Ošetřovné 2020. Kolik dostanu, když zůstanu doma s dítětem

Kdo má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je kalkulačka a přehled pravidel.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 3. 2020 15:47, Pavlína K.

Mám dítě, letos jsme oslavili 10let. Mám nárok na ošetřovné,když školy zavřely? Je to do 10 let včetně, nebo když už jsme měli narozeniny, tak máme smůlu?

+73
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 33 komentářů)

23. 3. 2020 0:17 | Iveta

Prosim. Jsem pracujici, samozivitelka. Dite jsem odhlasila ze skolky cca pred tydnem . Budu mit narok taky na osetrovne? Male jsou 3 roky. Dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2020 15:21 | Bob

Dobrý den, mám 2 syny ten první má 3.5 roku a chodí do školky. Durhý syn má 1rok a je na něj pobírána mateřská. Můžu na 3.5 letého syna uplatnit ošetřovné a být s ním doma?
+8
+-

18. 3. 2020 16:53 | Kateřina

Dobrý den, jsem osvč (platím si zdrav., sociální přízpěvek i dobrovolné nemoc.pojištění a mám syna (2 roky ) a nepobírám již rodičovský přízpěvek . Můj muž stále pracuje , kvůli karantény nemohu podnikat . Mám nárok na nějakou náhradu ?
0
+-

18. 3. 2020 14:42 | Markéta

Odpověděl vám někdo na dotaz? Též mě zajímá jestli do deseti let nebo 10 včetně...
0
+-

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2020 20:17 | Renča

Řeším to samé co vy,synovi též bude teď 10 let.Vite už více info??dekuji
0
+-

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2020 9:08 | Jana

Dobrý den jsem matka samoživitelka s dvojčaty 12 let, mám nárok na ošetřovné, pracuji na 12cti hodinové směny ranní i noční... Děkuji.
0
+-

15. 3. 2020 21:34

To by mě také zajímalo
0
+-

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2020 20:37 | Denisa D.

Dobrý den, je možné čerpat ošetřovné z důvodu uzavření školy např.jen 5 dní nebo se musí automaticky zůstat doma celých 9 dní. My po týdnu máme možnost dítě předat na hlídání někomu jinému a jít tak do práce za plnou mzdu. Děkuji za odpověď.
0
+-

15. 3. 2020 13:01 | Jana Notná

Mám dvě děti. Syn 4 roky, chodí do školky, kterou teď uzavřeli kvůli pandemii. Dále dceru 2,5 roku, na kterou pobírám rodičovský příspěvek. Chodím na DPP pracovat, z výdělku odvádím jak sociální tak zdravotní pojištění. Když jsem v práci, dceru hlídá dědeček. Mám nárok na ošetřovné na syna kvůli uzavření školky? Nepřijdu díky tomu o rodičovský příspěvek na dceru? Mohu dál chodit do práce a zároveň pobírat ošetřovné na syna pokud zajistím i hlídání pro něj? Míč děkuji.
0
+-

14. 3. 2020 18:58 | Podhirnova

Jsem ošetřovatelská osoby blízké a samozivitelka.Mám 10 letou dceru.Mám narok na ošetřovne?
+9
+-

14. 3. 2020 10:44 | Marci

Dekuji za odpověď. Nedalo mi to a volala jsem na ossz a tam mi řekli, že nárok na ošetřovné, pokud pobírám rodičovský příspěvek, nemá... ??
0
+-

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2020 9:00 | Kateřina

Dobrý den, mám 2 malé děti a na to mladší pobiram ještě rodičovský příspěvek. Právě nám uzavřeli školku a já musím jít na OCR, manžel pracuje. Před měsícem jsem nastoupila zpět do zaměstnání na plný uvazek. Mám nebo nemám v tomto případě na peníze z OCR? Děkuji.
+6
+-

13. 3. 2020 22:54 | Kateřina

Též mě zajímá
0
+-

Zobrazit celé vlákno

11. 3. 2020 18:46 | Marie

Dobrý den prosím vztahuje se na mě osetrovne z důvodu uzavření školy osetrovne na syna 10 let a dcera 13 let děkuji
+23
+-

11. 3. 2020 15:56 | Ivan

Jsem samoživitel,mám dvanáctiletá dvojčata,není nikdo jiný,kdo by se mě o děti postaral. Z bezpečnostních důvoddů mám obavy je nechat samotné doma. Jaké mám možnosti???
+8
+-

10. 3. 2020 21:24 | eďa

karanténa, aby byla 100%, je 29 dnů , tečka.
0
+-

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 21:22 | eďa

kolik, že je identifikováno k dnešnímu dni pohlaví? Možná, snad poslední údaj osciluje u čísla 52. Pokud je to faktem, pak tady je na místě začínat otázkou, co je rodina -o rodině.... Naštěstí Putin v tom, co je rodina, má jasno a náš totáč před hadrákem měl také jasno, tak nač ten povyk ?
0
+-

Zobrazit celé vlákno

10. 3. 2020 20:34 | Serdis

Pokud bude škola zavřená 20 dnů mam tedy nárok na ošetřovanou pouze 9 dnů ? Mohu třeba na 1 den přerušit a pak znova čerpat 9 dnů ?
+3
+-

10. 3. 2020 20:17 | Jana Pešková

Mohla bych pohlídat vnučku na placeném paragrafu , kdyby byly uzavřené školky kvůli koronaviru? Nežijeme ve společné domácnosti.
+4
+-

10. 3. 2020 20:12

By mě také zajímalo dceři je 9 let. Od zítra jsem sní na ošetřovačce. Za 14 dní ji bude 10 let.Jak to bude pokud karanténa bude déle ? Vubec netuším když už na ní jsem ??
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 880 861 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2020

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Princezny se zachrání samy. Nezávislé videohry boří stereotypy

Princezny se zachrání samy. Nezávislé videohry boří stereotypy

Přibývá videoher, v nichž ženy hrají hlavní roli. Mění se nejen, kdo ve videohrách vystupuje,...více

Rodina má dva příjmy a platové nerovnosti škodí všem, říká expertka Lenka Simerská

Rodina má dva příjmy a platové nerovnosti škodí všem, říká expertka Lenka Simerská

Česko je stále jednou ze zemí s citelným rozdílem v platech mužů a žen. Narovnání podmínek...více

Jsme posedlí sebeláskou. Od kolagenových ampulí až po Annu Hogenovou

Jsme posedlí sebeláskou. Od kolagenových ampulí až po Annu Hogenovou

Mít ráda sama sebe je určitě dobrá věc, zejména v čase karantény. Jenže už dlouho to lidi...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Dušan Kunovský

podnikatel, Central Group

Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
28,89 %

z 45 duelů
Dušan Kunovský
ÚSPĚŠNOST
58,97 %

z 39 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.