Malé peníze: Průvodce začínajícího investora (na příkladu Conseq Horizont Invest)

Jan Müller | rubrika: Jak na to | 4. 1. 2012 | 16 komentářů
Jan Müller ze serveru Malépeníze.cz odpovídá na otázky čtenářů Peníze.cz. Dnešní otázka se týkala konkrétní možnosti investice. Na konkrétním příkladu si tedy ukážeme, jak postupovat při rozhodování, zda konkrétní investice ano či ne, kde se informovat o prodejci finančního produktu a tak dále...

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

30. 1. 2014 13:34, VIV

Dobrý den,

patřím mezi těch 80% lidí co nerozumí investování, chci si spořit a přitom mít peníze pořád k dispozici (což u stavebního není, poradce mi nabídl tento fond,chtěla jsem si ověřit jestli dělám dobře když mu věřím že je to dobrý fond (přece jen už jsem párkrát naletěla a na životních a jiných pojistkách už prodělala nemalé peníze,ale chybama se člověk učí,že..) Moc děkuji za článek který mi jasně a srozumitelně vysvětlil základ,který potřebuju vědět, slovo akcie ve mně i nadále vyvolává hrůzu a strach z totálního krachu a prázdného konta,ale díky článku už vím jak ten strach hodit na někoho jiného (tedy na fond:-)Takže ještě jednou díky autorovi a věřte že to čtou i jiní lidé než finanční odborníci :-)

+57
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

2. 12. 2020 11:41 | Irena

Dobrý den, jsem jedna z mnoha těch , kteří naletěli r 2014 této společnosti, protože finanční poradce z Brocker Consulting mluvil jen o pozitivních stránkách investování a záměrně zamlčel zásadní věci jako vstupní poplatek , který si společnost vezme hned, ještě než by pro mne cokoliv udělala, nebo mi zhodnotila jedinou korunu.Další věcí byla skutečnost , že mi negarantují moje vklady. Ani rok pro mne nic zhodnotit nemohli, protože každých mých 5 000,- vložených na účet si nechávala pro sebe jako poplatek na celou dobu a ve chvíli, kdy to bylo 55 000,- , tak jsem začala "spořit" letos (2020)jsem měla v lednu na kontě 258 000,- .Letos v únoru jsem potřebovala vybrat peníze a k mému úžasu byl výsledek -70 000,-, tedy jen 180 000,-...Okamžitě jsem vše vybrala , ale po 10-ti dnech tato mizerná částka klesla ještě o dalších 12 000,-. Celkem tedy zhodnocení bylo jednoduše po 6-ti letech -120 000,- je to asi -40% . Jsem přesvědčena , že jsem se stala obětí podvodu. Se žádnou reklamací , ani v minulosti jsem neuspěla. Máte někdo zkušenost s finančním arbitrem, kam mě tato vychytralá společnost posílá ?Protože podle svých smluv nejspíš mohou vše, dokonce si asi nechat veškeré úspory s poznámkou , že byla zrovna špatná situace na burze...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2020 8:29 | Gramatikopulus

Dobrý den, jelikož se s tímto produktem setkávám každý den, rád Vám ukáži jak peníze zhodnotit. Jak o ně v budoucnu nepřijít a nemuset rušit tuto dnes velmi nevýhodnou. A v budoucnu ji opět využít. Je důležité vědět v jaký čas a kam vkládat peníze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2020 17:31 | Jakub

Ještě jsem neslyšel, že by byl s Conseq v plusu. Bohužel je to smutná zkušenost.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2020 15:15 | N. Pletánková

jak ukončit ZPF Invest - investiční produkt "Active Invest Dynamický OPF, má hodnotu asi 100.000, založen někdy v roce 2011. S co nejmenší ztrátou? Děkuji.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2019 9:00

CONSEQ VÁS VŽDY OZOBE, ZRUŠIT !!!!!!!!!!!!!!!!!
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2019 8:59

ZRUŠIT
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 1. 2019 11:12 | Jarda

Podělím se o svou zkušenost a bohužel mě Conseq nepotěšil.
Mé investice slouží podle výsledků jen jako výdělek někomu jinému a nebo si na nich testují investice začínající "makléři"
Produkt - Horizont Invest Vklady celkem 204 000,- (od 22.10.2014) Poplatky celkem 19 680,- Vklady po odečtení výběrů celkem 184 320,- Celková hodnota portfolia 180 320,- (k 2.1.2019)
Po takové době by už takoví obnos měl alespoň trochu vydělávat a vyrovnávat poplatky zaplacené na začátku, ale místo toho mé těžce vydělané peníze mizí.
Závěr je tedy takoví, že pokud bych si stejné peníze nechával na svém účtě bez úroků, tak bych měl o 24 000.- více a to pro běžného občana jako já nejsou malé zrovna peníze.
Otázko zůstává, zda-li nadále pokračovat a doufat ve zlepšení (případně přijít o další peníze) nebo tuto investici zrušit.
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2018 8:17 | Jeník.H

