Ošetřovné 2020. Kolik dostanu, když zůstanu doma s dítětem

Kdo má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je kalkulačka a přehled pravidel.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 3. 2020 15:47, Pavlína K.

Mám dítě, letos jsme oslavili 10let. Mám nárok na ošetřovné,když školy zavřely? Je to do 10 let včetně, nebo když už jsme měli narozeniny, tak máme smůlu?

+247
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 60 komentářů)

11. 3. 2020 18:46 | Marie

Dobrý den prosím vztahuje se na mě osetrovne z důvodu uzavření školy osetrovne na syna 10 let a dcera 13 let děkuji
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2020 15:56 | Ivan

Jsem samoživitel,mám dvanáctiletá dvojčata,není nikdo jiný,kdo by se mě o děti postaral. Z bezpečnostních důvoddů mám obavy je nechat samotné doma. Jaké mám možnosti???
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 21:24 | eďa

karanténa, aby byla 100%, je 29 dnů , tečka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 21:22 | eďa

kolik, že je identifikováno k dnešnímu dni pohlaví? Možná, snad poslední údaj osciluje u čísla 52. Pokud je to faktem, pak tady je na místě začínat otázkou, co je rodina -o rodině.... Naštěstí Putin v tom, co je rodina, má jasno a náš totáč před hadrákem měl také jasno, tak nač ten povyk ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 20:34 | Serdis

Pokud bude škola zavřená 20 dnů mam tedy nárok na ošetřovanou pouze 9 dnů ? Mohu třeba na 1 den přerušit a pak znova čerpat 9 dnů ?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 20:17 | Jana Pešková

Mohla bych pohlídat vnučku na placeném paragrafu , kdyby byly uzavřené školky kvůli koronaviru? Nežijeme ve společné domácnosti.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 20:12

By mě také zajímalo dceři je 9 let. Od zítra jsem sní na ošetřovačce. Za 14 dní ji bude 10 let.Jak to bude pokud karanténa bude déle ? Vubec netuším když už na ní jsem ??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 20:09 | Darina

Zajímalo by mě jak to je,když sem teda ted doma na ošetřovačce z 9 letou dcerou z důvodu zavření školy. A za 14 dní má 10 let. Pokud bude škola uzavřena déle, to už po kekich 10 let. Nárok nemám? Když už to mám podané?
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 18:56 | Dana

Dobrý den, právě jsem doma se synem (4roky) na OČR a OČR mi končí v úterý. Kdyby zavřeli i školky, tak nevím co bude dál, manžel musí být v práci a jiné hlídání nemáme. Jde ukončit staré OČR a druhý den vzít nové které by vystavila školka? Samozřejmě když by ji také zavřeli.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 18:44 | Gabriel Pleska

Je to hezké, že máte silný názor a umíte ho podepřít silnými slovy, nicméně zákon o nemocenském pojištění par. 39 bod 5b výslovně říká, že „Nárok na ošetřovné nemají zaměstnanci činní na základě dohody o pracovní činnosti a zaměstnanci činní na základě dohody o provedení práce“, vizte https://zakony.penize.cz/187-2006-sb-zakon-o-nemocenskem-pojisteni#par_39
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 18:26 | Martin

Co je to zas za kec, ze lidé pracující na DPP nebo DPČ nemají nárok na ošetřovné? Pokud jejich výdělek zakládá na povinnosti platbě sociálního pojištění, tak nárok na ošetřovně mají! Což je v případě DPP výdělek nad 10 000 Kč a nad 3 000 Kč v případě DPČ.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 17:28 | Lenka

Dobrý den, pokud jsem OSVČ, ale nemůžu pracovat doma, pracuji ve službách, jsem samozivitelka, 14 dní bez práce je pro mě hrozná doba, hlídání také nemám... Proč jsou OSVČ z osetrovneho vynecháni, když je to stejná situace? Mám dítě 6 let.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 15:55 | Gabriel Pleska

Zákon o nemocenském pojištění mluví jasně o dítěti mladším desíti let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 15:47 | Pavlína K.

Mám dítě, letos jsme oslavili 10let. Mám nárok na ošetřovné,když školy zavřely? Je to do 10 let včetně, nebo když už jsme měli narozeniny, tak máme smůlu?
+247
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 15:01 | deprese

To je takový problém si přečíst 94/1963 Sb. Zákon o rodině? Použijte někdy prostě jen google a hlavu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 14:26 | Jana

Citace - Marci / 10.03.2020 13:41

Rozumím tomu dobře, že pokud pobírám rodičovský příspěvek, přestože chodím do práce, nemá manžel nárok na ošetřovné? Děkuji za radu.

Jestli chodíte do práce, tak už zřejmě nejste na rodičovské dovolené (přestože dál pobíráte rodičovský příspěvek). Nárok na ošetřovné tedy máte.
Viz: "Na ošetřovné naopak nemáte nárok při nemoci dítěte, s nímž je jeden z rodičů na mateřské či rodičovské a pobírá peněžitou pomoc v mateřství nebo rodičovský příspěvek."
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 13:41 | Marci

Rozumím tomu dobře, že pokud pobírám rodičovský příspěvek, přestože chodím do práce, nemá manžel nárok na ošetřovné? Děkuji za radu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2020 11:34 | Veronika

Aha, takže když to nejsou manželé, tak to není rodina?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2020 17:11 | Jaroslav

Rodina je manželé (muž a žena) a alespoň jedno jejich společné vlastní dítě.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2020 8:18 | Karel

...stále se všude mluví o rodině, přitom pojem rodiny je nyní v současnosti tak rozmlžený a nejasný...myslím, že by bylo vhodné jasně, zřetelně a bez výjimek sdělit současnou definici rodiny, v jiném případě jsou potom veškeré úvahy myšlenky s termínem RODINA bezpředmětné.
Dík
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

Šárka Grossová

podnikatelka

Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services