Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 8. 11. 2010 | 11 komentářů
Spořit či investovat přes různé pojistné programy nebývá ideální. Daleko zajímavější mohou být kapitálové trhy. I zde se ovšem vyplatí přemýšlet a příliš se nespoléhat na druhé.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 11. 2010 6:31, Vulgarita

Hezký den, předem přiznávám, že vše výše popsané je pro mne " španělskou vesnicí ". Ovšem, co mne naprosto uráží a vadí, je obtěžování prodejců akcií a podobných obchodů po telefonu. Zčista jasna Vám někdo zavolá, představí se, osloví Vás jménem a mele...Vy v mezičase přemýšlíte, kdo to je, kde vzal kontakt, proč volá, když Vy sami jste nic nechtěli a pod. Začne to milým pozdravem, přeptáním jak se mi daří a jak se mám, milý hlas, milá slova a pak přichází nabídka. Slušně odmítám. Z druhé strany sluchátka žasnutí a údiv ... taková šance? taková příležitost? takový zisk? Všichni se registrují, upisují, taková příležitost jednou za xy let a Vy odmítáte? ( hovor v duchu " máte paní vůbec rozum? "). Tlak v hlase volajícího roste, můj odpor a nervozita také. Volající stupňuje a přitvrzuje. Máte paní XY ( několikrát za sebou použijí Vaše příjmení, aby vzbudil dojem, že se známe odjakživa a že díky tomu bych mu měla věřit ) volných min.300tis? Odpovídám, že ne. Údiv. Opakuji, že nemám, opět nevěří a stupňuje nátlak. Požádám o informaci, kde vzal kontakt na mne ( veřejně dostupné databáze )a dále požádám, aby mi již nevolal a neotěžoval. To jsem si však dovolila hodně, také jsem si hodně vyslechla.....Tento telefonát mi zkazil celé páteční odpoledne. Pořád jsem nějak nemohla pochopit tu drzost volajícího, způsob, jakým se mnou mluvil a co si mi vůbec jako " profesionál " dovolil říct. A už vůbec nedokážu pochopit, proč si jako " kdejaký ", který zavolá, myslí, že celá splašená mu narvu prachy do chřtánu ( i kdybych je měla :-))a ještě bych měla poslouchat urážky na svou osobu v tom duchu, že pokud neudělám to, co mi nabízí, že jsem naprosto hloupá.

Reagovat

+11
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (11 komentářů)

8. 11. 2010 3:39 | Václav

Všelijací prodavači pojištění a také traders nadávají lidem RETAIL. To není rozumné, to je urážka lidí. Naučte se, vy prodavači pojištění a traders, nazývati lidi LIDÉ a nenadávejte nikomu RETAIL.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2010 6:31 | Vulgarita

Hezký den, předem přiznávám, že vše výše popsané je pro mne " španělskou vesnicí ". Ovšem, co mne naprosto uráží a vadí, je obtěžování prodejců akcií a podobných obchodů po telefonu. Zčista jasna Vám někdo zavolá, představí se, osloví Vás jménem a mele...Vy v mezičase přemýšlíte, kdo to je, kde vzal kontakt, proč volá, když Vy sami jste nic nechtěli a pod. Začne to milým pozdravem, přeptáním jak se mi daří a jak se mám, milý hlas, milá slova a pak přichází nabídka. Slušně odmítám. Z druhé strany sluchátka žasnutí a údiv ... taková šance? taková příležitost? takový zisk? Všichni se registrují, upisují, taková příležitost jednou za xy let a Vy odmítáte? ( hovor v duchu " máte paní vůbec rozum? "). Tlak v hlase volajícího roste, můj odpor a nervozita také. Volající stupňuje a přitvrzuje. Máte paní XY ( několikrát za sebou použijí Vaše příjmení, aby vzbudil dojem, že se známe odjakživa a že díky tomu bych mu měla věřit ) volných min.300tis? Odpovídám, že ne. Údiv. Opakuji, že nemám, opět nevěří a stupňuje nátlak. Požádám o informaci, kde vzal kontakt na mne ( veřejně dostupné databáze )a dále požádám, aby mi již nevolal a neotěžoval. To jsem si však dovolila hodně, také jsem si hodně vyslechla.....Tento telefonát mi zkazil celé páteční odpoledne. Pořád jsem nějak nemohla pochopit tu drzost volajícího, způsob, jakým se mnou mluvil a co si mi vůbec jako " profesionál " dovolil říct. A už vůbec nedokážu pochopit, proč si jako " kdejaký ", který zavolá, myslí, že celá splašená mu narvu prachy do chřtánu ( i kdybych je měla :-))a ještě bych měla poslouchat urážky na svou osobu v tom duchu, že pokud neudělám to, co mi nabízí, že jsem naprosto hloupá.
Reagovat | Citovat

