Sto let s korunou a deset bolestivých investorských zkušeností

Jaroslav Vybíral | rubrika: Komentář | 1. 6. 2019 | 7 komentářů
10. dubna 1919 se zrodila koruna československá. Co uplynulé století přineslo investorům? Byla to pořádná jízda. Koruna bohužel nebývala vždy pevná, politika bývala spíše zrádná a peníze v matraci několikrát přišly o podstatnou část hodnoty.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 5. 2019 9:38, SpookY

Děkuji autorovi za článek. Sice tam pro mne není nic nového, ale snad ostatním otevře oči.

Měl by být VYTESÁN DO KAMENE a ukazován VŽDY když nějaký vykuk přijde s tím, že je nutné pod taktovkou státu založit povinné důchodové fondy (byly už za První republiky), že je třeba spořit, že si máme vzít státní dluhopisy, že máme investovat... vždycky mne dojímá, jak mají všichni ti profesionální dobroseři z "finančního sektoru" starost o cizí peníze.

Historická zkušenost posledních čtyř generací s přístupem státu k úsporám obyčejných lidí je otřesná. ŽÁDNÝ režim nezůstal čistý, jako loupeživý GANGSTER se ukázaly všechny.

Napadlo vás někdy, proč se ve školách tak mizerně vyučují moderní dějiny? Resp. nevyučují? Proč se na tohle trestuhodně dlabe v hodinách dějepisu i občanské výchovy?

Každá generace byla státem okradena! Když se na to pozapomnělo, tak se totéž stalo generaci následující.

Vždycky si v souvislosti se státními penězi připomenu dva citáty.

Nathan Rothschild (tušímže) - "Pokud mám moc nad penězi, nezajímá mne, kdo tvoří zákony."

Henry Ford - "Kdyby obyčejní lidé pochopili, jak funguje finanční sektor, tak máme do rána revoluci."

... možná to nebylo takhle doslovně, ale princip je jasný.

Reagovat

+18
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

28. 5. 2019 9:38 | SpookY

Děkuji autorovi za článek. Sice tam pro mne není nic nového, ale snad ostatním otevře oči.

Měl by být VYTESÁN DO KAMENE a ukazován VŽDY když nějaký vykuk přijde s tím, že je nutné pod taktovkou státu založit povinné důchodové fondy (byly už za První republiky), že je třeba spořit, že si máme vzít státní dluhopisy, že máme investovat... vždycky mne dojímá, jak mají všichni ti profesionální dobroseři z "finančního sektoru" starost o cizí peníze.

Historická zkušenost posledních čtyř generací s přístupem státu k úsporám obyčejných lidí je otřesná. ŽÁDNÝ režim nezůstal čistý, jako loupeživý GANGSTER se ukázaly všechny.

Napadlo vás někdy, proč se ve školách tak mizerně vyučují moderní dějiny? Resp. nevyučují? Proč se na tohle trestuhodně dlabe v hodinách dějepisu i občanské výchovy?

Každá generace byla státem okradena! Když se na to pozapomnělo, tak se totéž stalo generaci následující.

Vždycky si v souvislosti se státními penězi připomenu dva citáty.

Nathan Rothschild (tušímže) - "Pokud mám moc nad penězi, nezajímá mne, kdo tvoří zákony."

Henry Ford - "Kdyby obyčejní lidé pochopili, jak funguje finanční sektor, tak máme do rána revoluci."

... možná to nebylo takhle doslovně, ale princip je jasný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+18
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2019 9:45 | Matěj

Zajímavé, dočetl jsem až do konce :)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2019 18:27 | Tomáš Smolík

Nejsem robot. https://www.youtube.com/watch?v=J2gSssuCs3Y
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

29. 5. 2019 10:49 | Honza

To Tomáš Smolík/hlas toho videa, co jste poslal je docela fanatickej, jinak má ale v mnohým asi pravdu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tomáš Smolík 28. 05. 2019 18:27)

29. 5. 2019 18:55 | selsumat@mail.com

Nabízím 2% bezplatnou půjčku na zaplacení vašich účtů
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

3. 6. 2019 14:51 | Dušan

Zajímavé hodnocení fungování koruny. Jedinéh co mi není jasné, proč když jsme oázou stability je pro nás všude v zahraničí tak draho!! Řeči o nižší produktivitě jsou blbost.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

17. 6. 2019 8:34 | Bohumil Bula

Zajímavý článek, jenom škoda, že se autor více nezabýval úlohou ČNB v operaci, kdy se po několik let snažila oslabovat kurz české koruny. jestli se nemýlím tak intervence si vyžádala obrovské finanční prostředky. Zajímalo by mě zda také efekt z této intervence byl úměrný nákladům. A jak vůbec tuto akci hodnotí její tvůrci.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 444 741 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Slovensko má prezidentku. Čaputová je silná, ale má svázané ruce

Slovensko má prezidentku. Čaputová je silná, ale má svázané ruce

Slovenský prezident nemůže skoro nic. Když s ním – nebo s ní – nespolupracuje vláda, prosadí...více

Peterson radí: Nehrb se, pochlap se

Peterson radí: Nehrb se, pochlap se

Konzervativní kanadský aktivista a psycholog nesnáší frázi „toxická maskulinita“. Jeho...více

Zdravím z noční. #10 Cukrovka

Zdravím z noční. #10 Cukrovka

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renáta Kadlecová

ředitelka Fondu pojištění vkladů

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Renáta Kadlecová
ÚSPĚŠNOST
67,86 %

z 28 duelů
Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
26,09 %

z 23 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.