Šéf pobočky vylákal z klientů miliony. Dostanou je od banky?

Veronika Hejná | rubrika: Co se děje | 26. 8. 2020 | 13 komentářů
Olomoucká policie začala řešit rozsáhlý podvod. Na jeho konci může být i jasnější návod, jak je to s odpovědností vedoucího zaměstnance vůči klientům, pokud podvádí „na vlastní pěst“.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 8. 2020 6:51, HonzaV

V článku nezaznělo (a možná to ani není v téhle fázi vyšetřování zveřejnitelné), jak vlastně to vytahování peněz vypadalo. Pokud pan vedoucí klientům předložil k podepsání papíry s hlavičkou banky a na nich bylo jeho číslo účtu, čekal bych, že klienti jednali v dobré víře, banka vrátí lidem peníze a výtečníka dá k soudu. Jestli mu ovšem lidi nosili prachy v igelitce, byť do ředitelské kanceláře, skoro bych byl pro, ať to považují za (drahé, ale účinné) školné.

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

26. 8. 2020 14:06 | papík

To je jako když si koupíte slitky zlata z Brněnské firmy a máte k tomu certifikát a pak si přečtete jak je pančovali stříbrem, tak je to na prášky a nemáte šanci na to přijít.....
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 14:03 | pepa

Tak mi to přípomíná Bohdalku která si uložila prachy do falešných obrazůůůůůůůůůůů - ha,ha,ha
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 14:01 | fanda

ještě započítejte pomahače a chrániče, státní zastupitelství, soudy,tajné služby a nevím koho ještě, takže bankovní tajemství - velké kulové - všude pracují lidi.....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 13:59 | patrik

Ano slyšel jsem od známé, že si její kamarádka / referentka v bance / lustrovala klienty z jejich paneláku a měla celkem přehled, takže jestli je to pravda, tak jsou prachy v bezpečí ve slamníku, ovšem nesmí hořet či přijít zloděj.....
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 13:56 | paja

Taky tak - evokuje mi to kampeličky......a němce...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 13:55 | Marek

takže počítejme - osobní bankéř, jeho nadřízený, vedoucí pobočky jeho zástupce,lidi v centrále - takže kolik lidí má informace o Vašich penězích řádově desítky..
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 12:58 | jan

K ty bance jsem nikdy neměl důvěru...Teď už vím proč...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 12:52 | dasda

Raifka je takovych plna xd
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 12:00 | Jana

Citace - rené / 26.08.2020 11:53

Skvělá reklama pro banku - dnes jsem vybral vše co jsem u nich měl.....bohužel mají odpovědnost za své lidi......na Váš učet muže čumšt každý zaměstnanec pobočky....

Z čeho usuzujete, že každý zaměstnanec? Nejspíš jenom jejich osobní bankéř - což je logické, ovšem vždycky by to mělo být s konkrétním souhlasem klienta...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 11:53 | rené

Skvělá reklama pro banku - dnes jsem vybral vše co jsem u nich měl.....bohužel mají odpovědnost za své lidi......na Váš učet muže čumšt každý zaměstnanec pobočky....
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 8:10 | Petr

Ten borec je na medaili, pokud se nechali nachytat od pana vedoucího, že bude investovat v jejich prospěch, asi prachy získali lehce
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 7:19 | Max

Přesně.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 6:51 | HonzaV

V článku nezaznělo (a možná to ani není v téhle fázi vyšetřování zveřejnitelné), jak vlastně to vytahování peněz vypadalo. Pokud pan vedoucí klientům předložil k podepsání papíry s hlavičkou banky a na nich bylo jeho číslo účtu, čekal bych, že klienti jednali v dobré víře, banka vrátí lidem peníze a výtečníka dá k soudu. Jestli mu ovšem lidi nosili prachy v igelitce, byť do ředitelské kanceláře, skoro bych byl pro, ať to považují za (drahé, ale účinné) školné.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Petr Toman

advokát

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services