Velké srovnání spořicích účtů. U koho se vyplatí spořit?

Co byste měli sledovat při výběru spořicího účtu? Kdo vám nejlíp zhodnotí peníze? A jak si spořicí účty vedou v praxi? To se dozvíte ve velkém srovnání spořicích účtů Peníze.cz.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

2. 8. 2012 8:51 | jakusir

jj,nejlépe je kritizovat a nemít nic- nic lepšího -akcie?.nemovitosti?zlato? to určitě ta doba je pryč a dnes je to jiné-,ale díky za komentář
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2012 22:08 | Pepé

jj, v dnešní době je velmi rozumné dát prachy do kampeličky (nebo jinam) na 5 let ...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2012 16:15 | jakusir

Naprosto se nebojím rizika,že padne další záložna,když peníze stačí s fondu pojištění na všechny záložny již nyní pokryje.urok 2.5 -2.8 je o ničem při současné inflaci.Akcenta družstvo pro ty co nepotřebují vidět častku 100 tisíc na 5 let dostanou urok 4.6% a to již bohatě je nad inflací i nyní ,za rok je odhad inflace 2.2%-2.5% tak mám čistého 4% po zdanění u nijak závratné sumy kterou oželím 5 let a urok pozor vyplácejí měsíčně a je k dispozici volně nakládat-to nemá nikdo na trhu-urok měsíčně a volně použít na cokoli.kdo má víc peněz tak od 800 tisíc je urok nyní 4.8% na 5 let.pokud nebude inflace vyšší jak 4.1-4.2%tak neprodělávám a zajištuji se na horší časy-peníze netratím jak ostatní kteří je dávají na 2.5%
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2012 15:49 | Pavel

Ty tabulky jsou v případě AXY jen fikce. Jak je správně v článku uvedeno je úrok 2,8% p.a. určen jen novým zákazníkům od července do prosince. Není tedy možné toto zhodnocení získat za celý rok a dávat do porovnávání "akce" docela mate celkový přehled. AXA má 2% p.a. , Wustenrot 2,1 % p.a., Air zatím 2,5% p.a., ING 1,75% p.a.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2012 9:08 | Ludweek

Myslím, že odpověď na to, proč se Air nesrovnává s kampeličkami a družstevními záložnami je obsažena v samotném článku.
Proč by měla banka, která poskytuje plnohodnotné internetové bankovnictví a správu svých úspor přes internetové bankovnictví, telefon, ale v brzké době i přes aplikaci na chytré mobily soupeřit s někým, kdo má sice o chlup lepší úrok, ale jinak poskytuje služby na úrovni prvních porevolučních let?
Já účet u Air mám a také jsem uvažoval např. o MSD, ale na spořícím účtu mám jen provozní rezervu kolem 100 000,-. Absolutně by se mi MSD nevyplatila.
Proč?
Riziko - Každý si může o Kellnerovi říkat co chce, ale jako nejbohatšímu obyvateli naší republiky mu vzhledem k nedávným krachům dvou kampeliček prostě věřím víc. O dost víc.
Dostupnost peněz - Když peníze potřebuji, tak si je prostě přepošlu na svůj běžný účet. Udělal jsem to už několikrát a nezaplatil ani korunu, respektive poplatek jsem si smazal :-)
Omezení - vstupní poplatek do MSD 100,-, možnost spravovat peníze jen na pobočce a to jen na jedné pobočce. Internet banking? Telefonní bankovnictví? Nebo snad aplikace pro Android? To v MSD asi ještě dlouho nebude. Dále, a tím si teď nejsem na 100% jistý, ale vím, že to platí u některých kampeliček. Kdybych přinesl svých 100 000 dnes a založil si účet, budou se mi úročit až od 1.9., což je taky dost nepříjemná vlastnost.
Nenapadá mě, proč bych tohle všechno měl podstupovat kvůli 0,1%, když mám od Air 2,7%(ano, zaregistroval jsem se ještě před otevřením banky)
Druhá věc jsou samozřejmě terminované vklady, pokud bych byl milionář a nebál bych se rizika, tak bych rozhodně zvažoval družstva kvůli terminovaným vkladům, pro běžného střadatele, který chce solidně úročit svou provozní rezervu a chce ji mít vždy po ruce to ale opravdu nemá smysl...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Aleš Hušák

podnikatel

Jaromír Drábek

politik

Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services