Oblíbený trik prodejců: Koupili jste si „módní obuv“? Na reklamaci zapomeňte!

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 26. 3. 2012 | 45 komentářů
Velká změna ve slovníku! Dřív byla obuv totéž co boty. Když dnes koupíte „módní obuv“, nedostanete botu, kupujete značkový suvenýr do vitríny! Nevěříte? Zkuste „módní obuv“ reklamovat, až se vám po pár týdnech rozpadne. Budou s vámi hotovi raz dva – snad jste si nemysleli, že módní obuv můžete normálně nosit?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 4. 2013 15:36, Max

"dokonce i u Větnamců koupím kvalitnější botu" tak to asi těžko! Mám zkušenost (nedávnou) že u bot od ťamanů do zimy mi vydržely přesně DVA měsíce! A to stály 500 Kč. Tak jsem si zašel koupit normální boty do sportu (jako vždy), kde mi boty vydrží několik let. U ťamanů již nikdy více, leda sandály za 250 na jednu/max dě sezóny....

Zobrazit celé vlákno

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 45 komentářů)

26. 3. 2012 9:46

Tak, tak. Dalším příkladem je třeba zdanění bankovních transakcí. Že by se kvůli tomu zvedly poplatky, tak to ty "chytré" hlavy, co to vymyslely, vůbec netuší.
Na to věčné ochranářství tady v Evropě brzy dojedeme - polyká to mnoho peněz a v lidech živí pocit, že jejich problémy a starosti za ně vyřeší...stát (taky kdo jiný, že).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2012 9:38

A co tak zázračnýho uděláš pro to, aby ti byla uznána reklamace zboží, které v podstatě reklamovat nejde?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2012 9:36

Mám podobnou nebo stejnou zkušenost se značkou Baťa. Prostě napsali módní obuv, a to že se v ní nemá chodit asi předpokládali. Boty stály dost. Ale nevydrželi ani jeden rok. Reklamaci neznali na základě označení módní obuv. Není to tedy praxe jen jednoho obchodu, ale obecně více všeobecně rozšířená v ČR. Proto mi vyjde na stejno, pokud koupím tu nejlevnější neznačkovou obuv. Záruky jsou v tomto případě stejné. A u baťu už kvůli tomu nekupuji. Byli časy, kdy boty od nich vydželi 10 let. Ty časy jsou pryč. Teď mají pouze drahou "módní obuv", která nic nevydrží. Nevím, co by jim na to řekl baťa.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2012 9:31 | Radim

Je to prostě jen reakce prodejců a výrobců na nesmyslnou povinnou dvouletou záruční dobu u bot. Každého napadne, že u běžně nošených bot je dvouletá záruční doba nesmysl, protože bota se mnohem dříve opotřebuje nebo prostě rozpadne. Pokud by prodejci měli tu dvouletou záruční dobu do puntíku dodržovat, lidi by se prostě obouvali zadarmo. Prostě před koncem záruční doby by boty reklamovali a dostali by zdarma buď boty nové nebo opravené. Proto prodejci obuvi nejdřív zavedli problematické takzvané nadměrné opotřebení boty, které vyloučili ze záruční reklamace a nyní se jim povedlo prosadit kategorii módní obuvi, kde není záruční doba defakto vůbec. Ono je pro prodejce už vůbec problém, že běžná záruční doba od výrobce bývá jen jeden rok, zatímco povinná záruční doba pro prodávané zboží je u nás dva roky. Proto záruční opravy v druhém roce často jdou z financí toho prodejce.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2012 6:18 | F.

No tak já nevím, už podle názvu Office Shoes bych se moc nedivil tomu, že je to krám plný módní obuvi. Ale vážně - je to jenomo další příběh o tom, že průměrný zákazník z CZ si opravdu nechá na sobě už leta dříví štípat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Zdeněk Tůma

ekonom a politik

Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Tůma
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services