Práce na dobu určitou: co znamená třikrát a dost a co zaměstnavatel nesmí

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 16. 11. 2017 | 12 komentářů
Přečtěte si, jaká jsou pravidla práce na dobu určitou, kolikrát zaměstnavatel může prodloužit smlouvu, na jak dlouho, kdy se pracovní poměr automaticky mění na dobu neurčitou. A jak postupovat, když šéf poruší zákon.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 2. 2019 21:52, Jana

Dobrý den, může zaměstnavatel bez udání důvodu neprodloužit pracovní smlouvu, která byla na dobu určitou?

+107
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

8. 6. 2022 15:20 | Jitka

Dobrý den, jsem v situaci, kdy jsem u zaměstnavatele dostala nejprve na konci roku 2019 smlouvu na dobu určitou po dobu trvání DPN zaměstnankyně - smlouva mi skončila hned po měsíci, protože se paní vrátila do práce. Poté jsem cca půl roku u tohoto zaměstnavatele nepracovala. Na konci roku 2020 jsem podepsala u stejného zaměstnavatele další smlouvu na dobu určitou po dobu DPN zaměstnankyně. A za měsíc jsem podepsala další smlouvu na dobu určitou po dobu RD zaměstnankyně, kde už jsem 3 roky. Tato smlouva mi končí na konci září 2023. Ale paní na RD bude stále pokračovat jelikož čeká další miminko. Mohu tedy podepsat prodloužení této smlouvy?.... když už jsem podepsala 3 smlouvy na dobu určitou u stejného zaměstnavatele v průběhu cca 4 let
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2022 12:50 | Bozena Hofrová

Dobrý den, Zaměstnanec má druhý mesic prodlouženou PS. A jeho pracovni moralka ponekud poklesla. Může s nim zaměstnavatel okamzite ukončit Ps? Má narok na odstupné. Musí být jeho nečinnost prokazatelně dána? Dekuji za odpověď
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2021 14:04 | Martina

Dobrý den ,1.11.2018 jsem nastoupila do firmy 1.11.2021 to budou tři roky a já mám pořád smlouvu na dobu určitou do 30.6.2022,firma bude asi končit ,takže na odstupné asi nebudu mít nárok?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2021 16:06 | David

Dobrý den koncila mi prac.smlouva zacatkem mesice v polovine mesice jsem chtel odejit a smlouvu neprodluzivat muze mi zamestnavatel dat vypovedni lhutu kdyz smlouva byla platna na dobu urcitou a skoncila ? Nic jsem nepodepisoval s tim ze je automaticka prolongace smoouvy.Je lhuta kdy mam moznost automaticke prodlouzeni smlouvy negovat ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2019 1:14 | Pavel J., bc.

Dobrý den, smlouvu máte na dobu určitou takže zaměstnavatel povinnost dát Vám odstupné, nemá. V opačném případě (kdybyste měl poměr sjednán na dobu neurčitou) byste na odstupné měl plné právo dle zák. práce
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2019 1:10 | Pavel J., bc.

Dobrý den, může, nic ho v tom neomezuje. Měl by Vám však s předstihem sdělit, že tak učiní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2019 9:24 | VM

mám smlouvu na dobu do konce roku a firma ruší kancelář, protože dostala výpověď z nájmu a novou prý shání. Ted mi dají dovolenou a pak nechtěji slyšet o odstupném za 6 let, jen průměrný plat do konce roku. Je to legální?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2019 12:25 | Jana

Dobrý den,pracuji pod bezpečnostní agenturou, která mi dává smlouvu na dobu určitou s na půl roku 3měsiční zkušební dobou. Jsem v ČID. Jak dlouho mi tuto smlouvu můžou dávat? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2019 6:16 | ÁLA

Ano
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2019 21:52 | Jana

Dobrý den, může zaměstnavatel bez udání důvodu neprodloužit pracovní smlouvu, která byla na dobu určitou?
+107
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2018 1:42

Co mam delat kdyz kdyzneustalepr,odluzuji popracovni pomer nndzuji pomer vzdycky na dobu urcitou na tri mesice a to uz asi 20 kratpo sobe bez preruseni
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2017 12:20 | patrik

Dobře vysvětleno
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Pomothy

podnikatel, ČSFD.cz

David Marek

ekonom

Martin Pomothy
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
David Marek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services