Výnosy akcií: hlavní roli hrajou dividendy

Jan Traxler | rubrika: Když se řekne | 31. 7. 2012 | 24 komentářů
Dlouhodobý výnos akcií převyšuje nejen úroky v bance, ale také výnosy dluhopisů, nemovitostí nebo komodit. Velkou zásluhu na tom mají dividendy, výrazně větší než samotný vývoj cen akcií.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 7. 2012 7:32, Pavel

S panem Traxlerem mám trochu problém - když tady před rokem doporučoval zajímavé akcie (Veolia, ArcelorMittal, Mannkind), tak jsem to schválně zkusil - a všechny tři tituly jsou v mínusu. To není zrovna dobrý výsledek pro rádoby úspěšného invetsičního poradce...

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 24 komentářů)

8. 11. 2012 19:27 | Karel

Toto je zajímavá příležitost http://www.revolucnireklama.cz/index.php?ido2=16982
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2012 0:37 | Anti

Pravdu dite. Jen to vsak zkuste vysvetlit nekterym tupcum, kteri nemaji o veci ani paru a tvrdi, ze na dividendach se vydelat neda. nebo jsem i slysel nazor ze "za ty tri procenta jim to riziko nestoji". No kdyz nestoji, tak nestoji. Na duchod nebude... a dobre jim tak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2012 16:25 | Bedja

U dividendových akcií myšlených na stálo jako důchod z dividend je jedno, zda jsou v plus nebo v mínus. Ty nemusí být totiž nikdy prodány. Důležité je jen, aby jejich dividendy byly postačitelné a každý rok vyšší. Proto je nutné koupit levně akcie největších podniků a bank z indexu Eurostoxx50, Stoxx50 a Dow Jones, kterým neškodí konkurence a dlouhodobě zvyšují zisky a dividendy. Tedy to nemůže být Nokia ani General Motors. Některé podniky a banky zvyšuji dividendy, zisk, tržbu a cashflow o 10% ročně. To znamená zdvojnásobení každých 7,2 roku. A kdyby i dál rostly 3% z kurzu netto dividendy +10% ročně, znamená to za 37 let získat už 100% z dnešního vkladu během jednoho roku vyplaceno jako dividendy. Jistě nemusí růst dividendy 10%, ale třeba jen 5% ročně, ale zase se ty akcie každý rok budou levně přikupovat a nezustane se u dnešního vkladu celý život. Také dividendy 5% z kurzu netto daji 100% výnos dříve než 3% dividendy. Takže nechat pro děti dividendy a nenechat se obelhat s životním pojištěním. Na pojištění bych nedal ani korunu. Jakmile dojde k předražení akcií jak 1999-2001, pak hrozí propad kurzů na 1/2 až 1/3. Avšak další 4 roky po krachu by byly akcie solidních firem a bank zase zpátky navrcholu. Přesto však samozřejmě při předražení je možno každou akcii prodat a 2-3 roky později na konci krachu koupit levně zas zpátky.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2012 8:57 | Libor L.

Žádat to můžete, jestli by to vůbec šlo, to je otázka. Mě jenom rozčílil pan Pavel, který se rozčiluje, že loni dal na páně Traxlerovy tipy, koupil akcie a ony mu, mrchy, ještě nenesou. A když se pak podívám, o čem byla řeč, tak tam je výslovně napsáno, že letos neponesou. Doufám, že mi rozumíte.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2012 8:22

Má se tedy před každý článek, kde bude někdo psát řekněme o akciích: Autor v roce 2001 předpověděl růst téhle akcie a pád akcií telekomunikačních firem, v roce 2003 v tomhle článku se mu povedl poměrně slušný odhad výsledku té a té firmy a následný strmý růst hodnoty jejích akcií. Není to ale superman, protože v roce 2006 se ve svém článku o společnostech vyrábějících solární panely pořádně seknul. Nedělá se to. Osobně to dělám spíš tak, že když mě někdo zaujme, dokáže nabídnout srozumitelný a dobře argumentovaný názor, dívám se pak po tom člověku sám a dělám si na něj názor. Ale proti gustu žádnej...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2012 0:03 | jezevec

víte co má hypochondr napsáno na náhrobku? JÁ JSEM VÁM TO ŘÍKAL.
takže než jakýkoliv expert chce něco radit - chci vědět co už poradil dobře. prognozuje-li pan traxler výhled na pět roků, co tedy kde psal v roce 2007?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 23:04 | Libor L.

