Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Motivátor Ivo Toman: Nejdůležitější je talent! Kdo ho nemá, má smůlu

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 11. 10. 2014 | 31 komentářů
„Jsou lidé, kteří nemají talent na nic. Ti mají smůlu. Stejně jako se někdo narodí postižený, tak se někdo narodí bez talentu,“ říká v exkluzivním rozhovoru školitel osobního rozvoje a motivace Ivo Toman.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 10. 2014 9:16, ST

Díky za hezký článek. Pana Tomana obdivuji za to co dokázal. Klobouk dolů. Myslím, že je to velice inspirující osobnost od které se máme hodně co učit. Netvrdím, že má vždy a ve všem pravdu, ale jeho slova stojí minimálně za úvahu.

Reagovat

 

+11
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 10. 2014 14:27, champion

Pan Toman má částečně pravdu, jen si to trochu zjednodušil.


Vy nepotřebujete talent např. ke hře na klavír nebo charisma. Psychologická teorie Mayerové-Bricksové říká že každý typ osobnosti má na něco talent a většina dovedností se dá zpeněžit, ať už jste ostřelovač nebo analytik.

K úspěchu potřebujete IQ nad 100, nadprůměrně silnou vůli a tak zvaně zlé rodiče, kteří po vás vyžadovali disciplínu. Je spousta talentovaných lidí, kteří měli hodné rodiče, byli chváleni jen za to, že jsou. Vyrostli z nich roztomilí lidé ovšem naprosto neprůbojní a zdechlí. www.dobrotaprozdravi.cz/o-nas/

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (31 komentářů)

14. 10. 2014 2:03 | Mirek

Na tento a na podobné´ weby chodí lidé z různých důvodů. Někteří proto, že se na chtějí něco dozvěddět a poučit. Většinou z těchto důvodů sem chodím i já. Tomu, o čem tady plkáte vy a champion, já osobně nerozumím vůbec. To ale neznamená, že bych se o tom nechtěl nic dozvědět. Hunter napsal nějaký názor a sjel jste ho. Tak mu to vyvraťte. Podle něho jsou tohle jenom takové pseudokecy. Možná nejsou. Třeba by mohlo být zajímavé otipoval sebe sama a začít na sobě pracovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

