Spor o minimální mzdu: Pracovat se nevyplatí. Zeman a Müllerová to chtějí změnit

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 26. 6. 2013 | 12 komentářů
Ministryně v demisi Ludmila Müllerová se dohodla s odbory i zástupci zaměstnavatelů na zvýšení minimální mzdy. Návrh předložila vládě. Proti je dnes už bývalý premiér Nečas i Miroslav Kalousek. Jenže pro je prezident, který drží triumfy – včera jmenoval předsedou nové úřednické vlády exministra financí Jiřího Rusnoka. A ta ke zvýšení minimální mzdy nepotřebuje souhlas parlamentu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 6. 2013 7:36, Radek

Výše minimální mzdy je ostuda, vždyť za ty peníze nemůžou lidé vyžít! A že zrovna Nečas, který dával Nagyové měsíčně 250 tisíc, je proti! Ten vůbec neví, jak těžce musí lidé pracovat, aby vydělali svou směšnou almužnu. Znám zaměstnance, kteří dělají za minimální mzdu, a mnohdy se divím,jakou těžkou práci mají, a že ji vůbec za ty peníze dělají, ale chápu, že práce je málo, a kdo pracovat chce, vezme všechno.
Další věc ovšem je ta, že nestačí nařídit zvýšení minimální mzdy, taky je potřeba donutit zaměstnavatele, aby ji opravdu zvýšili,což se mnohdy neděje a ani nejsou dodržovány tarify zaručené mzdy.

+97
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

15. 8. 2014 10:21 | hela

A ještě bych chtěla k super hrubé mzdě. ta by se měla zručit.tento zákon nemá logiku, abych zaplatila za rok 10000kč jen za to ,že platím sociální a zdravotní.je to proti dobrým mravům.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2014 10:14 | hela

vy pobíráte 11500 kč a jste doma? to já pracuji a máme se uživit za 11700 , to se mi tedy nevyplatí pracovat , proč to dělám, že se tak stresuji a počítám každou korunu. přítele nemám a jsme z toho dva dospělí já se synem. to se máte dobře . a musím platit úvěr na bydlení a inkaso ,,...tak máme na měsíc 5000 kč čistě.z toho opravy v bytě, oblečení aj.
minimální mzda by se měla zvýšit maximální mzda snížit , vyměnit nezaměstnané za pracující důchodce ve státních službách.nenabírat stále více na těchto pozicích a snížit platy o 10% jako nám pracujícím. to však minimálně. oni si však přidávají stále více a proto nejsou peníze pro důchodce. už jsem tam měla letos být a to jim nezapomenu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2014 10:07 | hela

vy pobíráte 11500 kč a jste doma? to já pracuji a máme se uživit za 11700 , to se mi tedy nevyplatí pracovat , proč to dělám, že se tak stresuji a počítám každou korunu. přítele nemám a jsme z toho dva dospělí já se synem. to se máte dobře . a musím platit úvěr na bydlení a inkaso ,,...tak máme na měsíc 5000 kč čistě.z toho opravy v bytě, oblečení aj.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 1. 2014 22:33 | Karol

Co to je zvýšit min. mzdu o pár korun? komu to pomůže? Já jsem na MD mam dvě děti a pobíram 11,500kč a můžu říct kdyby přítel nevydělával a já měla být sama s dětmi tak nikdy nevystačím na uradu vám dají prd, hlavně že vládě si sami berou nehorázné prachy a pořád je jim to málo? Lidi někteří makaj od nevidím do nevidím aby sebe a popř. rodinu uživili a chtěj dát jen péto navíc. Mely by se stydět. Lidi si přece z něčeho musejí platit nájem, atd.. Fakt je to hnus
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 6. 2013 16:42 | cedr

Nevim kdo je tady osel, ale podle Vasi logiky, jestli ma nekdo problem vyjit s 8tisici/mesic, tak bude mit mnohem radsi 0tisic/mesic ? Ze by s tim treba vysel lepe?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2013 6:12 | Tarzan

Minimální mzda je sotva na zaplacení nájmu ...
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2013 17:20 | Miel

500 kč je málo .. Minimální mzda je opravdu nedůstojná, chtělo by to zvýšit minimálně o 2000-2500 .. Vždyť se podivte jak vše podražilo. A to že se to firmám nevyplatí, takové pohádky si běžte vykládat někam jinam. Podivte se co mají za mzdy v Německu, Rakousku, Švýcarsku a podobně, určitě to není 10 tisíc .. A potřeba by bylo změnit i podmínky práce přesčas, jelikož to zaměstnavatelé využívají na úkor zaměstnanců. Práci přesčas, adekvátně ohodnotit (min 80% peněz, co dostávají zaměstnanci normálně) a ono by si pak zaměstnavatel rozmyslel, jestli bude zneužívat práci přes čas, nebo si najme dalšího zaměstnance, jelikož té práce tam je ...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2013 14:04 | Pol

Vážený osle, nechal bych tě žít jeden měsíc z minimální mzdy a oni by tě ty kecy přešly. Pro zaměstnance pracující za minimální mzdu je to tvoje místo utrpení a nebude vůbec žádná škoda, když to tvoje slavné místo za 8000 hrubého zanikne!
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 6. 2013 12:38 | xls

Lidem se nevyplatí pracovat, zaměstnavatelům se nevyplatí zase za tyhle peníze zaměstnance zaměstnávat - ono když se dopočítají odvody, dovolený, nemocenský,..., tak i ten "levný" zaměstnanec přijde na hezký peníze. Proto ať to stát zvedne, podnikatelé zavřou a budou si užívat klidu někde v teple v zahraničí, bývalí zaměstnanci se budou moci napsat na pracák. To je čistý řešení, všichni budou spokojeni.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2013 8:49 | KLM

Minimální mzda je bohužel jen nástroj, který určuje minimální odvody sociálního a zdravotního. Když chce firma platit lidi méně, stejně si bohužel cestu najde a tipoval bych že pak daně neplatí už vůbec žádné. Takže pokud jde někdo na podnikatelskou dráhu s investicema, musí v penězích, které do toho dá, počítat zas s o něco větší částkou. Paradoxně zvýšení minimální mzdy může nezaměstnanost zvýšit, pak se to nevyplatí zaměstnavatelům - co kdyby byla třeba 30 000 Kč? To by bylo fakt super, všichni by se měli lépe, ale --- Je to spíše o tom mít minimální mzdu o dost vyšší než sociální dávky (a do minimální mzdy započítat i že člověk cestuje a stravuje se mimo domov) a fakt jí důsledně dodržovat a neobcházet. V Německu mají možnost si náklady na dojíždění za prací odečíst z daní - a tak když jste z vesnice a dojíždíte denně 30 kilometrů tak na tom nejste zas tolik biti a máte motivaci dojíždět - u nás se to pak fakt nevyplatí pracovat.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2013 7:54

Jestli by to spíš nechtělo snížit dávky, nebo věčné pobírače dávek nějak zaměstnat. Např. všude kolem Kladna bordel jako v tanku a pracovitá menšina se válí celý den na koupališti.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 6. 2013 7:36 | Radek

Výše minimální mzdy je ostuda, vždyť za ty peníze nemůžou lidé vyžít! A že zrovna Nečas, který dával Nagyové měsíčně 250 tisíc, je proti! Ten vůbec neví, jak těžce musí lidé pracovat, aby vydělali svou směšnou almužnu. Znám zaměstnance, kteří dělají za minimální mzdu, a mnohdy se divím,jakou těžkou práci mají, a že ji vůbec za ty peníze dělají, ale chápu, že práce je málo, a kdo pracovat chce, vezme všechno. Další věc ovšem je ta, že nestačí nařídit zvýšení minimální mzdy, taky je potřeba donutit zaměstnavatele, aby ji opravdu zvýšili,což se mnohdy neděje a ani nejsou dodržovány tarify zaručené mzdy.
+97
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services