Burzy, které hýbou světem

New York Stock Exchange, Nasdaq, Frankfurtská burza a další jsou místa určená k emisi, nákupu a prodeji cenných papírů. Jak fungují tyto hlavní články kapitálových trhů? A jak se obchoduje na pražské burze či v RM-Systému?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 8. 2004 4:20, Beroun

??? PODLE CEHO je 2. nejvetsí burza Frankfurt , 3. Tokyo , 4. London ???
My od Berouna myslíme , podle mnozství prodaných akcií je :
1.Nyse , 2.Nasdaq , 3.Tokyo , 4.London , 5.Frankfurt , 6. Paris , 7.Toronto , 8.Sydney

+48
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

26. 8. 2004 15:21, trader

Už jsem zjistil, že Vám se nikdo nězavděčí, Vy jediný jste geniální a doporučujete na všech diskusích ohledně akcií na tomto serveru investovat na dlouho (až do důchodu) do velkých US firem. Držím Vám palce ať to vyjde, jenom by to chtělo trochu tolerance i k jiným názorům a pohledům než jsou ty Vaše. Jinak každou diskusi efektivně zabijete - což se děje zcela pravidelně.
Ono to s tím serverem traders není tak špatné, lidé v diskusi jsou rozumní - to že mnoho hovoří slovensky neznamená, že nejsou dobří. A to že tam běží inzeráty na Amazon a další - no nějak se ten server snad i živit musí. Každý přece si může vybrat to své pro sebe.

A server není vůbec jenom o daytradingu, jenom to tam asi neumíte nalézt či sledovat. Mnoho lidí i swing-traduje, tzn. obchoduje v krátkodobých obchodech (dny až týdny), - samozřejmě pro porovnání s Vaším držením v řádu let (až do důchodu) je to však rychlost blesku :-).

A vydělat slušné ba dokonce velké peníze lze i krátkodobými spekulacemi, což však asi neumíte pochopit při svém jedinečném a netoleratním pohledu na akciové trhy.V každém případě se lidé na tom serveru dozví více zajímavých informací než z vašich diskusních příspěvků na tomto serveru.

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

29. 8. 2004 0:35 | Katja

>>Anonym Ja bych ti k Vanocum prala, aby te propustili z kriminalu a ztratil jsi nenavist k lidem, kreri ti neublizuji a zacal se zase debilne jako drive venovat akciim a prestal urazet a nadavat lidem, kteri ti nic neudelali !
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2004 21:35

Já bych Ti k vánocům přál, abys konečně našel to správné dávkování léků.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2004 15:39 | Rejpal

Plně s Váma souhlasím, a proto od září také přecházím na burzu. Domnívám se, že RMS už to má spočítáno a že by jeho licenci i klienty měl převzít některý velký obchodník s CP.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2004 12:37 | Wojtyla

Ten , kdo tady nerozumí vtípkúm , se jmenuje Anonym , Trader , Turek , ..... Tady mohlo být kazdé pondelí nekolik debilních , inteligentních , hloupých , krásných , nezajímavých , sílených , blbých , idiotských , fundovaných nebo geniálních príspevkú o akciích , analýze , podnicích a problémech investorú a spekulantú ! Ale né ! To neni dovoleno ! Páni Anonym a dalsí tady chtejí mít fórum pro nadávky a urázky. Tedy neni mozno sem psáti cokoliv debilního nebo chytrého o akciích , aniz by tady hlupáci i inteligenti nebyli za to urázeni. Já bych si prál k Vánocúm , aby Anonym a dalsí uzavreli MÍR s tema , co tady písí hloupe nebo chytre o akciích a neurázeli a nenadávali , protze toto zde je fórum pro chytré i hloupé príspevky k akciím. Toto neni forum pro nadávky a urázky.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2004 10:13 | Kája Mařík

...jak vidím černé na bílém, tak ta "jedna paní" v kalhotech a s fousama vůbec nerozumí vtípkům a nadsázce :-(
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2004 5:33 | SNB