14. 10. 2014 7:30 | Roger

Mirku, především Hunter psal, že si člověk přečte 16 typů, a pak se zařadí tam, co by si přál být (trochu parafrázuji). A já Vám snad ukázal, že ten postup je naprosto opačný - u mně to tak bylo určitě - jinak by to nemělo smysl. Máte-li konkrétní dotazy, pokusím se Vám zodpovědět - ale spíš možná i odkázat na literaturu. Ono je fakt těžké v pár větách či příspěvcích shrnout to, o čem píší celé knihy. A pak záleží na motivaci každého jednoho člověka. Pokud Vás to zajímá, mohu Vám ukázat směr, a viděl byste, zda Vám typologie, nebo Tomanovy názory podložené praxí a mnohými experimenty (které však vyčetl převážně z knížek - leč velmi kvalitních, ne líbivých ezoterických blábolů) něco dávají nebo ne.
Pokud jde o Huntera, při nejlepší vůli ani nevím, jak na jeho trvzení vytržená k kontextu, a reality dané tematiky reagovat. Když někdo nerespektuje pravidla věcné dedukce na základě dostatečných znalostí, co mu na tom chcete vyvracet? Něco jsem napsal, mj. ta narážka na přičiny a následky, nebo tvrzení, že Tomanovy výroky si lehce najde na stránkách Psycholog, což si můžete ověřit sám - ale co více byste chtěl vyvracet? Ostatně odrazuje mne i minulá zkušenost z webových diskuzí, neboť podobně jako Vy mám své důvody, proč se tu a tam zapojím, a zjistil jsem, že pokud někdo používá demagogický styl argumentace, ve skutečnosti mu nejde o nic jiného, než prudit, nebo se nějak pseudorealizovat, a i když věnoval třeba hodiny trpělivé argumentace, tak to stejně vždy překroutil a obrátil proti mému původnímu záměru. Takže už opravdu ne. Ale Vám se pokusím odpovědět na cokoliv (aspoň prozatím:-)).
A jinak, pokud to pro někoho jsou pseudokecy, budiž - nikdo není povinen se zabývat vším, a ani to akceptovat. Pan Toman třeba s MBTI taky nepracuje, a sám nevím přesně proč. Znám i psychologa používají unikátní metody typologie - mimochodem moc jsem jí nevěřil, protože je na můj vkus málo racionální, nicméně byl jsem doslova šokován, co mi pak na základě testu řekl, a získal si tak u mne jistý respekt - který on sám mezi standardními psychology nemá. Na MBTI se ale tvářil kysele. No tak si z toho vyberte :-). Nemám potřebu někoho přesvědčovat, kdo evidentně nechce, a předem má jasno. Mám potřebu se sdílet s tím, kdo zájem má. To se samozřejmě týká především lidí v mém okolí. Tady mi jen nahrál článek o mém oblíbeném Tomanovi, a následně champion, který tu vmetl mé jiné oblíbené téma - MBTI.
Pro začátek k MBTI si můžete přečíst na české wiki, hlavně část "Klíč k určení typu":
http://cs.wikipedia.org/wiki/Myers-Briggs_Type_Indicator
Vše je extrémně stručné a zjednodušené, nicméně když člověk začne tím klíčem (ale musí to znát mnohem detailněji), tak se skutečně může zařadit. Exustije na to spousta testů, i online - nicméně mé zkušenosti s nimi nejsou příliš dobré. Champion na to měl jiný názor, nicméně mě opakovaně odhadoval blbě a především se už diskuze neúčastní, tak nevím, co by Vám k testům řekl on. Já spíše věřím tomu zařadit se na základě analýzy teorie MBTI a znalosti sebe sama v těch čtyřech základních kritériích - někdy ani to není snadné, neboť život a role nás mohou zavát do rolí, kdy sejhráváme něco, co nám není úplně přirozené a tedy nejméně energeticky náročné. Proto věřím, že užitek z MBTI může mít jenom ten, kdo opravdu chce. Pak třeba pochopíte, proč si s některými lidmi rozumíte více, s jinými méně, a přesto, když dokážete dobře odhadovat jejich preference, můžete i dialog přizpůsobit tak, abyste se domluvili. Ona zmíněná kniha Čakrta uvádí řadu příkladů komunikace mezi různými typy, a krásně vysvětluje podstatu mnohých nedorozumnění a jak jim příště předcházet. Psát, že to jsou pseudokecy může jenom ten, kdo to nikdy nečetl a ve skutečnosti se nezajímá.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 14. 10. 2014 02:03)

14. 10. 2014 9:20 | Hunter

Milý Rogere, to je zvláštní, že více lidí souhlasí se mnou, než s Vámi. Nepochybně je to proto, že tu nikdo ničemu nerozumí, a vy jste nejlepší a nejvýjimečnější na světě, což vám potvrdil i slavný MBTI test.
Považujete se za duševně vyspělého, ale ani neumíte opsat název webu, na který jsem odkazoval, zřejmě jste tedy jen obětí DK efektu.
Na přednášce za 3 litry jsem nebyl, takový šílenec opravdu nejsem, to si radši koupím na předváděčce hrnce a aspoň budu mít na čem vařit. Kniha "Debordelizace hlavy" se mi dostala do rukou, přečetl jsem asi čtvtinu, pak jsem usoudil, že je to jen dvě stran "keců" a vrátil se k Steinbeckovi.
MBTI test jsem dělal 2x. Zhruba před 10 lety jsem byl ENTP. Před 5 lety INTJ. Kvůli vám přemýšlím, že si ho udělám znovu, začal jsem být zvědavý, co budu dnes. A co zítra? Nebo pozítří?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 14. 10. 2014 07:30)

