Reklamace zboží z druhé ruky: Horko těžko

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 6. 9. 2017 | 3 komentáře
Koupíte půl roku starý mobil nebo televizi. „Ještě v záruce, přidám platný záruční list,“ vyzdvihuje člověk, který přístroj prodává. Jenže záruční list u zboží z druhé ruky nemusí být nic platný, až půjdete reklamovat, nejspíš pohoříte.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

16. 5. 2021 17:30 | Erik

Dobrý den, pokud prodávající na bazoš.cz udává osobní záruku 30 dní, jak mohu postupovat při reklamaci, když mě prodávající nechce vyhovět? Přiblížení k věci: Koupil jsem PC, na který prodávající dal osobní záruku 30 dní (záruka je pouze napsána do sms s popisem produktu -> ano už tehdy mě to mělo přijít divné). Nicméně po týdnu používání mě PC začal zamrzat. Psal jsem tedy prodejci jak mám postupovat dále a ten mě sám doporučil, abych vyhledal někoho ze svého okolí, který rozumí PC a zjistil co je za chybu (prodejce si myslel, že to bude chyba v systému) a posléze mě prodávající řekl, ať nechám systém přeinstalovat. Dal jsem tedy PC na přeinstalování a stále zamrzal. Posléze jsme zjistili, že jsou vysoké teploty na disku a prodávající mě poradil, abych namontoval na disk chladič. Otevřel jsem case, abych nafotil zda se vejde chladič mezi disk a grafickou kartu (tuto informaci píšu z důvodu, že mě prodávající nyní obviňuje z jím nepovoleného otevření PC skříně, kdy mě sám nabádal ke zjištění velikosti místa mezi diskem a grafickou kartou). Nyní jsme ve stavu, kdy mě prodávající nechce uznat jeho osobní záruku 30dní z důvodu nepovoleného vstupu do PC skříně, který mě on sám doporučil. Samozřejmostí je, že mám veškeré podklady jak z sms i e-mail komunikace.
Je nějaká možnost tento spor vyřešit mimo nahlášení policii? Nebo pomůže jedině obracení na státní orgány? Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2020 14:55

Dobrý den, mě není jasné, když bazarové zboží není prodávajícího, nebo spíše zprostředkovatele,protože většinou zboží v bazarech je lidí, kteří chtějí danou věc prodat..tak jak může být 12měsíců záruka u třeba i 20let staré lednice nebo hodinek, když majitel je obyčejný člověk a bazarista pouze zprostředkovatel.Dál taky už vidím, když dáte do bazaru něco prodat a rok budete čekat na vyplacení částky, kdyby náhodou někdo přišel s reklamací...je to celé postavené na hlavu...zprostředkovatel není majitel ....odjakživa bazarové použité zboží bylo prostě bazarové..a proto je za nízkou cenu, protože to zboží je prostě použité a tudíž bez záruky...a ted vymyslí hovadinu, že bude záruka.i na hodinky 100let staré.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2019 10:37 | Zdenek

Jak mohu resit reklamaci veci z bazaru, pokud castka nepresahne 5tis korun? Policie se tim odmita zabyvat a pravnik ci advokat vyjde nekolikrat draz nez samotna vymahana castka. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services