Jedine ten tady kazí diskuzi , """"kdo tady urází nebo nadává nebo pomlouvá !!!!"""" Na okresní inspekci SNB máme evidovány : Anonym , Turek , Trader. Tito jenom tady kazí diskuzi nadávkama a urázkama ! I kdyz se nedávno pridal k nim i Kolda , tím ze nazval jednu paní Travestit.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2004 5:14 | Marie Vitáková

Kulové a Houby se na tom Traders.cz serveru lidi dozvedí !!! Museli by si zaplatit 1000 korun za seminár ! Pak by se dozvedeli , to co je v lecjaké knize levneji ! A nelze ceským lidem nabízeti knihu "Pro Dummies" = "Pro hlupáky" od Amazonu v USA ! aby platili 450 korun za postovné z USA do Cech a 300 korun za knihu o Daytradingu psanou anglicky ! Kdyz si knihu mohou koupit v Praze cesky a nejenom "Daytrading for Dummies" ! Jeste stestí , ze hledací masiny stranku traders.cz nenajdou a proto se oznamuje zde na penize.cz ....... V každém případě se lidé na tom serveru dozví NULU zajímavých informací narozdíl od diskusních příspěvků na tomto serveru.
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2004 15:21 | trader

Už jsem zjistil, že Vám se nikdo nězavděčí, Vy jediný jste geniální a doporučujete na všech diskusích ohledně akcií na tomto serveru investovat na dlouho (až do důchodu) do velkých US firem. Držím Vám palce ať to vyjde, jenom by to chtělo trochu tolerance i k jiným názorům a pohledům než jsou ty Vaše. Jinak každou diskusi efektivně zabijete - což se děje zcela pravidelně. Ono to s tím serverem traders není tak špatné, lidé v diskusi jsou rozumní - to že mnoho hovoří slovensky neznamená, že nejsou dobří. A to že tam běží inzeráty na Amazon a další - no nějak se ten server snad i živit musí. Každý přece si může vybrat to své pro sebe.
A server není vůbec jenom o daytradingu, jenom to tam asi neumíte nalézt či sledovat. Mnoho lidí i swing-traduje, tzn. obchoduje v krátkodobých obchodech (dny až týdny), - samozřejmě pro porovnání s Vaším držením v řádu let (až do důchodu) je to však rychlost blesku :-).
A vydělat slušné ba dokonce velké peníze lze i krátkodobými spekulacemi, což však asi neumíte pochopit při svém jedinečném a netoleratním pohledu na akciové trhy.


V každém případě se lidé na tom serveru dozví více zajímavých informací než z vašich diskusních příspěvků na tomto serveru.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2004 16:54 | Investor

Stránka Traders.cz je vyrobena sice od dobrého programátora , ale klícová slova se nepovedla a hledací masiny ji nenajdou. Stránka se snazí prodávati ceským lidem knihy o daytradingu od AMAZONU v USA , ale vysoké postovné z USA do Cech udelá knihy 2x drahé. Stránka se snazí prodávat software na daytrading , které ulehcí ztrátu penez daytradingem. Kdyby nekdo v Cechách chtel ztratiti peníze s daytradingem , tak by si koupil na to knihu v Cechách a ne od AMAZONU v USA. Stránka se snazí prodávat i kurzy a skolení pro daytrading , a spekulaci s drahými kovy a s rúznými odpadky z akcií. Ve fóru písí hlavne slovenstí daytraderi. Stránka nabízí knihu "for dummies" , coz je urázka návstevníkú. Kdo si koupí knihu pro dummies , dumm zústane. Protoze v knihách serie "für dummies" , které existují pro mnohá témata , nejsou nikdy poucitelné pouzitelné informace , ale bezcenné povídaní za prehnane vysokou cenu.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2004 14:52 | trader

Hezký přehled, jistě to někoho zaujme. Pro většinu lidí je však nejvhodnější obchodovat přeci jenom v USA (Nyse, Nasdaq, Amex....) neboť dostupnost těchto trhů je dnes díky Internetu vynikající. Také brokeři v USA nabízejí mnohem zajímavější ceny a ten kdo nepotřebuje servis v českém jazyce na tom může dost ušetřit. Důležité při obchodování je však to, zda chceme investovat (koupím a držím hóóódně dlouho) nebo obchodovat (kratší obchody, spekulace na vzestup či pokles). Protože obchodování může být finančně moc zajímavé jako možnost získat lepší zhodnocení peněz než nabízí dnešní úrokové sazby (rozumným obchodováním lze vydělat zhodnocení desítky procent). Je však nutné se v oblasti akciových (či jiných finančních) trhů neustále vzdělávat, neboť nevzdělaný investor či obchodník pouze o peníze přijde - na to vemte jed. Proto doporučuji všem zájemcům - studujte finanční trhy, fundamentální nebo technickou analýzu a pak si vytvořte svůj systém a podle něj obchodujte. Čtěte knihy, navštěvujte semináře, ptejte se jiných obchodníků (traderů). Už i v čechách jsou vzdělávací a diskusní stránky pro zájemce o finanční trhy. např. www.traders.cz a další.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2004 9:53 | Jan Kolda von Žampach ( řečený Pancíř )

Velice rád bych věděl, jakou další perspektivu má zde RM-Systém? Po čistě technické stránce a jako jeho přes web obchodující zákazník jsem zatím celkem spokojen, z čehož právě okamžité(!) vypořádání obchodů také není vůbec k zahození. To je, proti burze, kladem. Žel, původní účel a smysl existence (kuponová privatizace) se pomalu ztrácí v nedohlednu a nové vize v RM-Systému prostě nejsou. Tak mi to, žel, připadá. Tato podnikatelská doslova impotence ve firmě trvá, kupodivu, i přes již proběhlé změny v souvislostech prodeje PVT. Výsledkem je pouze postupné zdražování služeb, které začíná být, pro drobného aktivního akcionáře, již pomalu neúnosné. Zvláště patrné to bude po posledních připravovaných změnách. Co vydělá spekulující akcionář na pohybech kurzů, při dnešním stavu volatility akciového trhu obecně, to bezpečně odevzdá panenkám a panáčkům v RM-Systému na poplatcích. Počet obchodovatelných titulů se navíc stejně neúprosně snižuje a nové tituly, principuálním příkladem je Erste nebo Zentiva, zde prostě nejsou a zřejmě ani nebudou.
Myslím proto, že RM-Systém mi již, z principu, nemá dále co nabídnout a vážně zvažuji, že jeho služeb se rád, a to co nejdříve, vzdám. Po tom dalším zdražení určitě. Ve prospěch právě burzy: ostatně, s takovým tím smetím, co je ještě obchodovatelné v RM-Systému a už ne na burze, stejně nebudu chtím mít co společného - ty doby možných zisků jsou pryč.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2004 4:20 | Beroun

??? PODLE CEHO je 2. nejvetsí burza Frankfurt , 3. Tokyo , 4. London ??? My od Berouna myslíme , podle mnozství prodaných akcií je : 1.Nyse , 2.Nasdaq , 3.Tokyo , 4.London , 5.Frankfurt , 6. Paris , 7.Toronto , 8.Sydney
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Doporučujeme

Pozor, chystá se reforma DPH. Úklid po Babišovi může přinést další chaos

Pozor, chystá se reforma DPH. Úklid po Babišovi může přinést další chaos

V dani z přidané hodnoty zůstal po minulých vládách chlívek. Zbyněk Stanjura hlásá, že...více

Frustrace a bezmoc, popisuje psychiatrička zážitky z dětského oddělení. Musí děti odmítat

Frustrace a bezmoc, popisuje psychiatrička zážitky z dětského oddělení. Musí děti odmítat

Sehnat dnes pro dítě lůžko na psychiatrii nebo dětského psychiatra v nějaké rozumné lhůtě...více

Jak v Teplicích objevili zlatý poklad. Příběh zapomenuté trofeje

V roce 1975 ho vyhráli v Íránu, v devadesátkách ho znovu objevili, teď má hodnotu zhruba...více

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Ak dbáte na zdravý životný štýl, informácie o nebezpečných produktoch by nemali uniknúť...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
63,16 %

z 38 duelů
×
Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
37,04 %

z 27 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.