Jak na hyeny z předváděcích akcí? Právník radí

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuálně.cz | 14. 4. 2013 | 7 komentářů
V těchto dnech má premiéru celovečerní dokumentární film Silvie Dymákové a Romany Mazalové s názvem Šmejdi. Zachycuje fenomén předváděcích akcí a ukazuje, jakými hyenistickými praktikami jsou někteří lidé v Česku ochotni vydělávat peníze.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 4. 2013 12:09

No, myslím si, že pan právník si to představuje jako procházku růžovým sadem. Chtěl bych ho vidět jednat v konkréních situacích, protože naše legislativa je tak nejednoznačná, že se v ní nevyznají ani odborníci, natož běžný občan (neřkuli důchodce).

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

15. 4. 2013 14:42 | kwinna

Třeba by někdo také mohl natočit dokument o praktikách finančních poradců, to jsou ještě větší šmejdi, než ti na předváděcích akcích.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 10:47 | Pavel F.

Vy jste jak z jiného světa. Jestliže mě někdo pozve zadarmo či za malý bakšiš na oběd, tak očekávám, že to splní. Pokud se to prodejci nelíbí, tak ať nikoho nezvou na obědy zdarma... Nebo ať přiznají v letáku, že oběd zdarma bude v případě, když něco koupí... Jste stejný šmejd, jako ti prodejci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2013 8:20 | Bohumila

Smutné na tom je to,že většinou si těmito "dárky" prarodiče snaží kupovat přízeň dětí,vnoučat.Byla jsem na podobné akci se synem (18)a my to bereme jako hru..Svým způsobem odrazujeme lidi od nákupů a je fakt,že se nám to podařilo."Zkušenosti" s těmito výrobky zkrátka dementujeme,nebo snižujeme (ono to nedá moc práce)důvěryhodnost přednášejících..Je fakt,že v obou případech odešla většina lidí.Přesto nám chodí stále nabídky od těchto prodejců.Ale bohužel lidi jsou nepoučitelní,a tak zkrátka musí za svoji hloupost platit!!Je to jako vlézt na koleje před jedoucím vlakem,když svítí červená..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2013 7:20

Tak s tímto názorem souhlasím. Pokud je někdo tak naivní a nedokáže si spočítat, že za padesátku ho chce někdo pohostit, dát mu dárek a ještě ho vzít na nějaký výlet, aniž by z toho něco měl, pak dobře mu tak! Jenže jak jde o děti nebo seniory....tak je vše posuzováno jinak, doba už tomu přeje. Kdyby se to stávalo střední generaci a ještě ke všemu zdravým lidem (nedejbože OSVČ), tak po nich neštěkne ani pes a každej řekne jenom: ať si pomůžou ne? Chudáci babičky...MINUSY SEM
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2013 22:31 | Hugo

Přesně tak... Znal jsem jednoho, jezdil na tyhle akce i s manželkou každý týden. Jednou mně řekl "já už od nich budu muset něco koupit, oni by nás s sebou příště už nevzali"...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 4. 2013 16:10 | Jan

Opet se tu hraje pohadka na cernobile dobro a zlo, ale tak to neni, ti seniori jsou uplne stejni hajzlici jako ti co to organizuji, chodi se tam zadarmo najist a moc dobre vedi co je tam ceka, ale jsou presvedceni, ze nepodlehnou, povetsinou v te hre zvitezi a opravdu se pouze zdarma najedi, par jich ale podlehne a ti to pak zaplati vsem.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2013 12:09

No, myslím si, že pan právník si to představuje jako procházku růžovým sadem. Chtěl bych ho vidět jednat v konkréních situacích, protože naše legislativa je tak nejednoznačná, že se v ní nevyznají ani odborníci, natož běžný občan (neřkuli důchodce).
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services