Jak vydolovat ze stavebního spoření nejvíc: čas je do konce roku

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 21. 12. 2017 | 8 komentářů
Kdo si chce zajistit nejvyšší možnou státní podporu stavebního spoření, měl by zbystřit. Přečtěte si, do kdy je možné poslat peníze, případně založit novou smlouvu, abyste dosáhli na maximum.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 12. 2017 11:43, David Kudrnovský

Mě se líbí jak Stavební Spořitelny vypovídají ty "staré" pro ně nevýhodné smlouvy, aby nemuseli vyplácet úroky vyšší než 2%. Těším se až Stavební spoření po připsání státní podpory zruším beztak ho mám už 6 let a úrok se státní podporou pokryje tak akorát poplatek za vedení účtu a daň a zbytek spolkne inflace tak, že bych řekl, že na tom ještě lidé dost prodělávají.

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

14. 5. 2019 16:38 | Kateřina

Poplatky a zdanění jsou samozřejmě otravné, ale já spořím už asi 10 let a poslední 3 roky nic nevkládám, jen tam peníze leží a každý rok se mi na úrocích připisuje téměř 6 tisíc. Poplatky mi odečítají asi 600 korun. Takže stále lepší mít spoření než když peníze leží v bance nebo doma :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2018 16:42

Může se jednat o souběh stavebních spoření.... Jedno končilo a druhé jste založili, ale státní podpora je jen jedna... zkontrolujte na obou výpisech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 2. 2018 21:55 | Jana

Dobrý den, zpětně se koukám na smlouvu o stavebním spoření své dcery. Smlouvu jsme uzavřeli v dubnu 2012 s cílovou částkou 200000. Hned jsme tam vložili 102000. No a v roce 2013 byla připsána státní podpora 1226 Kč. Další roky už 2000. Nevím, proč jsme získali v roce 2013 tak nízkou státní podporu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2017 21:15 | deprese

Šetření je k ničemu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2017 13:03 | Mirek

Jestli jste už skončil 6 let a potřebujete peníze ,tak to stavebko můžete ukončit kdykoliv . Státní podpora za poslední /letošní / rok vám přijde na účet dodatečně .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2017 11:56 | Pavel

Např. Liška, Wustenrot, KB, poplatek za uzavření smlouvy 1% CC. Roční poplatek za vedení účtu 300-360 kč. Základní úrok 0,5% p.a. a zdanění státního příspěvku 15%. A to se při inflaci kolem 3% jistě vyplatí. Stavební spoření je dnes ekonomická mrtvola a to i pro úvěry.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2017 11:43 | David Kudrnovský

Mě se líbí jak Stavební Spořitelny vypovídají ty "staré" pro ně nevýhodné smlouvy, aby nemuseli vyplácet úroky vyšší než 2%. Těším se až Stavební spoření po připsání státní podpory zruším beztak ho mám už 6 let a úrok se státní podporou pokryje tak akorát poplatek za vedení účtu a daň a zbytek spolkne inflace tak, že bych řekl, že na tom ještě lidé dost prodělávají.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2017 10:50 | Mirek

Když letos vložím a na více než na 6 let "umrtvím" těch 20.000,- Kč ve stavebním spoření, tak mně těch umrtvených 20.000,- Kč vynese během těch 6 let asi 1,5 % p.a. A to si ještě ten megavýnos zaplatím z daní. A to se vyplatí!
Stavebním spořitelnám:-)))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Komárek

podnikatel, KKCG

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Karel Komárek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services