Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Sobotkova ruka nás hodlá šacovat dál

Už je to tady, stát zase zdražuje své služby. Proč ne, vždyť je to přece tak jednoduché, lidé je prostě musejí zaplatit, a kdyby snad nechtěli, tak jim úřadníček placený z jejich daní jednoduše neposlouží.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 5. 2004 9:39, Jan Kolda von Žampach

Čistě obecně a teoreticky máte pravdu.

Jen zde, prosím, blíže osvětlete, jak si na příkladu právě dopravních inspektorátů představujete zavedení KONKURENČNÍHO PROSTŘEDÍ, které je ROZHODUJÍCÍ podmínkou Vašich optimistických očekávání ! Za podmínek, kdy "SPOTŘEBA" včetně všech "PRAVIDEL" a všech "PODMÍNEK" kolem není tažena ani tak svobodnou vůlí fyzické osoby "ZÁKAZNÍKA", ani šikovným marketingem "POSKYTOVATELE", ale právě a především STÁTEM, který určuje svými zákonodárnými a jinými VRTOCHY ( ministerských úředníků a různých lobbistů ) i celkovou "NÁKLADOVOST" ! A nákladovost přece ovlivňuje konečnou cenu "POPLATKU", ke kterému, v případě poskytnutí služby od komerční firmy, NAVÍC připočtete její zisk a státu odvedenou daň.
A prosím, rozeberte blíže i dopad, jak se změní pro občana případné tzv. "REKLAMAČNÍ ŘÍZENÍ", cha, chááá. Já jen vím a mám osobní zkušenost, že pokud takovouto činnost vykonává sám stát, mohu si na stát, pro moji peněženku zatím poměrně LEVNĚ a různou formou, stěžovat a domáhat se nápravy. Kdežto v případě komerčního poskytovatele služby těch možností obrany mám ve skutečnosti MNOHEM MÉNĚ a peněženku to bude stát o MNOHO VÍCE. Navíc, v tomto posledním případě, protistrana se bude jistě ohánět svými, prý oprávnými komerčními zájmy a jinými výmluvami, třeba na bankovní tajemství, a já tak pravděpodobně budu trpět i DůKAZNÍ NOUZÍ !
Řešení vidím především v účinném prosazování požadavků na racionalizaci státní správy !!! To je však, v tento okamžik, parketa ( nedostatku ! ) politické vůle a schopností.

Reagovat

 

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Veronika 17. 05. 2004 15:48)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 5. 2004 10:42, Jan Kolda von Žampach

Musím, jak vidím, pro "našeho instituta" něco doplnit. To když už se tu bavíme o ministru Sobotkovi, tomto stále divnějším státu a o rostoucích ( nebo vůbec nových ) poplatcích právě za výkon státní správy. A prosím, téma přece není o mé, jistě zcela bezvýznamné entitě.
Logicky vzato, vždyť tento další rýsující se prúvan do mojí milé peněženky, spolu s jinými prúvany, o posledních parlamentních volbách účelově a prorocky sponzorovala finanční skupina České spořitelny. Ještě se tím tehdy všude chlubila !
A dnes ve výsledku právě moje peněženka, a já chudák s ní, sklízíme tyto "lotrovské" výsledky.
Je jen také zcela a naprosto logické, že tento nemravný politický sponzoring jiným vchodem na poplatcích a zpátky zaplatí, nebo už bohatě přeplatili, právě klienti České spořitelny, potažmo daňoví poplatníci ! A to včetně "nákladů" i na takové zcela nedůvěryhodné a samozvané promo akce, jako je profláknutý titul Banka roku !

Ano, soustavné útoky finanční skupiny České spořitelny právě na moji peněženku nemohu nechat bez povšííííímnutí.


Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Česká spořitelna 14. 05. 2004 20:30)

Další příspěvky v diskuzi (27 komentářů)

15. 5. 2004 23:16 | ZIL

Myslím, že stojí za úvahu i důvod (tedy nejen výše) poplatků. Když stavební úřad povoluje stavby v záplavovém území, když někdo jiný povolí špatně spočtenou loterii (Tutovku)..., příkladů by šlo jmenovat mnoho. Pak je otázkou, proč takové povolovací řízení vůbec existuje a ne, zda je drahé. Pohádku o tom, že povolovací řízení se zabývá něčím jiným, než tím, že nový dům bude pravděpodobně zaplaven vodou raději nerozebírejme.
Zní to možná neuvěřitelně, ale pokud je v ČR demokracie, máme možnost stávající situaci změnit. Ale jestli se ptáte jak, asi s tím nic neuděláme...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

17. 5. 2004 7:24 | Pavel

Já netvrdím, že katastr je zbytečný, mnoho věcí zjednodušuje, já jen tvrdím, že z katastru má prospěch ten, kdo z něj informace získává a ne ten, kdo je tam dává. Příklad vašeho zástavního prává - banka má přece ode mne smlouvu, kde je to zástavní právo zapsané. Pokud se budu chovat v rozporu s touto smlouvou (například se pokusím tu nemovitost prodat), je to podvod. To, že si někdo může ověřit vlastnická práva k nemovitosti, je jeho prospěch, ne můj (já je mám doložena kupními smlouvami a dalšími dokumenty). Podobně, když bude v mém zájmu prodat nemovitost a budu mít možnost prokázat své vlastnícké nároky, pak budu chtít výpis z katastru pro svou potřebu. Prostě, to co někomu přináši prospěch, je získání informací z katastru, ne jejich vklad. A tak by se mělo platit za výpis z katastru, ne za vklad.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (jkl 14. 05. 2004 15:04)

17. 5. 2004 8:48 | Radek

Polemika o účelnosti nebo neúčelnosti poplatků je více než nutná. Zdůraznění však zaslouží zela nesmyslný systém plateb poplatků za různá potvrzení pro stát.
Příklad už tady zazněl - živnostenský úřad vyžaduje potvrzení ( písemné ) finančního úřadu a písemné potvrzení z rejstříku trestů. Obojí jsou však údaje evidované ( a databáze vedené ) státem. A takových příkladů je hodně. Pro zápis do katastru dokládáte výpis z obchodního rejstříku ( v originále, nebo ověřené kopii )ne starší 3 měsíců. Tuto databázi opět vede stát a aktuálnost v průběhu 3 měsíců ?
V tomto duchu se opravdu dá pokračovat dál a dál. Vzájemná provázanost, kdy stát vyžaduje doklady od státu pro úkon státu je obrovská.
Celkově se to nazývá věk informatiky ( bravo ministře Mlynáři ) a podpora podnikaní ( bravo vládo ).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

17. 5. 2004 15:48 | Veronika

Líbí se mi myšlenka o možnosti vybrat si úředníka stejně jako máme možnost vybrat si lékaře. S tím souvisí i to, že bych souhlasila s vpuštěním soukromého sektoru. Vždyť i dnes si můžete vybrat lékaře, který má smlouvu se zdravotní pojišťovnou nebo lékaře, kterému musíte za každý úkon zaplatit přímo vy, což jsou většinou vyhlášení odborníci, kteří znají svou cenu, a také si ji dle toho účtují. A kam bych vpustila soukromý sektor? Možná právě pro vyřízování řidičských průkazů a třeba i převod vozů. To, co se děje na centrále v Praze, je děsné. Musíte přijít minimálně 1 hodinu před otevřením, aby se na vás dostalo pořadové číslo a pak si tam pár hodin s číslíčkem počkáte, až na vás přijde řada.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

18. 5. 2004 9:39 | Jan Kolda von Žampach

Čistě obecně a teoreticky máte pravdu.
Jen zde, prosím, blíže osvětlete, jak si na příkladu právě dopravních inspektorátů představujete zavedení KONKURENČNÍHO PROSTŘEDÍ, které je ROZHODUJÍCÍ podmínkou Vašich optimistických očekávání ! Za podmínek, kdy "SPOTŘEBA" včetně všech "PRAVIDEL" a všech "PODMÍNEK" kolem není tažena ani tak svobodnou vůlí fyzické osoby "ZÁKAZNÍKA", ani šikovným marketingem "POSKYTOVATELE", ale právě a především STÁTEM, který určuje svými zákonodárnými a jinými VRTOCHY ( ministerských úředníků a různých lobbistů ) i celkovou "NÁKLADOVOST" ! A nákladovost přece ovlivňuje konečnou cenu "POPLATKU", ke kterému, v případě poskytnutí služby od komerční firmy, NAVÍC připočtete její zisk a státu odvedenou daň. A prosím, rozeberte blíže i dopad, jak se změní pro občana případné tzv. "REKLAMAČNÍ ŘÍZENÍ", cha, chááá. Já jen vím a mám osobní zkušenost, že pokud takovouto činnost vykonává sám stát, mohu si na stát, pro moji peněženku zatím poměrně LEVNĚ a různou formou, stěžovat a domáhat se nápravy. Kdežto v případě komerčního poskytovatele služby těch možností obrany mám ve skutečnosti MNOHEM MÉNĚ a peněženku to bude stát o MNOHO VÍCE. Navíc, v tomto posledním případě, protistrana se bude jistě ohánět svými, prý oprávnými komerčními zájmy a jinými výmluvami, třeba na bankovní tajemství, a já tak pravděpodobně budu trpět i DůKAZNÍ NOUZÍ ! Řešení vidím především v účinném prosazování požadavků na racionalizaci státní správy !!! To je však, v tento okamžik, parketa ( nedostatku ! ) politické vůle a schopností.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Veronika 17. 05. 2004 15:48)

19. 5. 2004 10:10 | SedivyJ

Levně? Mně těch skoro 50 %, co člověk na daních odvede, neprijde tak levne.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jan Kolda von Žampach 18. 05. 2004 09:39)

19. 5. 2004 14:11 | Jan Kolda von Žampach

Prosím, čtěte příště pozorněji : slovo LEVNĚ jsem oprávněně použil ve vztahu k nákladům na OPRAVNÉ úkony, či REKLAMACE toho, za co poplatek platím. Se státem se dosud mohu soudit v podstatě ZADARMO, s komerční firmou tomu tak, jak jistě uznáte, není. Pokud bude otázka položena, zda-li některé úkony, nyní prováděné státem, se mají převést do komerční sféry, je třeba řešit i toto - RÁDO SE NA TENTO ASPEKT ZAPOMÍNÁ !
Vámi uváděný vysoký údaj 50 % se vztahuje k celkovému daňovému zatížení. Ano, je otázkou, zda-li tedy je vůbec morální a oprávněné platit další poplatky navíc. Tuto otázku rozřešte, spolu se slibovanou racionalizací státní správy, právě ve volební místnosti při nejbližsích parlamentních volbách a rozlučte se s firmami, které tento stávající stav již dříve nějak viditelně podpořily a odměnily ( k zamyšlení je např. minulý politický sponzoring České spořitelny ).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (SedivyJ 19. 05. 2004 10:10)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 475 360 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Další čtení na flowee.cz

Nejlepší česká tenistka na vozíku: Teď sháním peníze na Tokio

Nejlepší česká tenistka na vozíku: Teď sháním peníze na Tokio

Ladislava Pořízková je momentálně nejlepší česká tenistka na vozíku a také hodně energická...více

Rusko chce letět vlastní cestou. Další závod o dobývání Měsíce je odstartován

Rusko chce letět vlastní cestou. Další závod o dobývání Měsíce je odstartován

Možná, že si za takových dvacet třicet let budeme číst o tom, že zástupce Spojených států...více

Pět kroků, jak ušetřit nervy i peněženku o Vánocích

Pět kroků, jak ušetřit nervy i peněženku o Vánocích

Možná už je trochu pozdě, ale i necelé dva týdny před Štědrým dnem je nutné připomenout,...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK