Chodí do sběrny jen bezdomovci?

Doby, kdy jsme povinně nosili do školy starý papír jsou už za námi, sběrny druhotných surovin už nebývají obklopeny lidmi, kteří by si chtěli sběrem starého papíru či železného šrotu přivydělat. Je opravdu sběr těchto surovin dobrý jen pro bezdomovce?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 11. 2001 22:13, Robert Chumchal / rchum@volny.cz

Pro autora (nebo jazykového editora): Oceňuji s jakou rychlostí jste opravil chyby v článku. To jsem nečekal.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

30. 12. 2015 22:58 | koudy

tady mate napsany sami zlodejsky firmi jinak cena papiru je jednou takova na vykup
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2001 2:34 | Jindrich Hlavac / hlavac@seznam.cz

Bohuzel je to pravda: dovazime stary papir z Nemecka a pak se roztrizeny odpad dostane stejne na skladku, protoze ho nikdo nechce nebo aspon vandalove zapaluji kontejnery na papir, lide neseslapavaji lahve, hazi tam sklo i se zatkami... Chovat se ekologicky se ucime velmi pomalu. Nasi zakonodarci nam v tom "jdou prikladem" - viz neschvalena radikalnejsi verze zakona o obalech (vratne lahve, povinnost vyrobci likvidovat odpad ze svych vyrobku apod.).
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2001 22:28 | sokolmmm

Souhlasim s predchozimi nazory. Vsichni vedi ze pokud ma snaha o ochranu zivotniho prostredi smysl musi kazdy zacit u sebe. Drive, kdy clovek za tyto suroviny dostal nejaky ten peniz tak mel alespon nejakou motivaci. V soucasne dobe do zberu opravdu vozi suroviny pouze lide, kteri se snazi ulehcit zivotnimu prostredi a nebo bezdomovci, kteri shaneji drobne aby meli na pivo. Ve mestech se sice odpad tridi (bile sklo, barevne sklo, papir, pet lahve), ale kdyz jsem se potom na technickych sluzbach dozvedel ze se stejne tento trideny odpad odvazi misto k dalsimu zpracovani, na skladku, odvoz do zavodu ktery tento odpad zpracovava je moc drahy, jaky to pak ma vyznam? Je to ekologie jen tak na oko? Aby se nereklo? Stat by mel prijmout opatreni aby se odpad recykloval jinak z bude svet za chvilku jedna velka skladka.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2001 22:13 | Robert Chumchal / rchum@volny.cz

Pro autora (nebo jazykového editora): Oceňuji s jakou rychlostí jste opravil chyby v článku. To jsem nečekal.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2001 11:10 | Robert Chumchal / rchum@volny.cz

Myslím, že odvoz tříděného odpadu do sběren je ta nejzákladnější myšlenka šetrného přístupu k životnímu prostředí. Odpad vozím do sběren i když se mi zaplatí pouze náklady na benzín. Na druhou stranu, pokud bych měl všechno vozit na skládku (to, co se nevejde do popelnice), tak by mne to přišlo dráž.
Na závěr bych autorovi doporučil k prostudování Pravidla pravopisu. Používání slov "třízený papír" a "třízení papíru" je podle mne naprosto barbarské a u přispěvatele takovéhoto zavedeného serveru nepřípustné. Nebo snad nemáte jazykového editora?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2001 8:01 | Jarmila Daňková

Myslím, že vůbec nezáleží na tom, kolik se sběrem vydělá, ale naučit se to třídit a přemýšlet nad tím. Pak už je relativně jedno, jestli to děti nosí do sběrny nebo mezi tříděný odpad.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Blažek

politik

Jan Fischer

politik

Pavel Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Fischer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services