Důchodci přijdou o příspěvek k penzijku. Nechte je dospořit, varují fondy

Olga Skalková | rubrika: Co se děje | 17. 11. 2023 | 3 komentáře
Zrušení nároku na státní příspěvek se dotkne i dříve sjednaných smluv, potvrdili poslanci. Problém tak budou mít hlavně senioři, kteří si penzijní spoření založili teprve nedávno a zatím nesplnili podmínku minimální doby spoření.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

13. 12. 2023 10:15 | Mitch

Pokud v době zakládání penzijního připojištění platily nějaké zákony, pak je třeba tyto zákony ctít, i kdyby to mělo přinést peníze důchodcům, kteří už jsou v důchodu. Retroaktivní změny jen způsobí, že lidé nebudou vědět, co platí a nebudou věřit státní moci. A o důvěru jde v demokracii především. Retroaktivní změnu se stavebním spořením zrušil Ústavní soud cca před 10ti lety právě kvůli retroaktivitě. Když už se nebude chovat podle vlastních zákonů parlament, který je schválil, tak kdo jim bude věřit?
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2023 15:15 | MaChal

Smyslem státního příspěvku k penzijku je DLOUHODOBÉ spoření na dobu, až budu v důchodu. Ne přilepšení (z kapes ostatních lidí) pro ty, kteří už v důchodu jsou, nebo do něj za dva tři roky půjdou. Za mě je to fér. Nikdo jim navíc nesebere ty příspěvky, které už od státu dostaly. Jenom nedostanou další. A že se někteří z nich dostanou k penězům až za rok, dva, tři? No vždyť to je přece ta podstata - s tím si to měli zakládat... Není to spořicí účet, na který vám stát přispěje a kdykoliv si ho můžete vybrat :)
+31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2023 10:15 | Jim Beam

V 60-ti letech mi skončilo penzijní připojištění. Čerpal jsem jej po dobu 3 let, aby jsem nemusel platit daně z tohoto produktu. A založil jsem nové penzijní připojištění. Po 3 letech spoření jsem se stal invalidním důchodcem a nyní jsem ve startovním důchodu. A vláda retroaktivně zavádí, že se od 1. července 2024 přestanou vyplácet pro důchodce státní příspěvky. A takovýchto případů nebude málo. Penzijní připojištění založeno, když ještě člověk činně pracoval a dnešní vláda jedním škrtem vše pošle do kopru? Kdyby jsem mohl, připojil by jsem se k ústavní stížnosti na retroaktivitu toho to nesmyslného zákona. Tento paskvil by měl maximálně platit na nové smlouvy o penzijním připojištění.
-12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Bezděk

ekonom

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Vladimír Bezděk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services