Doplňkové penzijní spoření: Přichází doba slučování

Daniel Tácha | rubrika: Co se děje | 17. 12. 2014 | 9 komentářů
Klienti doplňkového penzijního spoření nechť se připraví. Většina penzijních společností bude měnit podmínky účasti v jimi nabízených účastnických fondech. Měnit se bude název fondu a úpravami projde i nabídka investičních strategií. To se netýká pouze těch klientů, kteří si spoří v povinných konzervativních fondech.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 12. 2014 10:24, Škodolibka domácí

Já třeba na důchod pravidelně investuji do akciových fondů, ale penzijko si nechávám v konzervativní variantě transformovaného fondu (zatím). Na DPS hodlá přejít až v pozdějším věku blížícím se důchodem,a bych si mohla zvlit výplatu formou renty na dobu určitou a vyhnula se zdanění příspěvku zaměstnavatele. Osobně na penzijko nahlížím tak, že vzhledem k významnému příspěvky firmy, daňovému odpočtu a státní podpoře je "tohle" to zhodnocení, které mi tento produkt přináší. A také nepovažuji za úplně rozumné mít peníze na důchod výhradně skrz dynamické investice. Takhle to mám objemově cca 50/50 a neměnila bych.

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

18. 12. 2014 23:21 | Jiří

Hlavně ať ten státní příspěvek dostanete a zároveň nevracíte finanční prostředky státu. Výhody se můžou stát rizikem, pokud předčasně ukončíte. Navíc státní příspěvek není jistý. Držte palce, aby se neplatila v budoucnu vysoká daň z výnosu. Budete muset věřit, že na to bude mít stát pořád peníze a všechny budoucí strany budou mít stejné pochopení:-) Napište za dalších 20 let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2014 13:09 | Kamil

Já jsem dlouho váhal, radil se a nakonec jsem do spoření vstoupil, protože, jak mi řekla poradkyně - když stát něco dává, je chyba to nevyužít. A to je pravda, státní příspěvek a odpočet z daňového základu je chyba nevyužít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2014 10:24 | Škodolibka domácí

Já třeba na důchod pravidelně investuji do akciových fondů, ale penzijko si nechávám v konzervativní variantě transformovaného fondu (zatím). Na DPS hodlá přejít až v pozdějším věku blížícím se důchodem,a bych si mohla zvlit výplatu formou renty na dobu určitou a vyhnula se zdanění příspěvku zaměstnavatele. Osobně na penzijko nahlížím tak, že vzhledem k významnému příspěvky firmy, daňovému odpočtu a státní podpoře je "tohle" to zhodnocení, které mi tento produkt přináší. A také nepovažuji za úplně rozumné mít peníze na důchod výhradně skrz dynamické investice. Takhle to mám objemově cca 50/50 a neměnila bych.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2014 9:54 | lajos

tak jo :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2014 8:39 | Jiří

A já se odvážím. Jedná se o velké peníze, pro stát je to jednoduché a nenápadné. Lidé vlastně dobrovolně a rádi půjčují peníze státu. Jinou formou lidé platit nechtějí:-)Ale je to jenom můj názor.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2014 16:36 | lajos

Jiri poklada recnickou otazku, na kterou si zaroven odpovida: "Docela by mě zajímalo, jestli by stát podporoval DPS i v případě, že by strategie nezahrnovaly investice do státních dluhopisů. Já myslím, že ne."
ze cesi investuji konzervativne je dokola omylana fraze. zrejme to tak opravdu je. ale neodvazil bych se podsouvat "statu", ze duvodem pro zavedeni penzijniho sporeni byl odhadovany investicni zamer cechu investovat konzervativne a nakupovat statni dluhopisy...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2014 15:45 | Tomáš

To se nijak nevylučuje s Vaším příspěvkem. Podle mého Jiří poukazoval na fakt, že češi si na důchod spoří velice konzervativně, což vzhledem k dlouhému časovému horizontu (samozřejmě u mladších lidí) enní příliš efektivní. Ano volí si to každý sám. Což také Jiří v příspěvku nepřímo píše.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2014 13:56 | lajos

tak to si myslite spatne. podle vasi reakce vam zrejme uniklo, ze investicni strategii si voli kazdy individualne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 12. 2014 8:26 | Jiří

Tady máme jasný důkaz toho kam občané v ČR investují. Převážně do státních dluhopisů. Opravdu super nástroj na důchod:-D Docela by mě zajímalo, jestli by stát podporoval DPS i v případě, že by strategie nezahrnovaly investice do státních dluhopisů. Já myslím, že ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services