Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 30. 1. 2023 | 5 komentářů
Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona měly. Zpátky je už od státu nedostanou.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

1. 2. 2023 10:00 | Jiří 64

Ještě bych dodal že ti lidé co tam sedí a rozhodují co srazí ani neví že exekuce může být falešná,dále co sem četl justice cz ,nesmí srážet exekuci soukromím exekutorům vymahacum agenturám,nesmí srážet zduchodu , ze mzdy ,nesmí vstoupit na pozemek a ani nesmí vám sáhnout na kliku od bytu to vše justice cz,to ani neví ČSSZ,a přesto strhávají lidem z důchodu všem ,na to mají právo jen soudní exekutor sraský.ono se říká neznalosti zákona se neomlouvá a úřednice by mnela být potrestána,já když udělám chybu také o něco přijdu.??
-17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2023 9:50 | Jiří 64

Já mám invalidní důchod,co sem pochopil na papíře co posílali tak sem dostal 200,a 200,doplatek,tak že si mislim že ČSSZ špatně spočítali navýšení.oni píšou něco jiného než píšou veřejné vůbec to nesouhlasí,a že se flakaji na úřadech to ví každej.chyba je na úřednících neschopnost a pak to takle dopadne.ja si mislim že ani neví zda je exekuce práva nebo falešná,co mi bylo řečeno že minimálního inv, důchodu je na jednu splátka 508,Kč.nebo vůbec nesmí strhávat.ja si mislim že mne oskubali.
-21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2023 14:13 | Bezdomovec

Volala jsem na exekuční oddělení, kde mi bylo sděleno, že nelze v programu za stovky milionů udělat v jednom měsíci dvě změny! A také mi paní sdělila, že mám být ráda, neb bude exekuce dříve splacena. Odvětila jsem, že rozhodně ráda nejsem, neb rozhodnutí o exekuci je v mém případě zcela amoralni a pracuji na tom, aby byla zastavena. Když mi byl zpětně zvýšen důchod, okamžitě se zvýšením mi byla zpětně srazena i exekuční splátka. Také se domnívám, že nemůže být problém ponizit následující exekuční splátky, aby došlo k vyrovnání v následujícím měsíci nebo měsících. Ale to je moc práce navíc a pokud to někdo nebude iniciovat, úředníci sami od sebe si jistě práci přidávat nebudou, přesto, že se jedná o jasné porušení zákona. Ale kde není žalobce, není soudce...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2023 10:47 | Max

Je to účelové,exekutoři a vláda jedna banda.Na tu vrchnost není metr a na lidi kašlou.Já se spozdit s platbou nebo dokonce nezaplatím to by byla rychlovka??Čssz jim jde naruku jen výmluvy.
-19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2023 7:23 | Prochy75

Ten jejich argument s tim, ze by povinny dostal penize vlastne dvakrat (jednou na ucet exekutora a jednou na svuj) je uplna hloupost. To po nich nikdo ani nechce. Logicke by bylo, ze kdyz jednou poslali exekutorovi vice penez, tak mu dalsi mesic poslou penez min. Bylo by to Salamounske reseni, vsichni by pak byli spokojeni a nemuseli by se tak okate porusovat zakony. Priklad: v lednu se spravne melo exekutorovi poslat 3000 kc, ale CSSZ chybnym vypoctem poslala 3600 Kc. V unoru pak mel exekutor spravne dostat 2500 Kc, ale CSSZ mu posle jen 1900=2500-600 kc lednovy preplatek.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Alexandr Vondra

politik

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services