Barca hraje all in, Ancelotti vidí lepší Real. Startuje La Liga
Barcelona chce po třech letech titul tak moc zpět, že riskuje vlastní budoucnost. Real...více
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)
4. 10. 2013 11:13 | czhunter
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
4. 10. 2013 10:41 | P H
3. 10. 2013 12:12 | czhunter
Skoro se mi zdá, že ne. Opomenu to, že 3D tisk má mnoho technických a ekonomických problémů, které se jistě nepodaří do roku 2021 odstranit, a i pětinásobné "nabobtnání" objemu 3D tisku je prakticky nic - dnes je to kapka v moři, za 8 let to bude 5 kapek v moři.
Nicméně nejzajímavější je poslední postřeh. Nerozumím tomu, proč by měl mít strojní inženýr s 3D tiskem jakýkoliv problém. Prostě je to pro něj jeden z desítek možných způsobů vyrábění/obrábění součástek, který se rozhodne použít nebo nepoužít dle vhodnosti k danému účelu a funkcí výrobku. Ale práci mu to pochopitelně žádnou nevezme, tak jako mu ji nevzalo řezání laserem či vodou nebo tlakové svařování. Proč by mělo??? Programátoři jistě žádné výrobky vymýšlet nebudou, ti budou naopak vymýšlet programy, které pomůžou strojním inženýrům tyto výrobky konstruovat.
A že by vznikl nějaký "superuniverzální odborník přes všechno" - o tom pochybuji, D-Fens a Radek Hulán sice možná někde žijí, ale pro mnoho dalších prostor není.
3. 10. 2013 12:09 | Pavel
A klasický strojní inženýr bude zapotřebí stále. Žádný programátor nedokáže navrhnout fungující stroj, jen program na jeho vytištění. A i ty vytištěné stroje budou potřebovat údržbu.