Jak už správně někdo podotknul, ono to po roce může prd vypovědět, v tom článku s akciemi Veolie a spol. určitě neříkal, že už letos budou výš. Naopka říkal, že růst akcií obecně očekává nejdřív za pět deset let. A jak plyne z tohoto článku, cena akcie ještě není všechno. A najít ten článek je poměrně dost jednoduché: http://www.penize.cz/akcie/227241-akcie-na-rok-2012 – ajta. Když do něj podívám, čtu doslova: "Na následujících řádcích najdete pár tipů na akcie, které sice ještě v roce 2012 pravděpodobně velký výnos nepřinesou, ale které doporučujeme našim klientům v roce 2012 nakupovat s výhledem na výnosy v dalších letech." A teď mi řekněte, kdo je tady kretén. Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 22:52 | jezevec

souhlas - at sem pan traxler hodí link na texty, které akcie doporučoval před rokem - a at si redakce tento článek uchová, a porovná ho po roce s vývojem burzy
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 19:08 | fred Kalousek

Když máš nemovitost a nepronajmeš ji, ztrácíš také: - daň z nemovitosti, platby do fondu oprav - malé, ale pravidelné platby za připojení (el., plyn,...) - pokud koupíš na hypo, platíš úroky. pokud za hotové, ztrácíš potenciální zisk z kapitálu - jak vidno z poslední doby, ceny nemovitostí nejdou vždy jenom nahoru - když pronajmeš a nájemník neplatí, ztrácíš... - když nájemník byt vybydlí, ztrácíš... -když potřebuješ peníze, není to tak jednoduché nemovitost proměnit na peníze - když potřebuješ trochu peněz, asi těžko prodáš třeba koupelnu nebo půl pokoje... Nic proti nemovitostem, ale nic není úplně jednobarevné
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 15:16 | Vodník Česílko

Tak gratuluju. Ale myslím, že těch, co jsou v mínusu, bude o dost víc. Já jsem na svém, páč (už) neinvestuju.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 15:07

To víte, že ne. Ale to byste asi chtěl moc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 14:25

ja jsem v plusu. a jeste jsem inkasoval dobre dividendy:). a co ty? kolik jsi realne ztratil? 1-2 %?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 13:37 | Vodník Česílko

Docela by mě zajímalo, kolik lidí z těch, kteří během posledního roku nakupovali akcie, je teď v plusu. Já bych řekl, že jich moc nebude...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 11:45 | xtreme

A s jakým horizontem je doporučoval? Na jeden rok???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 11:26 | Bedja

Moc chytré informace sem nepište. Jan Traxler publikuje články jen proto, aby se poučil z názorů pod článkem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2012 11:09

bozinku, investice na tom nasem blesaku, to je asi terno:). mimo tri akcii vsechno celkem nelikvidni tituly, jedna horsi pliva nez druha. staci srovnat treba takovej DAX a PX za posledni rok/2/3/4 a zjistis, ze ten nas blesak je leda tak pro srandu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2012 11:02 | Rejpal

Investuji jen na české burze a nijak si nestěžuji. Na zbohatnutí to není, ale na přilepšenou to stačí. Chce to jen používat trochu mozek a mít i tu kapinku štěstí. A pokud nedojde k anomálii jako vloni, tak se vyplatí nakupovat před prázdninami a před vánoci a prodávat hned po výplatě dividend, pak ještě v lednu a září. To vše bylo spojeno s cykly fondů, s výběry na dovolené či vánoce a ukládání peněz po těchto příležitostech. Od příštího roku se to asi změní a větší roli začnou hrát důchodové fondy. To jsou perspektívně velcí a v budoucnu i rozhodující hráči na našem malém trhu. Ty srovnají ceny akcií tak, aby byly přibližně stejně výnosné jako jsou dluhopisy. Proto si myslím, že článek přichází ve vhodnou chvíli ale na špatném místě. Nás, co to čteme poučovat nemusí, někteří se už orientují lépe než pan Traxler. Chtělo by to nějakou soutěž v televizi s písničkami i konkrétními cenami. Možná že by to mohl zafinancovat i autobazar AAA a zamotat do hry i ty svoje hluboce podhodnocené akcie, my akcionáři bychom z toho určitě měli radost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2012 10:50

jo, sporici ucet, to je jedina jistota ztraty. u akcii mate nadeji. takze akcie rulezz!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2012 10:27 | klimakteriála

kde je méďa béďa se svýma chytrýma řečma? šel pro jed do mednoty?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2012 9:22 | syreček

U rádoby úspěšného poradce se úspěch neočekává, to jen tak mimochodem. A jinak jste čekal, že ve středu koupíte a ve čtvrtek budete ve vatě? Zařiďte se podle Česílka,
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kuba

politik

Vladimír Pikora

ekonom

Martin Kuba
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services