„Registrace u statistického úřadu“ přijde podnikatele na 38 tisíc ročně!

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 17. 6. 2013 | 18 komentářů
Zapíšete se do obchodního rejstříku a ve schránce vám přistane formulář. Na první pohled se jedná o registraci u Českého statistického úřadu. Ve skutečnosti jde o katalogový podvod společnosti ze zavádějící názvem: RES online. Když formulář vyplníte, zavážete se uhradit třicet osm tisíc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 6. 2013 17:19, Karel

Takových firem je více. Firmreg, Infdat...nenápedné složenky-zápis do Obchodního rejstříku. Člověk,který začíná podnikat je zmatený, všude jen běhá, platí a sám neví co. Tyto firmy využíívají situace,je to podnikání na harně zákona. Se silným žaludkem. Přeji Vám všem ať Vás nikdo takový neokrade, čtěte vše raději vícekrát a ptejte se.

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 18 komentářů)

17. 3. 2014 21:11 | Vladimír Fiala

Dneska mi to taky došlo. Naštěstí jsem už ve stavu, kdy nepodepisuju každou hovadinu. Nicméně, zajímalo by mě, co dělá policie a další orgány, které si ze svých daní docela luxusně platím. Moje představa je taková, že by na podobnou společnost okamžitě vlítli, jednateli přišili pokus o podvod a celej subjekt zrušili. Osobně by mi ani nevadilo, kdyby tyhle parchanty věšeli za koule do průvanu. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2014 21:38 | Tomik

Jakym zpusobem ziskavaji informace o novych nabyvatelich ZL? To lze nekde lustrovat primo pomoci timestampu a jak ziska kontaktni email? Pokud tedy opravdu nema pristup do statni DB nebo mu informace nekdo nesdeli, kdo si na tom postavil zivnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2013 14:00 | Marian

Taky jsem naletěl těmto lumpům... Pomáhám svým zahraničním přátelům, kteří nedokonale ovládají češtinu s různými administrativními záležitostmi a řekl jsem jim: "Podepište to a odešlete, to je jenom statistika. Stoprocentně se ztotožňuji s Martinovou úvahou a být na mě, tak je nechám veřejně zbičovat na brněnském náměstí. Škoda, že nám některé vhodné metody trestu humanismus současné doby neumožňuje. Teď už se taky dokážu vcítit do situace lidí, kteří v podobných případech vzali zákon do svých rukou, a takové hyeny tvrdě ztrestali sami...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2013 11:02 | David Ondrejkovič

Za těmi "americkými firmami" - což jsou jen mrtvé schránky ve státě Delaware (což je daňový ráj typu Belize či Kajmanských ostrovů) stojí dřívější spoluvlastníci EO Servisu - Ing. Petr Dohnal a soudně trestaný Michael Kojdl.
Tihle gauneři jsou bohužel nebezpeční, protože na ně běžná ignorace nefunguje - oni totiž nakupují exekuční tituly u soukromých rozhodců.
BLíže zde: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/dalsi-rozhodci-rizeni-on-line-v-podani-res-online----.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2013 15:28 | MM

No, já mám zas divnou zkušenost s registrací domén. Máte třeba svou doménu příklad.cz a ozve se Vám telefonát z nějaké doménové společnosti, že si někdo chce zaregistrovat doménu příklad.com a příklad.info a ještě myslím nějakou... A že jestli souhlasíme, jinak ji musí zaregistrovat nám a stojí to 4000 x doména/rok. Tak jsme souhlasili, ale když přišla faktura, rozmysleli jsme si to a necvakli ji. Parkrát volali, ale pak dali pokoj. A zajímavý je, že jak chodí různý spamy, tak jeden v angličtině, odněkud z Číny nabízel to samý !! Takže lumpárna
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2013 13:07 | Tom

Ahoj vsem, vsichni tady resite , ze to je podovd a pan "Udiveny" se divi 5ti vecem. Ja se divim pouze jedine a to, ze ten dopis je psan castecne "s háčkama a čárkama" a castecne "bez hacku a carek". Uz tohle by bylo na oficialnim dopise nejakeho uradu podezdrele.
Tot vse :)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2013 11:51 | P.

Musel jsem to kdysi řešit. Existuje rozhodnutí evropského parlamentu v dané věci. Sdělil jsem jim pouze, že toto rozhodnutí existuje a budu se ho držet, že souhlas byl získán podvodem a smlouvu považuji za neplatnou - dali pokoj. Šlo o firmu EXPO GUIDE, sídlo snad v Mexiku, první dopis přišel z Německa, další chodily z USA, jednou se ozval někdo mluvící česky. Velmi mi pomohla komunikace s paní Roithovou. Velmi důležité se s nimi nebavit, komunikace může být chápána jako souhlas a uznání dluhu, ještě důležitější je ez stejných důvodů nezaplatit ani korunu. Domnívám se, že je třeba to řešit legislativně (i když - je to tak jasný podvod, tak na co vlastně nový zákon?), existují i rozsudky českých soudů, ovšem s různým výsledkem, pokud vím.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2013 9:16 | Smlouva?