14. 10. 2014 16:48 | Roger

Nemůžete vědět, kdo s kým více souhlasí, nehledě na to, že to vůbec nic neznamená. A už vůbec nemůžete vědět proč. Opravdu na tento styl komunikace si najděte někoho jiného.
Jinak testy jsou často na prd. Mne první test vyšel jako ESTJ, a pak INFJ. A pravda není ani jedno. Ale asi jste mé komentáře ani pořádně nečetl. Opravdu nemám zájem pokračovat tímto stylem, a snad jsem to už dal dostatečně najevo:).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Hunter 14. 10. 2014 09:20)

14. 10. 2014 21:36 | czhunter

"Mne první test vyšel jako ESTJ, a pak INFJ."
A pak ti konečně vyšlo, po čem jsi toužil a to je správně. Jasně. Nazdar.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Roger 14. 10. 2014 16:48)

14. 10. 2014 23:20 | Roger

Huntere, s totálním a namyšleným demagogem se bavit nebudu. Jednak jsem tu už psal, jak to bylo. A pak běž si své komplexy léčit jinam a s někým jiným. Jo? Nechceš mi ještě tak napsat, co jsem měl na snídani, zda jsem byl u voleb, a jak se jmenovala moje první žena?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (czhunter 14. 10. 2014 21:36)

16. 10. 2014 16:49 | DenisZ

Jo talent je dar, ale je nutné jej rozvijet, jinak se ani neprojeví. Každý má talent na něco !! Hlavně manuální. Jen hlavně překonat lenost, být sebekritický, nespoléhat na maminku, atd. Jinak nepomůže ani žádný osobní rozvoj. Ovšem talentu manipulovat s lidmi, aby se chovali či koupili jak já chci se musí učit. Tomu se říká marketink, PR, aj. P.S. příspěvek do pranice.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

16. 10. 2014 23:18 | Roger

Určitě existují lidé, kteří nemají talent na nic (talent je dost relativní záležitost, záleží na porovnání s ostatními). Jojo, manipulace - asi kdyby to na většinu lidského stáda nefungovalo, tak by se žádné marketingy a PR neuživily. Jenže ono to prostě funguje - a nejvíc na ty, co si to nepřipouštějí (protože právě proto se tomu vědomě nedkáží bránit).
Když už pranice, tak pranice: Proč si třeba myslíte, že většinu lidí baví nejvíc ze sportů fotbal, třebaže o výsledku v průměru rozhodne několik sekund, kdy padnou 2-3 góly, a jinak je dvě hodiny skoro nuda, resp. lidé koukají na něco, co nemá na výsledek žádný vliv? Byznys je byznys, kopat umí každý, co kdo hraje, také obvykle rád sleduje v TV, a navíc tak velký stadion, tak velké množství platících diváků bychom asi kolem pingpongového stolu nenatěsnali, co? Skoro nikdo si nepřizná, že se do toho nechal zmanipulovat - minimálně svým okolím, když už ne médii.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (DenisZ 16. 10. 2014 16:49)

17. 10. 2014 9:16 | ST

Díky za hezký článek. Pana Tomana obdivuji za to co dokázal. Klobouk dolů. Myslím, že je to velice inspirující osobnost od které se máme hodně co učit. Netvrdím, že má vždy a ve všem pravdu, ale jeho slova stojí minimálně za úvahu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

1. 1. 2015 19:45 | Vovo

Ivo Toman je mrzák nejen fyzický, ale především mentální s obrovskými mindráky, je velmi smutné, že ho část lidí poslouchá.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

26. 12. 2016 12:14 | vojta

Pan Toman je motivator ale ke svému uspěchu vděčí díky esoterice kterou odcuzuje. Jeho vysoká vibrace a vnitřní přesvědčení je esoterika.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2018

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Marek

ekonom

Tomáš Prouza

ekonom

David Marek
ÚSPĚŠNOST
70,13 %

z 77 duelů
×
Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
54,90 %

z 51 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK