Akcie: Dobrá doporučení hnala ceny vzhůru

redakce Peníze.CZ | rubrika: Analýza | 12. 1. 2010
Akcie: Dobrá doporučení hnala ceny vzhůru
Pražská burza vstoupila do nového roku 2010 úspěšně, když index PX ve svižném kroku přidal 3,57 %. Pouze v jediném dni zaznamenal index mírný pokles. Na trhu byla k vidění i vyšší aktivita než v závěru loňského roku.

Největší skok předvedly na pražské burze minulý týden akcie NWR(+14,3 %), které těžily z reportu Bank of America, který je zařadil mezi „top picks“. Nové doporučení od Goldman Sachs pomohlo ČEZu(+6 %), který se po delší době podíval nad hranici 900 Kč a otevřel se před ním  zajímavý růstový prostor. Do třetice pak vylepšené doporučení od velké investiční banky, a to pro Telefónica O2(+3,6%) od Morgan Stanley, působilo rovněž pozitivně, když se telekomunikační společnost vyšvihla přes hranici 430 Kč. Rozdílný byl vývoj ve finančním sektoru - Komerční bankaztratila 4,3 %. Pokles mohl souviset s plánovaným příchodem ČSOB na burzu, přeskupování pozic je však zatím poměrně předčasné, jelikož se mateřská KBC zatím oficiálně nevyjádřila k načasování vstupu. Erste Bank si naopak připsala 5 % a vrátila se nad metu 700 Kč.

Vývoj indexu PX
IndexMinulý týden Tento týden Změna v %
PX1 117,301 157,20+ 3,57
Klíčové události minulého týdne
  • Firma KIT Digital zvažuje vstup na pražskou burzu. Společnost se zabývá zprostředkováním přenosu videa po internetu. Akcie firmy se již obchodují na americkém Nasdaqu. KIT Digital přesunul své sídlo v loňském roce do Prahy z Dubaje, když došlo k převzetí domácí firmy Visual Connection.
Vývoj titulů na domácích trzích

CME
7/1 Goldman Sachs snížil cílovou cenu pro akcie mediální firmy na 31,4 USD z původních 33 USD. Vůči aktuální tržní ceně i přes snížení poskytuje cenový cíl více než 20% růstový potenciál. Goldman Sachs potvrdil doporučení „koupit“.

ČEZ
4/1 Podle zveřejněného plánu odstávek na letošní rok bude na začátku května odstaven druhý blok jaderné elektrárny Temelín. Odstávka by měla trvat zhruba 7 týdnů. První blok elektrárny bude odstaven rovněž, a to na osm týdnů počínaje polovinou července. Jaderná elektrárna Dukovany má v plánu 5 významnějších odstávek, ta největší je plánována u 4. bloku a měla by trvat v závěru roku 3 měsíce.
8/1 Goldman Sachs mírně navýšil cílovou cenu pro akcie energetické firmy na 1 200 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „buy“. Akcie ČEZu jsou nově pokrývány i společností Fio, která stanovila úvodní doporučení na stupni „akumulovat“ s cílovou cenou 1 013 Kč.

Telefónica O2 ČR
6/1 Morgan Stanley navýšil cílovou cenu pro akcie TO2 na 530 Kč z původních 525 Kč. Doporučení bylo potvrzeno na stupni „equalweight“.

New World Resources
4/1 Bank of America ve svém reportu zařadila akcie těžařské společnosti NWR mezi „top picks“. Cílová cena nebyla od poslední analýzy z listopadu upravována a byla ponechána na 875 GBP. Mezi“top picks“ zařadila BoA rovněž těžařské firmy Ferrexpo a Rio Tinto.

Očekávané události

Komentář připravil server e-Broker společnosti Fio.

Základní přehled o vývoji trhů přinášejí jejich indexy. Podívejte se, jak se dařilo:

Informace o dalších trzích zjistíte pomocí více než pěti desítek dalších indexů.
Mnoho dalších informací najdete také v naší vylepšené sekci trhy.penize.cz !

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

akcie

Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Akcie: Konec roku v plusu

5. 1. 2010 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Konec roku v plusu

V posledním týdnu roku 2009 pokračovalo velmi klidné obchodování, když na trhu nebylo přítomno mnoho investorů, kteří by v úplném závěru upravovali své pozice. Index PX si v posledním... celý článek

Akcie: Pár obchodů a kurzy lítají nahoru a dolů

22. 12. 2009 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Pár obchodů a kurzy lítají nahoru a dolů

Pražská burza se po celý týden držela v blízkosti hranice 1 100 bodů a index nezaznamenal výraznější pohyb. Na týdenní bázi došlo pouze nepatné změně, když index PX oslabil o zanedbatelných... celý článek

Akcie: Problémy Dubaje odskákaly banky

15. 12. 2009 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Problémy Dubaje odskákaly banky

Pražská burza předvedla oproti minulému týdnu téměř přesně obrácený vývoj. Index PX oslabil o 3,49 % a na desetinu přesně tak umazal předchozí růst. Jestliže v minulém týdnu index čtyřikrát... celý článek

Akcie: Nahoru, dolů, ale vlastně pořád stejně

9. 12. 2009 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Nahoru, dolů, ale vlastně pořád stejně

Pražská burza umazala ztrátu z minulého týdne a index PX posílil o 3,47 %. Růst byl k vidění ve čtyřech seancích, když nejsilnější vzestup zaznamenal trh v pátek. Investoři pozitivně... celý článek

Akcie: Celá Praha v červeném

1. 12. 2009 | redakce Peníze.CZ

Akcie: Celá Praha v červeném

Tři ztrátové seance na pražské burze byly minulý týden ohraničeny růstem na začátku a konci týdne. Tato sestava vedla k poklesu indexu PX o 3,36 %. Index se v průběhu týdne dostal pod... celý článek

Partners Financial Services