Výhrady AČSS ke změnám ve stavebním spoření

Martin Zika | 24. 7. 2003

Podle Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) není reforma stavebního spoření z hlediska fungování systému nutná, protože se tento produkt osvědčil a stále více plní svoji roli při financování bydlení.

AČSS se nelíbí snížení státní podpory na 12 % (nejvýše však na 2 400 Kč ročně), tento krok by podle ní mohl z dlouhodobého hlediska znamenat ohrožení stability systému. Za hraniční hodnotu přitom považuje 15 %.

AČSS nesouhlasí se stanovením hranice 15 let pro vstup do systému státní podpory, která podle ní omezuje možnost rodičů začít včas spořit na bydlení svých potomků.

Zavedení rozdílné výše státní podpory asociace považuje za nesystémový krok, který by mohl způsobit destabilizaci systému.

Asociace také navrhuje změnu, která by umožnila použít stavební spoření na pro řešení bytových potřeb rodinných příslušníků, ne pouze konkrétního klienta. Tedy nevázat financování na bytovou potřebu konkrétního účastníka a tím umožnit například bezproblémové sloučení několika smluv v jedné rodině při čerpání úvěru.

Co si myslíte o připomínkách asociace? Připojte svůj názor!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovisti i výši nájmu

online | rychle | zdarma

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Byty, domy a pozemky dál rekordně zdražují. Nová čísla

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Byty, domy a pozemky dál rekordně zdražují. Nová čísla

Prudký růst cen nemovitostí v Česku nezpomalil ani v prvním čtvrtletí roku 2022. Naopak: čísla opět překonala rekord. Nejvíc – téměř o čtvrtinu za poslední rok – zdražily pozemky. Ukazují... celý článek

Kombinací dřeva a houby k ekologičtějšímu stavebnictví

23. 5. 2022 | Radim Zelený | 7 komentářů

Kombinací dřeva a houby k ekologičtějšímu stavebnictví

Investiční společnost Progresus založili Lukáš Zrůst a Lukáš Foral před rokem a mají slušně našlápnuto. Jejich zatím nejvýraznější akvizicí je výrobce dřevostaveb RD Rýmařov. Dále připravují... celý článek

Západní mzdy, západní ceny. Pražské byty zdraží na dvojnásobek

20. 5. 2022 | Jana Divinová | 50 komentářů

Západní mzdy, západní ceny. Pražské byty zdraží na dvojnásobek

„Když budeme dotahovat západní výplaty, není důvod, aby byla Praha levnější než Mnichov,“ říká Robert Hanzl, šéf společnosti Next Reality.

Zákaz starých kotlů v domácnostech se odkládá. Schváleno

19. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Zákaz starých kotlů v domácnostech se odkládá. Schváleno

Konec starých kotlů v domácnostech se odkládá o dva roky. Návrh ministerstva životního prostředí, aby se termín zákazu jejich provozu odložil na 1. září 2024, ve středu definitivně... celý článek

Rozdíly v kvalitě nemovitostí se zvýrazní

10. 5. 2022 | Vladan Kubovec | 9 komentářů

Rozdíly v kvalitě nemovitostí se zvýrazní

Nemovitosti mají setrvačnost a jejich ceny i výnosy reagují na pohyby ve světě se zpožděním. Ale reagují. Výhledově nás čeká zvýraznění rozdílu mezi kvalitními a méně kvalitními nemovitostmi.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.