Za tři roky naspořeno 111000, momentální hodnota po odečtení vstupního poplatku je 104829. Jsem z toho "trochu" nervózní.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2018 16:29 | Lukáš H.

od roku 2012 vloženo 72 tisíc, aktuálně na účtě 62 tisíc.. při součásném pozitivním růstu ekonomiky jsem zvědavý co bude následvat v horších časech! Spokojen nejsem !!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2018 9:36 | Standa

vloženo 90 tis aktuální hodnota 89808 a co jste čekal při programu vyvážené? mrkněte se co dělají nějaké akciové indexy poslední rok dva
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2018 1:06 | Vojtěch

Dobrý den. Také mám Conseq. Přesněji Horizont Invest / Vyvážené. Založené v lednu 2013. Vklady po odečtení poplatků 90 422 Kč, vloženo celkem 106tis. a aktuální hodnota portfolia 89 808 Kč. Jsem zvědavý na další vývoj.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 4. 2018 6:47 | Lukas

Zajimave.. me tedy ale vonseq jako solidni moznost vubec neprijde.. za tri roky, kdy ceny akcii zavratne rostly mam vydelano smesnych 12 czk.. nehlede na to, ze jsem musel zaplatit pres 12 tisic poplatek, budu rad kdyz vubec na konci obdobi budu na nule.. a to vubec neuvazuji inflaci , nebo nejakou krizi na akciovych trzich.. nechat lezet penize na sporicim ucte se mi jevi rozumnejsi ??
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2016 2:53 | Vanda

Investice jsou dobrá věc, jen člověk musí najít dobrou a spolehlivou firmu nebo banku, která mu s tím pomůže.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2014 13:34 | VIV

Dobrý den,
patřím mezi těch 80% lidí co nerozumí investování, chci si spořit a přitom mít peníze pořád k dispozici (což u stavebního není, poradce mi nabídl tento fond,chtěla jsem si ověřit jestli dělám dobře když mu věřím že je to dobrý fond (přece jen už jsem párkrát naletěla a na životních a jiných pojistkách už prodělala nemalé peníze,ale chybama se člověk učí,že..) Moc děkuji za článek který mi jasně a srozumitelně vysvětlil základ,který potřebuju vědět, slovo akcie ve mně i nadále vyvolává hrůzu a strach z totálního krachu a prázdného konta,ale díky článku už vím jak ten strach hodit na někoho jiného (tedy na fond:-)Takže ještě jednou díky autorovi a věřte že to čtou i jiní lidé než finanční odborníci :-)
+57
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2012 23:59 | Harry

Dobrý den Oto,
souhlasím s Vámi, že 80% populace trhy nesleduje (pokud se op nich zrovna nepíše každý den v MFD),ale to asi není případ typického čtenáře tohoto serveru. Naopak, chodí sem celá řada poradců, pro které je Horizont nejčastější investiční nástroj a často ani nic jiného nanabízí. Je skvělé, že analýza dobře probírá zrovna tento široce rozšířený produkt ze všech stran.
Co bych autorovi vytkl:
- poradci si stěžují na nízkou aktivu při správě. POhled autora článku je statický a vůbec se nesnaží analyzovat, co klient za 0,50% p.a. od správce dostává. Ale rozumím, že článek je psaný neutrálně, aby se pan Vedral neurazil. (nic ve zlém). - není popsané zdvojení poplatků. Vedle 0,50% za samotný Horizont klienti platí ještě správcovský poplatek na podkladových fondech. Syntetický TER (celková nákladovost takové struktury se pravděpodobně pohybuje někde okolo 2% p.a., a to je celkem dost).
Přes tyto výhrady považuji článek za dobrý příspěvek ke vzdělávání té časti populace, která má o finanční informace zájem.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2012 1:28 | Ota

Pěkný článek. Je třeba nezapomínat na to, že přes 80 % populace nebude nikdy pravidelně sledovat finanční trhy a nikdy nebudou zcela rozumět ani základním rozdílům mezi akciemi a podílovými listy, protože se vyznají v úplně jiných věcech. Většina těchto lidí si ani nebude číst tento a podobné články a přesto tito lidé potřebují mít investice, které jim zhodnotí prostředky například na důchod. Takže pro převážnou většinu lidí je program, který je nastavený tak, že za ně investuje někdo jiný, vhodným řešením. Celkové náklady času na vzdělání v oboru financí a pravidelné sledování svých investic by pro ně byly příliš vysoké a s nejistým výsledkem. Mimochodem, osobně si myslím, že vstupní poplatek 2 - 5 % je v normě a naopak management fee u dynamického programu s aktivní správou ve výši 0,5 % je velmi slušný poplatek.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Švejnar

ekonom

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 4 duelů
×
Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services