Před čtyřmi lety je sedřela z kůže Finpomoc. Prokletí se vrací!

Petra Dlouhá | rubrika: Co se děje | 15. 8. 2011 | 92 komentářů
Jako by se upsali ďáblu. Od chvíle, kdy podepsali smlouvu s Finpomocí, se nemůžou odrazit ze dna. Půjčili si patnáct tisíc, zaplatili až čtyřikrát tolik. Legálně je sedřela z kůže. A teď? Když dluh konečně doplatili, prodala jejich bianco směnky a oni musí platit znovu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 8. 2011 1:41, Pavel

Já bych se tohoto způsobu vydělávání peněz bál. Jednou, a podle mě to nebude zase až tak dlouho trvat, se najde někdo, kdo to prostě neustojí, vezmě zbraň a půjde to řešit. A ono to řešení je. Odhlédněme teď od práva a morálky, zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A když pak někdo vystřílí takovou agenturu, co se mu může stát? Místo pod mostem dožije v kriminále. Čili na tom bude docela dobře. A když ne, tak ho sejmou cajti v nějaké přestřelce. Taky lepší než chcípat na kurděje v zimě pod mostem.

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 92 komentářů)

15. 8. 2011 14:22 | Martin

A na co máme základní školy a veřejnoprávní televizi? Média nás denodenně masírují tím, že musíme mít nejlepší to a ono a všechno můžeme mít hned. Ať uvádí pořady zbytečnosti nadprodukce a třpitivých pozlátek typu nejnovějších mobilů apod. Ať informuje o možných rizicích nesplácení závazků. Nepotřebujeme každodenní masáž o tom, co zase vyvedla Iveta Bartošová. Potřebujeme neustále informovat o skutečných hodnotách a vývoji naší demokracie, potřebujeme, aby média skutečně informovala o tom, na co si máme dávat pozor. A základní školy? Znám případy šikanování desetiletých dětí kvůli tomu, že jejich rodiče nemají peníze a ony tak nejsou dostatečně "in". V základních školách se učí nesmysly typu - co se událo roku 1588 a kolik existuje druhů obratlovců, ale vyučuje se pořádně finanční gramotnost? Pořád dokola se diskutuje o tom, jestli je v pořádku naivní lidi okrást a vymluvit se tím, že za blbost se platí. Dělejme raději něco proto, aby se nejen finanční gramotnost lidí zlepšovala.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 13:45 | Rudolf III.–IV.

Ano, určitě bychom takové lidi měli chránit před nimi samotnými. Ale kdo bude před nimi bude chránit ty ostatní? Tedy před nimi a jejich volebním právem? Nebo je to něco jiného?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 13:08 | Pavel

No, myslím, že nastavení určitých mantinelů by rozhodně nebylo na škodu. Ne každému je shůry dáno. Kdysi jsem v rámci studentských praxí (kolem roku 1986) pracoval s kamarádem v jednom národním podniku, co už dneska neexistuje, a se mnou tam pracovalo několik lidí, kteří byli negramotní. Dokonce před svačinou za námi chodili, abychom jim odpočítali peníze na limonádu, rohlíky a sekanou. Nejprve jsem si myslel, že si z nás dělají legraci, ale brzo mi došlo, že tomu tak není. Obrat tyto chudáky by nebyl žádný problém, ovšem to bych se musel hanbou propadnout. A takových lidí i dneska je. Možná nikoli úplných negramotů, ale IQ kolem 85 je celkem běžné. Na práci v kravíně to stačí, ale jako soupeři pro tyto společnosti jsou bezbranní. A chtít je oduzovat jen za to, že podlehli mediální masáži a prostě chtějí co to všichni, je velmi jednoduché. Ale to je jiný příběh..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 12:40 | Kája

Lidská blbost nezná hranic a spravedlnost je slepá!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 12:37 | Dan

Každý kdo si půjčuje peníze v bankovním, ale i nebankovním sektoru si musí uvědomit, že finanční půjčka nebude zadarmo a smluvní podmínky budou vždy nastaveny ve prospěch poskytovatele půjčky a to včetně zajišťovacích prostředků. Bohužel vidina peněz zatemní i selský rozum a zde začíná cesta do pekla. Najednou zjistíte, že nemůžete splácet, že nejste schopni plnit smluvní podmínky atd... A začne obehraná píseň. Poukazování na nesrozumitelné či nevýhodné smluvní podmínky, nemorálnost, směnky, ale o vlastní blbosti ani slovo.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 12:23 | Pavel

