Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

14. 5. 2008 22:31 | Sporic obrazovky

... no takhle bych to nerekl, ja si myslim, ze tam uz dno bylo a pokud ne, na zajimavych cenach jsme byli a stale jsme, z dlouhodobeho pohledu samozrejme. Ale kdyz rikam, ze nevim, jaky je vyhled na pristi mesic, tak tim myslim svou nulovou schopnost casovani, nicmene nejmene jeden radny hupanec dolu jeste bude, takze urcite nakoupis jeste levne. Netusim, jestli tento mesic, nebo v cervenci, nebo se pocka na zari.
Kazdopadne Brazilie mi hodila +17% za 2 mesice, ING emerging markets (diky tvemu typu) +11% od leta 2007 (zimni nakupy -12% a ted jsem jeste dokupoval), CECE certifikat je uz jen na -2,3% a leze nahoru hezky, DJEuro stoxx50 je na -9%, ale je to diskontak, takze ted bude s rostoucim casem snizovat diskont a rust jemne i pri stagnaci (nebo rust rychleji pri pomalem rustu). Akcie 02 uz jsou taky uz jen na -5,8% a nakupka asi nebyla zla. Co me prudi nejvic je ORCO (-26% .. nebyl jsem trpelivy) a hlavne Turek (-37% je vazne pruda, i kdyz poroste, tohle proste nebylo dobre trefeny v case, tady se musim zastydet).
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2008 1:09 | ingkrtek

....dostačující odpověď....mam z toho stejné pocity...rezumé je "Dále ležet na matracích" a žádná akce !
Ahoj !
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2008 22:44 | Sporic obrazovky

To je strasne kratky horizont a vis, jak se divam na casovani trhu, takze bych se nejradeji oodpvedi vyhnul. Ted to vyletelo. Budto to nabralo dech, anebo se bude prekotny rust korigovat, alibisticky bych mohl odpovedet, ze tipuju stagnaci = odpovedel jsem ti ani ryba ani rak. Vazne nevim, mesic je kratka doba, na tu nespekuluju. Z dlouhodobeho hlediska jsme na nizkych a lakavych hodnotach, podle me jsme i dno minuli, PX uz nepujde na hodnoty 1450. Certifikat CECE se mi uz vraci k nakupni hodnote. Pokd bych spekuloval na mesic, tak jedine s diskont certifikatem, zas tak nadsenim a optimismem nehyrim, volatilita je vysoka.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2008 1:13 | ingkrtek

To Spořič:¨
....jak vidíš trend střední Evropy ? ,,,,,,,,,( horizont jeden měsíc )
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2008 14:52 | Sporic obrazovky

Vidite ty dnesni objemy na BCPP? A zvlast naurst ceny ORCO a to pri vyrazne vyssim objemu obchodovani nez vminulych dnech? Netusite, jestli na tu akcii nesel nejaky jeden vyznamny kupec?
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2008 6:31

Zkuste toto: http://akcie.mesec.cz/fondy/sporotrend-otevreny-podilovy-fond/nazory týká se jiného fondu,ale de facto všech akciových
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2008 8:21 | Sporic obrazovky

Tak ted ti nezbyva, nez drzet, je to jediny rozumny krok, ktery se casem vyplati ;-)
Existuje web ifondy.cz, kde jde najit pomerne hodne zajimavych informaci, ale ted nevim z hlavy, jestli by tam byla nejaka debata, asi ne. Hodne informaci najdes na finmag.cz a jinych serverech typu penize.c (tady se to vyrazne zhorsilo), mesec.cz, fin.cz a o certifikatech na http://icertifikaty.eu/ . Jinak na ruzna temata vcetne zajimavych diskusi si muzes zajit na www.investujeme.cz - server pro investicni poradce, nekdy se tam dobre dohadaji ;-)
A urcite ti nekdo poradi dalsi.
+76
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2008 18:07 | pwsn

Předem se omlouvám za OT, ale opravdu mě nenapadlo, kde jinde se zeptat. Hledám internetové fórum (něco jako třeba www.pc-help.cz ) , které se zabývá problematikou investování ( nejen ) do podílových fondů. Hledám obsáhlejší diskuze než pod článkem či jedním produktem. Neumím jen používat google, nebo nic takového neexistuje?
BTW.: do tohoto fondu jsem investoval 23. prosince 2005 při kurzu 3121,12 a stále držím....
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2008 10:06 | ingkrtek

jj, brazilie je OK...
-10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 3. 2008 22:32 | Sporic obrazovky

Co blaznis, nakupoval jsi levne. Ja mam par kusu koupeno i za 3900,- (diky pravidelnemu nakupu). S tvou nakupni cenou te nam co nervovat, to je jen par %. Byt tebou, tak si gratuluju.
To ingkrtek: ta Brazilie se mi vyplaci, ta i za posledni mesic a pul dokazala krasne rust, kdyz vetsina sveta v lepsim pripade stagnovala, v horsim se kooupala v cervene.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2008 17:18 | xpavel

to mi povidej... jsem nakupoval za 3220 a ted tohle:-) tohle bude slusnej samose*r
-46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2008 12:36 | ingkrtek

To je zase krásnej výplach...Ještě zkrachuje pár malých bank v US a bude z toho krystýr !!! :-)
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2008 18:49 | patrik

Tak jsem vybral staveb, spoření , a naskočil za 350 tis do ING akciový , nechám to tam smažit min 10 let , žádny diverzifikace atd ,
-23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2008 3:37 | ingkrtek

Aktuální složení portfolia ČAF:
ČR 56,3%, PL 22,7%, HU 13,5%, Slovensko a "nové trhy" 1,4%, hotovost 6,1%
+43
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2008 7:54 | xpavel

10mega nemam... beru to proste jako terminak.....ale minimalne pulku stahnu....
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2008 23:11 | Sporic obrazovky

Nejde o to, ze to neni zadny velky balik, za ktery si muzes koupit ostrv v Pacifiku. Jde o to, ze to je vse na jedne karte, tomu se divim. Budto mas 5 ci lepe 10mega v portofliu, pak OK, anebo mas investovano mene a pak mi to prijde prilis v jednom kosiku. Proto jsem se divil. To neznamena, ze to nemuze nest ovoce ... asi tak no.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2008 12:38 | xpavel

no vzhledem k tomu ze tu diskutujeme momentalne jen my dva, tak si myslim, ze to uplne nevadi ne?:-) navic to myslim otevira i obzory ne....
to ze se povazujes za laika je v poradku:-) myslim ze mnozi z tech, co se zacali povazovat za frajery na to brzo dojeli
no momentalne ano (dyt to nejsou zadny penize ne?, co si za ne koupis:-), jak rikam, beru to jako formu terminovaneho vkladu, a tuhle roli to plni celkem dobre...chvili to tam ted necham a pak to asi drtivou cast vytahnu a zainvestuju (nebo zaoobchoduju?:-)
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2008 12:23 | Sporic obrazovky

... co se tyce najetych kilometru, musis se obracet na jine frajery, ne na mne, povazuju se za laika ;-)
... ty mas mega v jednom jedinym fondu :-O???
... na me to uzivatelsky prostredi tak pusobilo kdysi, dnes system od FIA neznam
... u BJetu muzes inestovat do komodit formou certifikatu na komoditni indexy
... zdrhame tematem od ING, nemeli bychom diskusi pod fondem ING "zasvinit" debatama o brokerech
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2008 10:16 | xpavel

ok.. na tu knizku se teda mrknu
o ty akci na ten brazilskej fond vim...ale jak rikam, mam principialne averzi k fondum, z duvodu vstupnich poplatku...ale presto v tomhle mam mega:-) ale to se brzo zmeni....
kazdopadne budu rad dal za tuhle diskusi, pac najety kilometry se nedaj nicim nahradit....
do komodit za tim nejdu, v tech vidim nejvetsi pravdepodobnost jak si nabit drzku:-) btw to se daj pres BJ kupovat i komodity?
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2008 10:09 | xpavel

sice ti sporic uz odpovedel.... zajdi si k nim na skoleni... dost jich delaji zdarma (viz jejich stranky).... osobne na me ale pusobi lip FIO - byl jsem se podivat na par skoleni, a FIO lidi na me pusobi lip, profesionalneji, lepe koucujou.. na druhou stranu obsluhujou min burz nez BJ....a na rozdil od sporice na me pusobi to jejich rozhrani prehledneji
na druhou stranu fakt nevim pro koho se rozhodnout, mozna nakonec pojedu oba dva....
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dvořák

ředitel České televize

Pavel Baudiš

podnikatel, Avast

Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Baudiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services