Mám pro vás životní příležitost!

Martin Tománek | rubrika: Co se děje | 27. 11. 2013 | 8 komentářů
Je pět hodin odpoledne, sedíte u kávy a najednou zazvoní telefon. Muž s britským přízvukem se představí jako James Madison.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

31. 12. 2013 10:54 | Radim

Článek má dvě roviny. První je ten vlastní telefonát. Toto je standartní obchodní telefonát, vypilovaný mhoha marketingovými odborníky z mnoha rozličných firem. Podobným způsobem volá každý, kdo potřebuje po telefonu získat ze "studených" kontaktů ( kontaktů nepodložených žádnou známostí či něčím jiným společným) nějaké svoje zákazníky na cokoliv. Takový telefonát sám o sobě není nic špatného a to, co se nabízí může být stejně tak podvod jako nabídka expandující solidní firmy. Která, pokud na to máte podmínky, vám může přinést nějaký benefit. Další rovina je potom obsah té nabídky tady v tomto článku. A to už je evidentní podvod. Je v podstatě jedno, jakým způsobem podvodníci pro ten svůj podvod získají "hejly" . Stejně jako ten telefonát to může být třeba oslovováním lidí na nádražích nebo posíláním dopisů nebo rozesíláním spamů podobně jako nigerijští podvodníci nebo "odlovováním" na Facebooku a jiných sociálních sitích..... koho uloví, jedno jak, tak toho oberou. Ovšem výše popsané telefonické "lovení" bohatých hejlů je na jedné straně podrobně propracované v mnoha učebnicích a na druhé straně potencionálním obětem ještě málo známé.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2013 7:57 | Tones

Mě takhle zavolali před mnoha lety z OVB, nalhali mi, že mi dají něco výhodnějšího než spořící účet a nacpali mi životní pojištění. Samozřejmě jsem prodělal a ty poplatky za službu, kde si ani nemůžete online řídit a hlídat... Teď už vím, že nejlepší je věřit sám sobě a ne živit další zprostředkovatelské vykuky, kteří mají zaručeně nejlepší nabídku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2013 17:37 | eďa

Jo, ten příběh s opicema, to je příběh Českorupska stáda od sametového puče 89 do teď a honosně se tomu říká demo -krácie, tedy ukradni, co můžeš či neviditelná ruka trhu. Něco jako neviditelná jitrnice z pohádky "Obušku z pytle ven".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2013 12:22 | Silvester

Pani Karin Müller-Wohlfahrt vdaná s doktorem fotbalového klubu FC Bayern München svěřila třem podvodníkům z investiční firmy Paragon GmbH 569.000 Euro po částech od 2009 do 2013, protože oni slibovali výnos 50% výnos za rok. Ty peníze jsou pryč a ti tři podvodníci jsou dnes před soudem v Mnichově. A pan doktor Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt svou pani varoval, aby ty peníze podvodníkům nedávala.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2013 10:57 | Youda

Boiler room jsem viděl supr film a je neskutečný, že stále jsou lidi co na lakýrky naletí. Podle mě si blbec co na tohle nalítne, a má peníze na vyhození, zaslouží o ně přijít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2013 9:31 | josef

no vidite, a presto se nejaky debilek vzdycky najde, jinak by to nedelali.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2013 8:57 | MV

Takhle volal někdo nedávno mému manželovi a že jako snad by moh mít kolem 400 000 k investování, ne, že je to teda von (tak jak to píšu, mluvil o těch 400 tácech, jako by to bylo denní spropitné - no fákt trapný). Tak mu manžel řekl, že je to teď blbý, ale ať zavolaj za půl roku, že by se tam ňáký mega našlo. Strašně jsme se nasmáli a až mistr zavolá, zasmějem se znovu. (BTW i kdybych těch pár mega měla, i těch pár táců, tak je nebudu investovat na radu nějakých čurina po telefonu).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2013 0:48 | jezevec

tohle jsme si říkali před třiceti lety ve škole o ostrově opic. ale myslím že to je pohádka stará už několik set možná tisíc let, a koluje i po internetu pod názvem "jak funguje burza" (např zde http://chameleoncharlie.cz/295/jak-funguje-burza/)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Klára Samková

advokátka

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services