Žádáme o starobní důchod: Krok za krokem

Petra Dlouhá | rubrika: Jak na to | 17. 8. 2015 | 13 komentářů
Jak, kde a kdy žádat o starobní důchod? Co vzít s sebou, co zjišťovat předem? A jak rychle vám důchod přiznají? Poradíme: žádostí o starobní důchod vás provedeme krok za krokem.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 9. 2015 9:33

Citace - Irena Navrátilová / 17.08.2015 10:21

Když požádám o starobní důchod - až mi jej přiznají - změní se mi nějak výše vdovského důchodu?

Zobrazit celé vlákno

+46
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

1. 9. 2019 14:52 | Jan Dohnal

když budu žádat o důchod až po terminu . bude mi proplacen zpětně
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2019 9:16 | koloman kesel

kolik dostanu v cechach duchod jakou castku jsem invalida a pracoval jsem kde se dalo manuelni prace duchod mi priznali pobira L260 mesicne a rekli abich si zaradal ve sve vlasti o duchod
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 11. 2018 17:09 | Marie

Dobry den, mam invalidni duchod 3.stupne.Kdy si mam zazadat o starobni duchod ? A take chci zjistkt , ktery duchod bude vyssi.Nar.28.2.1957.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 10. 2016 20:25 | Věra

Žádost starobní důchod r.1956 sepsáno 3 / 2016 dílčí Česko slovensky dle slovenských předpisu . Rozhodnutí starobní duchod slovenská poj.6/2016. Konec 10/2016 rozhodnutí české správy stále očekávám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2016 18:56 | Clovicek1860@seznam.cz

Dobrý den při předloženi rodných listů stači kopie nebo musí byt originál?
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2016 20:21 | Václav

Kamarádka nar.10.9 1957 porodila 3děti,2vychovala do 18.let a protože se s manželem rozvedli,třetí dítě vychovávala do 9.let a poté jej po domluvě vychovával bývalý manželZajímá jí,kdy půjde do důchodu a kdy má o něj požádat.Děkuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2016 15:55 | Vojta2774

Doklad o zaměstnavateli: ad,uvádíte knížku ROH ze všemi vylepenými známkami???? zrušeno v roce 2000 skoro ve všech podnicích v ČR. ad,OP-tvrdíte,že má záznam v občanském průkazu-zrušeno v r.2000. Ono je těžké donutit už neexistujícího majitele,aby vám něco potvrdil,když on sám má vše v bordelu a po 10 letech už nic nemá a nic si nepamatuje a v podstatě z něj nic nedostanete. Jediný,kdo může mít doklad jsou daňoví úředníci a zaměstnanec,který předloží smlouvu o zaměstnání a smlouvu o ukončení.Žádný jiný doklad nikdo nesežene a když tak je to pouhá náhoda.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2015 9:33

Citace - Irena Navrátilová / 17.08.2015 10:21

Když požádám o starobní důchod - až mi jej přiznají - změní se mi nějak výše vdovského důchodu?
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 8. 2015 23:01 | xls

No, budu tam muset zavolat. O důchod jsme žádali v listopadu, ještě něco jsem dodali v únoru, doposud klid po pěšině. To mi nepřipomíná ani 40, ani 90 dnů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 10:21 | Irena Navrátilová

Když požádám o starobní důchod - až mi jej přiznají - změní se mi nějak výše vdovského důchodu?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 9:03 | Jan Solver

Tak je to ještě o něco přísnější:
http://www.mpsv.cz/cs/620
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 8:58 | Jan Solver

Můj názor je neodborný, nicméně musím reagovat:
1. všechny (bigamie není povolena) 2. ani náhodou 3. dostanou ho hned, pokud jim však není 55 let, berou ho jen rok
Jinak viz mpsv, protože se to jistě mohlo změnit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 8. 2015 2:21 | Karásek

Měl bych otázky. Které vdovy maji právo na důchod po zemřelém muži? Dostanou ten vdovský důchod stejně vysoký jako měl muž, když nepracují? Dostanou ten vdovský důchod, až když maji 65 let, nebo už ve 35 letech, když jsou vdovy už ve 35 letech a nemaji práci?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Daniel Beneš

manažer

Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services