Ošetřovné 2020. Kolik dostanu, když zůstanu doma s dítětem

Kdo má nárok a jaké jsou podmínky? Tady je kalkulačka a přehled pravidel.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 3. 2020 15:47, Pavlína K.

Mám dítě, letos jsme oslavili 10let. Mám nárok na ošetřovné,když školy zavřely? Je to do 10 let včetně, nebo když už jsme měli narozeniny, tak máme smůlu?

+247
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 60 komentářů)

27. 4. 2020 13:57 | Jjj

Ne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 4. 2020 18:32 | Vendula

Když mám doma děti 4 roky ( skolka), 11 let a 13 let můžu pobírat dvě osetrovne? Formulář ze školky a druhý že školy? Přeci jenom jsem doma se 3 dětmi... Děkuji
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 4. 2020 14:37 | Lenka

Zdravím má někdo zkušenost že si bere osetrovne na školáka do 16let jak původně psali?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 20:20 | Alena B.

Dobrý den, ošetřovné do 13ti let platí i pro dítě kterému je 13 let, nebo pouze do jeho 13tých narozenin
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2020 9:22 | Lu

Dobrý den, čerpat ošetřovné lze teď do 13 let.Nevim zda můžete jít hned po nemocenské na ošetřovné, ale asi ano.Dřive bylo,že se muselo jeden den jít a pak zas cerpat ošetřovné, ale ted je jiná situace
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2020 9:19 | Lucie

Dobrý den,pokud chodite normálně do práce, tak ošetřovné cerpat nelze buď to a nebo to druhé, lze chodit do práce na nějaké dny a když jste doma tak ty dny pobírat ošetřovné. Jen tedy nevim zda to jde když má, někdo rodič.prispěvek.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2020 0:02 | Andrea

Můžete prosím poradit ? Od 16.3.20 jsem v pracovní neschopnosti. Když skončím svoji PN, třeba za týden, čtrnáct dnů (nevím, za jak dlouho budu v pořádku), mohu jít pak hned na OČR ? Mám desetiletou dcerku. Nebo mám smůlu, když jsem OČR nečerpala hned od prvního dne, co zavřeli školy ? Omlouvám se za tak hloupý dotaz, ale dcerka ještě nebyla nikdy nemocná ani týden v kuse, takže jsem na OČR ještě nikdy nebyla ....
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2020 0:17 | Iveta

Prosim. Jsem pracujici, samozivitelka. Dite jsem odhlasila ze skolky cca pred tydnem . Budu mit narok taky na osetrovne? Male jsou 3 roky. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 3. 2020 15:21 | Bob

Dobrý den, mám 2 syny ten první má 3.5 roku a chodí do školky. Durhý syn má 1rok a je na něj pobírána mateřská. Můžu na 3.5 letého syna uplatnit ošetřovné a být s ním doma?
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2020 16:53 | Kateřina

Dobrý den, jsem osvč (platím si zdrav., sociální přízpěvek i dobrovolné nemoc.pojištění a mám syna (2 roky ) a nepobírám již rodičovský přízpěvek . Můj muž stále pracuje , kvůli karantény nemohu podnikat . Mám nárok na nějakou náhradu ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2020 14:42 | Markéta

Odpověděl vám někdo na dotaz? Též mě zajímá jestli do deseti let nebo 10 včetně...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2020 20:17 | Renča

Řeším to samé co vy,synovi též bude teď 10 let.Vite už více info??dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2020 9:08 | Jana

Dobrý den jsem matka samoživitelka s dvojčaty 12 let, mám nárok na ošetřovné, pracuji na 12cti hodinové směny ranní i noční... Děkuji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2020 21:34

To by mě také zajímalo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2020 20:37 | Denisa D.

Dobrý den, je možné čerpat ošetřovné z důvodu uzavření školy např.jen 5 dní nebo se musí automaticky zůstat doma celých 9 dní. My po týdnu máme možnost dítě předat na hlídání někomu jinému a jít tak do práce za plnou mzdu. Děkuji za odpověď.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2020 13:01 | Jana Notná

Mám dvě děti. Syn 4 roky, chodí do školky, kterou teď uzavřeli kvůli pandemii. Dále dceru 2,5 roku, na kterou pobírám rodičovský příspěvek. Chodím na DPP pracovat, z výdělku odvádím jak sociální tak zdravotní pojištění. Když jsem v práci, dceru hlídá dědeček. Mám nárok na ošetřovné na syna kvůli uzavření školky? Nepřijdu díky tomu o rodičovský příspěvek na dceru? Mohu dál chodit do práce a zároveň pobírat ošetřovné na syna pokud zajistím i hlídání pro něj? Míč děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2020 18:58 | Podhirnova

Jsem ošetřovatelská osoby blízké a samozivitelka.Mám 10 letou dceru.Mám narok na ošetřovne?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2020 10:44 | Marci

Dekuji za odpověď. Nedalo mi to a volala jsem na ossz a tam mi řekli, že nárok na ošetřovné, pokud pobírám rodičovský příspěvek, nemá... ??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2020 9:00 | Kateřina

Dobrý den, mám 2 malé děti a na to mladší pobiram ještě rodičovský příspěvek. Právě nám uzavřeli školku a já musím jít na OCR, manžel pracuje. Před měsícem jsem nastoupila zpět do zaměstnání na plný uvazek. Mám nebo nemám v tomto případě na peníze z OCR? Děkuji.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2020 22:54 | Kateřina

Též mě zajímá
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lukáš Kovanda

ekonom

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Lukáš Kovanda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services