Řádí tu falešný pošťák. Podívejte se, jak ho poznat

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 29. 1. 2022 | 9 komentářů
Česká pošta varuje, že přibývá podvodníků vydávajících se za tento státní podnik. Domů si zatím netroufnou, operují po e-mailu nebo SMS. Ukážeme, jak takové podvody vypadají.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 1. 2022 15:44, pedro

To je pěkné, že ČP varuje před falešnými dopravci. Ale měla by také varovat před neseriózní a neschopnou ČP. Osobní zkušenost: Zaplatil jsem sporák, prodejce ho předal ČP, obdržel jem e-mail o převzetí a dál nic. Po 14ti dnech marných urgencí a dotazů, kdy nikdo nic nevěděl a nemohl zjistit, jsem prodejce požádal o vrácení peněz. A není to jediná špatná zkušenost.

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

10. 2. 2022 20:38 | vera

Sporák? Myslíte tím tu velkou věc na vaření a pečení jídla? To přece Česká pošta nepřepravuje.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 2. 2022 14:18

A prodejce vám sdělil podací čislo ČP ? Ja když mam dostat balík přes ČP , tak v den předaní obdržím avízo ČP, že pro mně převzala zásilku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2022 10:30 | sangre

Byl to obchod spořílek, tuším Hlinsko. A tam, i když jsem vybral DHL, to předali ČP. Jejich služby, tuším, stále využívají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2022 10:28 | sangre

Tak to jste byl velmi trpělivý. Já jsem po 2 týdnech smlouvu s prodejnou zrušil a nechal si vrátit peníze. Sice jim to trvalo další 2 týdny, ale mám je. Asi to chtělo hned zrušit smlouvu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2022 10:21 | Tomáš Marný

Citace - pedro / 29.01.2022 15:44

Zaplatil jsem sporák, prodejce ho předal ČP, obdržel jem e-mail o převzetí a dál nic.
ČP přepravuje sporáky? Docela zvláštní, pokud objednám více položek v e-shopu Lidl, malé věci pošlou poštou a velké dorazí s DPD nebo PPL...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 1. 2022 7:39 | Shrek

Mně se stalo že jsem si objednal zboží z mall ti ho predaly poště ale ti ho nebyly schopni celé 3 měsíce z Prahy poslat do Brna.A za rok mi došel e-mail od mall že jsem podle pošty dostal zboží ale nezaplatil za ně i takto pošta funguje takže před ně si nic nenechám posílat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2022 21:55 | Stanislav Hirt

Tohle mě taky chodí na email a když chtějí zaplatit tak zavřu kartu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2022 18:23 | Martin

ČP se vyhýbám jako čert kříži.????
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2022 15:44 | pedro

To je pěkné, že ČP varuje před falešnými dopravci. Ale měla by také varovat před neseriózní a neschopnou ČP. Osobní zkušenost: Zaplatil jsem sporák, prodejce ho předal ČP, obdržel jem e-mail o převzetí a dál nic. Po 14ti dnech marných urgencí a dotazů, kdy nikdo nic nevěděl a nemohl zjistit, jsem prodejce požádal o vrácení peněz. A není to jediná špatná zkušenost.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Teplý

ekonom

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Petr Teplý
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services