To je jednoduché. Je to sice málo viditelný, ale velmi významný rozdíl mezi slůvky MOHL a MUSEL. Když člověk něco jenom může, zpravidla to nedodrží. Ale když něco MUSÍ, je to o něčem jiném. Přestože je správa osobních financí moje hobby, přece jenom sleduji mnohem více své závazky než třeba své úspory. Dluhy a jejich splacení je pro mě prvořadé právě protože to MUSÍM. Šetřit MOHU. Ale pro spoustu lidí tato jemná niance dostává smysl teprve tehdy, až když nad sebou mají Damoklův meč ve formě exekuce a nebojiného problému. Do té doby si žijí v pohodě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 11:59 | jezevec

Mně neni jasná jedna věc. Pani si musela pučit deset tisíc, které neměla - a pak najednou našetřila a splatila šedesát. Uniká mi, proč předtim než si MUSELA pučit, nešetřila stejnou částku stejným způsobem, jak pak splatila tech 60. Nemusela by si pučovat ani deset, a ještě by jí pade zbylo na horší časy a nepředvídatelné výdaje. Ta disproporce mezi tím, co si lidé jakoby musí pučit, a co jsou pak schopni splácet a splatit, mne nepřestává fascinovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 11:17 | Pavel

V tom případě si můžete gratulovat. Patříte k těm několika málo procentům lidí, kteří umí správně odhadnout svoje možnosti a je pro ně prvořadé splatit svoje závazky. Ale těch skutečně není mnoho. Často jsem kolegům říkal, zda-li na hypotéku trénují, což je velmi dobrá rada spočívající v tom, aby si vyzkoušeli třeba půl roku dávat stranou stejnou částku jako pak budou MUSET platit. A nedělal to nikdo. Kromě velmi časté výmluvy, že na to nemají čas padla i velmi zajímavá - Proč se uskromňovat dříve, než to bude nutné? Na to není moc co říct. Dneska jim je docela ouvej. A to je čeká ještě pár desítek roků placení. Vím o čem to je, tři roky jsem splácel milion a žil o pár desetikorunách na týden a bylo to peklo. A to jsem měl skvělý plat a platit jsem to nemusl, ale chtěljsem mít závazek pryč, abych mohl zase žít. Ale to se nedá vysvětlit, to s emusí zažít. A někdy to holt skončí insolvencí a nebo pod mostem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 11:16 | Slávka

Stát, jako instituce, je naprosto zbytečný,neumí-li zákony zamezit takto vykonstruovaným podvodům.Poskytování úvěrů musí mít svá jasná a přehledná pravidla.Ne všichni jsou Dr nebo Ing (a podle plánů vlády jich bude stále méně).To ovšem neznamená,že prosté lidi (kteří mimochodem vytváří těm VIP jejich zisky svou mizerně placenou prací)nemá stát v zásadních otázkách ochránit.To potom není trh,ale anarchie.K té není třeba pravice ani levice!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 10:41 | David

... jednoznačně hráli celou dobu na lidskou hloupost, aby nevydělali, když jsou lidé "líní" nebo finančně negramotní a nečtou nebo si nenechají poradit. Úvěrů jsem měl spousty několikrát jsem i refinancoval dokonce mám i hypo a nesedím na židli za 25 papírů, ale NIKDY jsem něměl problém s placením svých závazků... Bohužel doufám jen, že to pro ty nešťastný lidičky dopadne positivně, aby si mohli vzít jinde úvěr a platit někomu jinému. Jsem z toho na rozpacích, protože se o tom mluví neustále a neustále se najdou případy napálených a zklamaných lidí. Když si půjčuji, tak jedině od institucí, které znám. A že nedávají bez prokázání příjmu, to není můj problém, nedělám na černo a proto mám pravidelné měsíční pásky a mohu jít do ověřené banky. Každý svého štěstí strůjce a říkám jedno: půjčila si, má zaplatit 60 papírů a celou půjčku znovu, tak ať zaplatí a zlobí se jenom na sebe, protože ona dostala v 15 letech občanku a je za své jednání zodpovědná a Svět není růžový a nikdo Vás za ruku nikdy vodit nebude.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 2:31 | Kuliiisek

Za vřaždu jsou u nás 3 roky, když to vymydlí a uhraje to na nepříčetnost, dostane u nás max 10 let a za dobré chování je po pětce doma.. :o)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2011 1:41 | Pavel

Já bych se tohoto způsobu vydělávání peněz bál. Jednou, a podle mě to nebude zase až tak dlouho trvat, se najde někdo, kdo to prostě neustojí, vezmě zbraň a půjde to řešit. A ono to řešení je. Odhlédněme teď od práva a morálky, zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A když pak někdo vystřílí takovou agenturu, co se mu může stát? Místo pod mostem dožije v kriminále. Čili na tom bude docela dobře. A když ne, tak ho sejmou cajti v nějaké přestřelce. Taky lepší než chcípat na kurděje v zimě pod mostem.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 5/5

5

Následující

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services