Zlato. Čas nákupů?

Jan Traxler | rubrika: Analýza | 29. 4. 2013 | 11 komentářů
V dubnu jsme byli svědky nevídaného propadu ceny zlata. Co za propadem stojí? Má smysl využít této situace k nákupům?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 4. 2013 7:58, Martin

Každý se musí rozhodnout sám za sebe , já jsem se po propadu rozhodl nakoupit ( už jsem trochu vydělal ). Je třeba uvědomit si mnoho faktů , jeden z nich je že se začíná rozcházet papírové a fyzické zlato . Doporučuji kupovat pouze fyzické , ale ne na krátkodobé investice . Před 15 lety jsem si nemohl dovolit nakupovat zlato , teď ano a cena je pětinásobná . Je teda nadhodnocené ? Banky se bojí zlata ve fyzické formě a oprávněně , pokud takhle začnou ukladat své úspory drobní investoři nezůstanou jim peníze na spoření v bankách na fondech . