Do Německa za pár šupů

Aleš Hejna | | 19. 3. 2001 | 11 komentářů
Až donedávna platilo, že nejlevnějším dopravním prostředkem při cestě do zahraničí je auto, případně autobus. Dnes se ale najdou i cenově výhodnější způsoby, dostupnější bývá též vlak.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 3. 2001 15:15, Marek1

Připojuji svou zkušenost.Dvakrát jsem využil zvýhodněných jízdenek ČD a DB.Jel jsem z Prahy do Drážďan a zpět.Jízdenka přisla asi na 200,-CZK tam i zpět.
Myslím si,že by se ČD mohly pokusit o podobné věci i s dalšími sousedy.Já jsem z přihraničí s Polskem,tady nic takového není a určitě by to přispělo k rozvoji turistiky.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

24. 3. 2016 19:07 | Marie

Prosím kolik asi tak zaplatím za autobus z berlína do harenu?dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2001 15:15 | Marek1

Připojuji svou zkušenost.Dvakrát jsem využil zvýhodněných jízdenek ČD a DB.Jel jsem z Prahy do Drážďan a zpět.Jízdenka přisla asi na 200,-CZK tam i zpět. Myslím si,že by se ČD mohly pokusit o podobné věci i s dalšími sousedy.Já jsem z přihraničí s Polskem,tady nic takového není a určitě by to přispělo k rozvoji turistiky.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2001 10:36

Mila pani, tento clanek (si myslim) vznikl prave proto, ze standardni ceny vlakove dopravy (i ve vnitrozemi je na delsi vzdalenosti vlak drazsi nez bus, coz je dost paradoxni) jsou vysoke a byl urcite myslen jako tip jak prave z tech 3500 snizit(aspon do Drazdan). O ekologii, vyhode rychleho odbaveni na hranici a bez problemu s parkovanim v centru, kde obvykle je vlakove nadr. Muj tip na levne letenky (nemecke chartery) - www.5vorflug.de plus ty vlaky : -))), treba v berline/drazdanech stoji vlak primo u letiste a tak setrite za taxika/tram. Martin
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 3. 2001 16:38 | Salavcova

Do zahraniči jsem jezdila vlakem jeste za totality, kdy ceny byly nizke. Po sve posledni zkusenosti nepredpokladam, ze bych nekdy vyuzila vlak jako dopravni prostredek k ceste do zahranici. Na statni svatek 28. 9. 2000 jsem planovala ctyrdenni cestu do nemeckeho Lipska. Protoze mam trilete dite, chtela jsem, aby pro vetsi pohodli a atraktivitu, cestu uskutecnit vlakem. Zjistila jsem si cas odjezdu (9,04), zajistila odvoz do Decina a tesila se na bezva vylet. Jake bylo me prekvapeni, kdyz mi pani pokladni(mimochodem velmi prijemna a ochotna) sdelila vysi ceny jizdenky. Za 2 dospele osoby a 1 trilete dite (ktere jede zdarma) zpatecni jizdenka Decin - Lipsko cca Kc 3 500,- plus v Drazdanech prikoupit v DM priplatek InterCity (cenu v DM pani nevedela presne, ale predpokladam, ze to nebude pouhych 5,-). Nejen proto, ze jsem tolik penez ani nemela u sebe - stejne bych je nezaplatila - jsem se rozhodla jet autem (prestoze jsem chtela jet ekologictejsim prostredkem). Zorganizovala jsem odvoz do bydliste - cca 35 km. Vzala auto a vyrazili jsme. Nehlede na casovou usporu pri pouziti auta a nehlede na to, ze clovek neni vazan na presny odjezd vlaku vcetne prestupovani me cesta autem do Lipska a zpet vysla na Kc 1 200,-. Coz me vyvedlo z omylu, ze vlak je nejlevnejsi dopravni prostredek. Pri pristi navsteve SRN ani nebudu zkouset jet jinak nez autem.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2001 14:06 | LuckieP

Pokud budete cestovat po celém Bavorsku ve všední den, můžete využít Bayern Ticket. Platí na osobní vlaky po téměř celý den - pouze mezi 14. a 17. hodinou si musíte udělat pauzu. Taková jízdenka stojí pouze 35,- DM a platí pro dvě osoby. V porovnání s přátelskými tarify nebo Wochenendeticket je to dost, ale když uvážíte fakt, že jezdíte s DB (superdrahý dopravce) ve všední den, tak je to (v porovnání s normální jízdenkou DB) docela výhodná sleva. Já jsem minulý rok cestoval z předhůří Alp do Regensburgu a lístek mě měl stát 58,- DM. Jeli jsme ve dvou a tak nám těch pětatřicet zachránilo peněženku.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2001 11:43 | SkrivanekT

Pozdě, ale přece Pane Hejno, děkuji za článeček ... já sice takto jezdím do Německa už třetí rok, ale i tak je hezké, že si občas někdo všimne, že i ty "špinavé a hnusné" vlaky slouží :-)))
Mastodont
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 3. 2001 1:33

Hm, jezdím takto už třetí rok :-))) Například k Bodamskému jezeru se dostanete kolem 14té hodiny.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2001 16:08

Nabídka Deutsche bahn je opravdu SUPER. Před dvěma lety jsem využil Wochenende-ticket - s kamarádem jsem byl stopem v Paříži. V Německu nešlo stopovat, tak jsme využili vlak a bez víkendové nabídky by nás cesta z Marktredwitzu (u hranic ČR) do Karlsruhe (u hranic s Francií) přišla hodně draho. Minulé léto nás zase cesta do Šluknovského výběžku přišla z Karlových Varů na 36 korun díky jízdence přátelství. Jedinou nevýhodou byla dlouhá cesta (přes Chemnitz a Drážďany).
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2001 15:24 | TGP

Už aby bylo teplo - o téhle možnosti jsem nevěděl, ale už se těším na výlety. Jenom aby už nesněžilo :-)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2001 9:43 | TGP

Je to pravda. Jet vlakem od Deutsche Bahn (i jenom třeba z Prahy do Mariánských lázní) je něco úplně jiného, než tak drkotat vlaky českými - čistota, pohodlí, průvodčí - všechno je úplně jiné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2001 0:47 | SkrivanekT

Vyzkoušel jsem jízdenku na cestě Děčín - Drážďany. Zpáteční jízdenka přijde na cca. 20 Kč. Dříve mě to přišlo na desetinásobek a tak jsem jezdil autem. Doufám, že jízdenku, prozatím platnou do poloviny léta, prodlouží.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Roman Janoušek

lobbista, podnikatel a kriminálník

Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Roman Janoušek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services