Diskuze: Ani naše děti se důchodu nedožijou ve zdraví, ukázala nová data

Jana Divinová | rubrika: Aktuality | 13. 7. 2023 | 3 komentáře
Nejnovější data Eurostatu ukazují, že české ženy prožijou proti mužům větší část života bez zdravotních komplikací. To je ale jenom jedna, ta blýskavější strana mince.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

16. 7. 2023 15:41 | mahas

Hm, Cesky a Cesi jsou proste vychlastana, vyhulena, vyzrana a lina prasata a bachyne. Spotreba alkoholu nejvyssi v kategorii 55+, cigarety huli nejvice z cele CR kategorie 65+ (pry ty chudinky duchodci a duchodkyne nemaji ani skyvu s vodiu, ze? Jenze v Egypte, Tunisu, Turecku, Chorvatsku vidite vyzrane a vyhulene ceske duchodce, kteri typicky neumi kvaknout ani slovo cizim jazykem, takze je poznate nejen podle ponozek v sandalech, precpanych taliru, ale hlavne z jejich hlasitych a arogantnich zvastu smerem k obsulze, recepcnim apod. ), v obezite vladnou ve sve vekove kategorii v cele EU . Mame nejvetsi pocet kontaktu s lekarem na hlavu a rok z cele EU. Vede kdo? Ano, spravne vyzrani, vychlastani, vyhuleni a lini seniori.
O chlastani, prezirani a huleni duchodcu existuji statistiky. Nelibi, ze? Taky o dusledcich, ktere z toho plynou. Treba ze mame 1,8x na hlavu a rok vic infarktu a mrtvic nez maji Nemci a ti rozhodne zadnym etalonem zdrave vyzivy nejsou a ani nebyli. Copak je primarni pricinou kardiovaskularnich chorob? Ze by zivotni styl? Bingo!

1. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jedenact-specialistu-za-rok-cesi-chodi-k-lekari-nejcasneji-z-cele-evropske-unie_1706281616_ako ………. ( BTW clanek je z romu 2017, dnes, po covidu, jsme na 13x rocne
2. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/skryta-metla-senioru-alkohol-a-naduzivani-leku-40272259.

3. https://www.alkohol-shop.cz/cz-clanky-12.html ………………………………( ve spotrebe alkoholu 55+ jednoznacne porazi lidi do 35 let, mladi uz zkratka nechlastaji tolik jako stari ted)
4. https://www.kurzy.cz/zpravy/526641-cesku-patri-celosvetove-sedme-misto-ve-spotrebe-cigaret-nejvice-kouri-seniori-starsi-65-let/. ( ti “strasne chudi” seniori huli nejvice z cele CR. Bodejd by nemeli i farkty a mrtvice, ze?)
5. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/alkohol-spotreba-mladistvi-pokles-pivo-vino-lihoviny.A200601_152004_ekonomika_svob
6. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/piti-alkohol-vyzkum-spotreba-zvyseni-rocni-2020.A210610_085222_domaci_mkop (BTW za covidu Cesi chlastali jeste vic a tudiz namitka na pijacke najezdy z Danska je zcela licha …………………………… https://e-news.cz/analyzy/alkohol-v-dobe-pandemie-umirneni-konzumenti-ubrali-pijaci-naopak-pridali/ ) ………………………………….
7. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tretina-cechu-nad-50-let-je-obezni-stejne-spatne-je-na-tom-p/r~170eaffcad2311e895620cc47ab5f122/ cesti pred/duchodci jsou nejobeznejsi ve sve vekove kategorii v cele Evrope - se Slovinci - BTW tohle je z roku 2015, dnes jsou cisla u senioru opet horsi
https://idea.cerge-ei.cz/files/IDEA_Studie_9_2018_Obezita_v_Cesku/files/downloads/IDEA_Studie_9_2018_Obezita_v_Cesku.pdf
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 7. 2023 11:42 | Gabriel Pleska

Milý Barbuchu, možná vás nepotěším, ale jazyk se vyvíjí. A tvary jako přežijou nebo píšou nebo mažou jsou dnes všechny spisovné jako přežijí, píší či maží. Vývoj ale nejde stejně rychle. Maží už asi přijde dneska každému archaické, kvůli píšou se ještě někdo starší bude možná durdit, ale mladším už taky píší přijde kožené. A kvůli přežijou tedy bude těch rozdurděných víc – ale popravdě: nestojí to za to :)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 7. 2023 21:47 | Barbuch

ženy,děti PROŽIJOU? snad prožijí, ne? co vás na té vysoké škole učili paní redaktorko, bóže
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2025

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?

Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?

Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více

Dvacet nejprodávanějších léků v Česku. Projděte si letošní žebříček

Dvacet nejprodávanějších léků v Česku. Projděte si letošní žebříček

Které léky Češi nejčastěji kupovali v prvním čtvrtletí roku 2025? Přinášíme přehled 20...více

Nové dálnice v Česku. Podívejte se, kde teď přibývají

Nové dálnice v Česku. Podívejte se, kde teď přibývají

Na konci září se otevírá téměř 15 kilometrů dálnice D6. Kde přibydou další úseky dálnic...více

Retro galerie: Čtvrt století s Peníze.cz. Byli jsme u revolučních novinek i slepých uliček

Retro galerie: Čtvrt století s Peníze.cz. Byli jsme u revolučních novinek i slepých uliček

Největší web o osobních financích v Česku je tu s vámi už 25 let. Zveme vás na výlet zpátky...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Vostatek

ekonom

Radovan Vítek

podnikatel, CPI Group

Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Radovan Vítek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services