Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru

Jan Traxler | rubrika: Co se děje | 23. 7. 2012 | 8 komentářů
Chcete si zaspekulovat? Hledáte vysoké zhodnocení a nevadí vám riskovat? Pak zvažte akcie společnosti Nokia, které jsou na nejnižší hodnotě od roku 1994.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 7. 2012 6:20, Honza

Proti článku nic nemám, ale nadpis se mi nelíbí. Nokia je prostě zajímavá riskantní investice, ale ne tutovka.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

25. 7. 2012 7:15 | Honza

Nadpis je prostě nadpis. A ten je: "Akcie Nokie. Když jsi na dně, můžeš jen nahoru", tečka. Brojil jsem jen proti nadpisu. Stejně jako mi vadil na idnes nadpis typu "Krach bubliny, v Irsku se bourají domy", i když v článku už bylo popsáno, že jen někdy, někde, pokud vůbec, tak jen ty nedostavěné atd...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2012 14:42

Nono, vždyť hned pod tím je jasně řečeno "když si chcete zaspekulovat"...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2012 14:06 | osvoboditel

Náklady NOK jsou obludné a ta firma dlouhodobě naprosto není schopna s nimi něco dělat. Bankrot není vyloučen, při tomto poklesu obratu ji její pažravá oddělení finančně vysají dost rychle. Čísla za poslední uvedený kvartál, ve srovnání se zdravou firmou AAPL: obrat AAPL 39 mld NOK 10 mld ... běžné a administrativní náklady AAPL 2.3 NOK 2.8 ... a teď pecka největší - výzkum a vývoj AAPL 0.84 NOK 1.7 ... a tak dál, kam se podíváme, tam má NOK náklady vyšší. I sázka na to, že přispěchá např. Microsoft s nabídkou, stojí dnes docela na vodě, zájemci o Nokii jsou si vědomi, že jich není mnoho a v žádném případě nebude chtít nikdo sponzorovat současný model fungování, nejdřív musí přijít tvrdá reorganizace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2012 21:07

Příteli, Warrene (a jak si ještě říkáte), akcie se nekupují, aby vynesly už v pátek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2012 12:49 | Bedja

Pan poradce s pojištěním Jan Traxler by si neměl začínat nic s akciemi, když se v nich nevyzná. Akcie Nokia má letos potenciál klesat, protože po roce 2011 s malým pozitivním ziskem čeká 2012 Nokia negativní čistý zisk = netto ztrátu. Akcie Nokia jako jediná na světě se během dekády vícekrát propadla -18% během dne kvůli hlášení o špatném zisku minulý kvartál a další propady -18% během jednoho dne budou následovat. Jediná útěcha pro akcionéře Nokii je, že se akcie kousek nad nulou zastaví a pod nulu už neklesne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2012 10:02 | Michal Kára

Zajímalo by mě, kde bere autor jistotu, že při případném převzetí Microsoftem by prodejní cena byla o tolik vyšší? Mě to silně připomíná Zentivu - neprve byla její cena sražena aférami, aby si pak vlastník mohl pod cenou odkoupit free float. S Nokií to může být dopadnout podobně - až cena bude dost nízká, MS ji dokoupí zbytek podílu (relativně) za babku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2012 6:20 | Honza

Proti článku nic nemám, ale nadpis se mi nelíbí. Nokia je prostě zajímavá riskantní investice, ale ne tutovka.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2012 0:18 | jezevec

super článek! doporučuji připomenout za rok!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Štěpánek

podnikatel, Sokolovská uhelná

Martin Poš

podnikatel, Cybex

František Štěpánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services