Dobry den, kazdeho by mela prastit do oci uz jenom ta veta> Vasi smlouvu evidujeme pod cislem xxx. To je prece blbost, copak jste s nekym sepisoval smlouvu? Je treba poradne cist a overovat, nestydet se zavolat na urad a zeptat se, hodit hned do googlu a hledat nejaky odkaz. Ale je zajimave, proc treba zivnostak nereaguje, je to obycejny podvod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2013 9:38 | Martin

Fuj, shit neskutečný. Tohle vás bude stát daleko víc, než 38 tisíc, rpotože oni vás vmanipulují do situace, kdy budete paltit pokuty a jejich rozhodce (nejspíš klidně opakovaně, četl sjem to zběžně, ale nenarazil jsem na nic, co by bránilo rozhodčí řízení vyvolávat znovu a znovu a pokaždé platit 10 tisíc). To je ale neskutečné, že toto vůbec někdo dokáže. Jak ten člověk dokáže žít? To jako že bych jel na dovolenou s vědomím, že mi to zaplatili lidé, kteří teď někde skučí v koutě a přemýšlejí, jak vydělat na chleba pro děti, když já jsem je oškubal? Neskutečné, zničit a né soudně.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 23:41 | Radim Hasalík

Podobných podvodů existuje celá řada. Jeden z nich jsem popsal blíže ve svém blogu. Dostanete papír podobný faktuře. Na papíru je malým písmem napsáno, že odesláním částky souhlasíte s placením zápisu. Ten katalog sám o sobě je k ničemu a nepomůže vám získat tolik zakázek, jako jiné katalogy. Provozovatel navíc zneužívá podobnost se Seznam.cz, viz můj blog http://www.parminut.cz/clanek/seznam-firem-sf-cz.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 18:38 | Jan Udivený.

Divím se několika věcem: 1/ každý začínající podnikatel, OSVČ nebo společnost žádá a dostává na ČSÚ krajské pobočce tzv.IČO -identifikační číslo. na tomto dokladu má jasně název a sídlo pobočky ČSÚ. Pokud tento doklad v rámci pohrdání státními byrokraty neháže hned po obdržení do smetí a je lucidní, myslící a mající aspoň průměrnou paměť, nemůže si RES splést s ČSU 2/ pozorně číst všechno se vyplatí nejen podnikateli 3/ jsem-li podnikatel, neberu nabídku první propAGUJÍCÍ firmy, ale udělám si výběr z nabídek (pokud ovládám aspoň) internet. Dnešní řadový důchodce, až na výjimky, studuje hory letáků a vybírá dle ceny, bystrý ponikatel,živnostník by měl být schopný téhož 4/ to se divím nejvíce, že není politická vůle ani zvůle s takovými metodami skoncovat, co dělá policie, soudy, legislativci? Nechají různé neziskovky se marně namáhat a bojovat za nápravu. Buď zde jde o spolčení hlupců, lhostejných nebo "vysoce nerozvinutou" občan.společnost. 5/ "obtěžujme" své poslance houževnatě s podobnými problémy, ať neřeší jen vládní milenky. oto bros
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 17:19 | Karel

Takových firem je více. Firmreg, Infdat...nenápedné složenky-zápis do Obchodního rejstříku. Člověk,který začíná podnikat je zmatený, všude jen běhá, platí a sám neví co. Tyto firmy využíívají situace,je to podnikání na harně zákona. Se silným žaludkem. Přeji Vám všem ať Vás nikdo takový neokrade, čtěte vše raději vícekrát a ptejte se.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 12:57 | Skrblík

Mně tam ještě chybí, že dotyčný vykuk není automaticky obviněn z trestného činu podvodu - z jeho strany to přece není žádný omyl, ale jasný úmysl.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2013 12:43 | LS

Tihle jsou velice rychlí. Manželka si udělala živnosťák a požádala o registraci k DPH (na FÚ). Formulář uvedený ve článku jí přišel za pět dní po vystavení ŽL (i já jsem se kdysi nachytal - takže jsem četl velice pozorně :-) ), a registraci k DPH měla vyřízenou za 5 týdnů. Hold, někdo formuláře dělá pro prachy, někdo proto, že musí. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 11:07

Spíš je divné, že běhá. Divím se, že mu někdo nezpřelámal hnáty násadou od krumpáče.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2013 11:02 | jezevec

spíš není normální, že existuje-li trestný čin podvodu, definovaný (parafrázovaně) jako "uvést někoho v omyl za účelem vlastního prospěchu" - že takto uzavřené smlouvy nejsou nějakým jednoduchým způsobem anulovatelné. týká se rejstříkových podvodů, důchodcovských hrnců, a celé škály podobných a oblíbených podvodů. kdyby člověk měl právo přijít k nějakému státnímu super_rozhodci, deklarovat tam že byl zjevným způsobem uveden v omyl a okraden o peníze, a za deset minut odcházel se směnečným rozkazem - asi by ubylo i těchto podvodů.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2013 10:49 | Honza

Je asi normální, že tenhle trik jednou za čas nějaký podnikavec vyzkouší a že se i sem tam někdo chytí. Normální není, že ten podnikavec běhá dál na svobodě a dokonce stále ještě stejným způsobem "podniká".
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2013 10:17 | miki

czechistán , nic jiného...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Aleš Michl

ekonom

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Aleš Michl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services