda, misto grafickych ptakaren mohli v portfoliu konecne opravit stavebka a dodat treba indexy, texko dodaji certifikaty, ale indexy by stacily, vzdyt vetsina certifikat je presne kopiruje) , takze si rad vase nazory precut, ale me to dost nebavi, bez vlaken to neni debata a stranky o fondu, kde graf funguje, jen kdyz si ho prohlidnu v detailu a neukazi mi vetsi interval nez jeden rok, no to je hodne velkej orez teda. Navic to priserne brzdi nacitani pres mobil, kdyz jsem na cestach. Zjevne webari zapomneli, ze ne kazdy sedi 100% pracovni doby v kanclu jako oni.
Btw. Nakup O2 pred nejakym tim mesicem se dle nejen poslednich komentaru ukazuje jako dobrej tah ;-)))).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Petr Toman

advokát

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services