+11
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2010 7:58 | hugo z hor

Pana Zárubu možná částečně omlouvá mládí, nebo jeho příslušnost k zaměstnavateli - Sophia Finance,nicméně mne uráží podtón, uvedený na počátku článku, že pojistné programy ve formě spoření jsou pro lidi bez finanční gramotnosti. Doporučoval bych p. Zárubovi, aby se poohlédl do zahraničí, k našim sousedům do Evropy na západ...A ejhle - třebas v Německu mají klienti na úsporách v pojistných programech spoření na stáří uloženo téměř dvaapůlkrát více prostředků, než v podílových fondech a oproti uloženým prostředkům do akcií je to více než 7,3 krát ( údaje z Deutsche Bundesbank prosinec 2009). Co to znamená ? Laicky řečeno - že obecné snahy prodejců jakýchkoli investičních nástrojů a produktů jsou jen tím, co se periodicky opakuje - agresivním pokusem o vytěžení neznalých klientů, kteří před 15 lety houfně podléhali nátlaku "finančně - poradenských" firem a nechali si vnutit KŽP, před pár lety zas nová vlna - IŽP a nyní - investice....Jak průhledné...
Ještě k těm pojistně spořícím programům - v rámci diverzifikace rizik se třebas ve zmíněném Německu ( kde je oproti ČR již 5 generací, vyplacených z privátních spořících i investičních programů, čili srovnání funkcí produktů tu má oproti rychlokvašeným radám českých odborníků určitou váhu ) se používá často jako základní produkt spoření na stáří obdoba našeho důchodového pojištění a se zbylými volnými prostředky je možno nakládat různými způsoby - přes investice do pozemků a nemovitostí obecně až po nákupy třebas akcií, fondů anebo komodit typu drahých kovů. Pojistně - spořící programy mají právě onu základní funkci - klient si zde pořizuje garanci cílové částky a doživotního důchodu. A tato jistota samozřejmě něco stojí. Nicméně je to transparentní jistota. Řeči o likviditě zde pak nejsou na místě.A rady českých investičních "odborníků" typu - ukládejte svůj hlavní objem peněz do investičních prostředků jsou rady zralé na stížnost ČNB...
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2010 10:12 | Ondřej Záruba

ad Hugo
Pane Hugo, to , že v Německu je hodně peněz v těchto programech je pravda.To, že ty programy neplní svůj účel je pravda také.Zeptejte se pár Němců, jak dopadli, když si spořili v těchto programech.Nicméně tento článek je o obchodování na poplatky prostřednictvím OCP.Držme se tématu.Na toto téma diskutujme raději pod 1.dílem mého seriálu.
A propos, Sophia Finance není můj zaměstnavatel.
Ondra Záruba
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

8. 11. 2010 16:41 | Michal Kára

Telefon má takové to tlačítko, červené bývá, kterým se nechtěný hovor zavěsí. Ale pokud se s nimi ráda bavíte, prosím, používat ho nemusíte :-)
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vulgarita 08. 11. 2010 06:31)

