Chybíte v práci dlouho? Zkrátí vám dovolenou

Když nepřijdete do práce a nepořídíte si omluvenku, můžete čekat (pokud to nebude rovnou na výpověď) zkrácení dovolené. Dojít k tomu může, i když omluvenku máte. Musí jít ale o absenci dlouhodobou: když vám zákonné překážky brání v práci sto nebo víc dní v roce.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 2. 2019 23:19, Pavla

Krácení dovolené z důvodu nemoci jedná se o půl roku pracovní neschopnosti
V roce 2018 jaký mám nárok na dovolenou kolik dnů

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

20. 4. 2020 9:00 | Dušan

Dobrý den. V pracovní neschopnosti jsem od 26.8.2019, v té době jsem měl malinko přečerpanou dovolenou a do konce roku 2019 mi jí zbývalo 5 dnů. Neschopnost prozatím trvá, ale musel jsem kvůli zdravotnímu stavu dát výpověď a přejít k jinému zaměstnavateli na lehčí práci. Na kolik dovolené mám nárok z loňského, popř.letošního roku, pokud končím k 30.4.2020.Zaměstnavatel deklaruje na výplatním lístku zůstatek 21,5 dne, je to správně? Nárok je 20 dnů. Předem děkuji za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 11. 2019 7:19

Ne, ke krácení dochází poprvé po 100 pracovních dnech
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2019 21:54 | Monika

Krátí se mi dovolená po nemocí 61 dnů 3 měsíce
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2019 21:04 | Petr Pospišil

Krátí se dovolena i když šlo o dlouhodobou neschopnost z duvodu pracovniho urazu
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2019 12:46 | Monika Hnízdilová

Krátí se mi dovolená po nemocí 61 dnů 3mesice
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2019 12:05 | Iveta

Dobrý den,prosim vás je možné krátit dovolenou při pracovním úrazu? Marodila jsem 8 měsíců.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2019 12:26 | Ilona

Dobrý den, odpracovala jsem 6mesicu, teď jsem dva měsíce ve výpovědní době, když budu dva měsíce marodit, krátí se mi dovolená?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2019 10:55 | Monika

Dobry den, mam za letosni rok odpracovano 42 dni a od te doby jsem v neschopnosti. Kdyz jsem se informovala, kolik mam ke dnesnimu dni dovolene, bylo mi receno ze 4 dny. Je to sravne? Dekuji Monika
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2019 19:43

2
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 6. 2019 10:18 | Eva

Dobrý den,v roce2019 12.3.jsem ukončila PN a13.3.se registrovala na UP do 11.4. od 12.4.jsem nastoupila do zaměstnání. Jaký budu mít nárok na dovolenou ,jestli bude krácena když za celý rok je 5 týdnu.Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2019 10:24 | Marta

Dobrý den,v roce 2018 jsem nastoupila 2.6.do zamestnani v zari 13 jsem onemocněka a musdla podstoupit operaci ktera byla 28 ledna.Do prace jsem se vratila ted 3.6 2019 a zrovna jsem dostala i vypoved do konce mesice proto bych chtela vedet jestli mam narok na dovolenou nakolik jsem si ji vloni musela naddelat jeste js na ni nemela narok .Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2019 23:20

Na Vyhlídce k
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2019 23:19 | Pavla

Krácení dovolené z důvodu nemoci jedná se o půl roku pracovní neschopnosti V roce 2018 jaký mám nárok na dovolenou kolik dnů
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2019 13:36 | David Krejčík

Dobrý den,nastoupil jsem do zaměstnání 23.10.2018 a měl jsem z osobních důvodů 4.12.neplacené volno-dojednáno až po návratu do práce 5.12 a 19-30.11.2018 jsem byl nemocný a na výplatnici jsem měl již v říjnu že mám zbytek dovolené 6 dní-nárok za rok mám 25 dní a v prosinci jsme měli méně práce,pouštěli nás dříve domů,chodily jsme později do práce.těch šest dní dovolené mi nevychází,asi chyba v systému ale alespoň 4 dny bych měl mít nárok a 2 dny mi v prosinci dali a zbývající dovolená je nula a při zeptání jak je to možné řekli mi že jsem byl nemocný a proto se ta dovolená krátila.Je toto podle zákoníku možné?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2018 12:32 | Pavla

Dobrý den, prosím když jsem promarodila celý rok 2018, vzniká nějaký nárok na dovolenou v tomto roce? V zákoníku práce je uvedeno, že pokud jsem u zaměstnavatele zaměstnána po celý rok, musí mi být poskytnuta dovolená min. v rozsahu 2 týdnů a nesmí jí dál krátit.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2018 19:37 | ANTONÍN

DOBRÝ DEN, V 3.12.2018 ODCHÁZÍM DO PŘEDČASNÉHO DŮCHODU-OKAMŽITĚ MĚ BYLA ZKRÁCENA DOVOLENÁ O 1,5 DNE (CELÝ ROK MÁM BEZ PŘERUŠENÍ ODPRACOVÁN) - JE TO V POŘÁDKU??? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ - ŠAMALÍK ANTONÍN
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2018 11:19 | Skacikova Jaa

Jestli jsem clanek dobre pochopila, tak za neschopnost způsobenou pracovním úrazem se dovolená nekrati?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services