8. 11. 2010 17:11 | hugo z hor

Pane zárubo,
v Německu se pohybuji poměrně často není mi jasná vaše informace "jak dopadli" - prostě si naspořili to, co jim příslušný finanční ústav garantoval již od začátku, plus podíly na zisku... Špatně mohou dopadnout jen ti, kteří se nechají přesvědčit, aby "zaručeně" investovali - to byl přece před několika měsíci příklad v TV, kdy "klan" podvedených důchodců unesl svého finančního poradce, ktrý jim - jak jinak - prošustroval peníze na penzi a chvíli mu na chatě jednoho z nich dávali zasloužené "mučáčo"...to jste si tedy asi spletl, že ???
A tento článek je o obchodování s cennými papíry, jehož účelem je přece "zblbnout" Českou kotlinu, aby ukázala světu, jací že jsme jako národ investoři, ne ???
A můžete tedy prozradit, pane Zárubo, kdo je Vaším chlebodárcem ???
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondřej Záruba 08. 11. 2010 10:12)

8. 11. 2010 19:25 | mirof

nenasporili...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hugo z hor 08. 11. 2010 17:11)

9. 11. 2010 11:35 | Ondřej Záruba

Příliš to zjednodušujete.Musíte to brát v kontextu měnové konverze a posunu cenové hladiny.
Žádného chlebodárce nemám pane Hugo.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

10. 11. 2010 1:57 | Moah

to Hugo Musím se zastat pana Záruby, dle mého názoru agresivní prodejní politiku nepraktikuje. Spoření v pojistném programu, které jste zmínil, lze realizovat pouze přes KŽP, je ale otázka, jaká je efektivita tohoto produktu, pokud jej chcete využít na zajištění stáří, lépe zhodnoceno by mělo být za dobrých podmínek IŽP. A tady se dostáváme k porovnání investování přes pojišťovnu, nebo investiční společnost. Pojišťovny samy o sobě investovat nemohou, a proto vzniklo IŽP.. pojišťovna vezme prostředky klienta a předá je investiční společnosti, aby s nimi nakládala, vezme si za to ovšem poplatek, protože na tom chce také vydělat. Proč tedy investovat přes prostředníka? To že mají v zahraničí 2,5krát více prostředků v pojistných produktech oproti opf ještě neznamená, že je to správně.
K článku samotnému, snahou bylo ukázat, že systém odměny z poplatků není dobrým řešením. Jako nejspravedlivější a pro investičního makléře nejvíce motivační vidím odměnu podílem na výnosu.
Reagovat | Citovat

+7
Líbí
Nelíbí

28. 11. 2010 13:52 | Investiční analytik

Pravda, pravda. Dokonce je možné si v Německu zakoupit i knihu, kterou vydal jeden německý novinář o Investičním a kapitálovém životním pojištění. A pojišťovny samy to vědí, proto ani jedna z nich nepodala proti novináři žalobu! A to je fakt! Zajímavý článek také zde: http://finance.idnes.cz/kapitalove-zivotni-pojisteni-rozhodne-ne-fi2-/poj.asp?c=A050607_151500_fi_osobni_vra
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (mirof 08. 11. 2010 19:25)

28. 11. 2010 13:54 | Investiční analytik

Nenaspořili! Dokonce je možné si v Německu zakoupit i knihu, kterou vydal jeden německý novinář o Investičním a kapitálovém životním pojištění. A pojišťovny samy to vědí, proto ani jedna z nich nepodala proti novináři žalobu! A to je fakt! Zajímavý článek také zde: http://finance.idnes.cz/kapitalove-zivotni-pojisteni-rozhodne-ne-fi2-/poj.asp?c=A050607_151500_fi_osobni_vra
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (hugo z hor 08. 11. 2010 17:11)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Libich

ekonom

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
97,94 %

z 97 duelů
Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
54,39 %

z 57 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Fondy smíšené/balancované, Makroekonomická rovnováha, Hmotný investiční majetek dlouhodobé povahy, mobilní operátoři, podílové fondy, eet, ivnestice, fayn, kampeličky, zákon proti praní špinavých peněz, břidlicový plyn, růst nezaměstnanosti, Krátký prodej, Freddie Mac, Eurogroup, částečné odbytné, obyvatel, inkasní příkaz

4Z14116, 4A06153, 4T94161, 9A91141, 4AC7447

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK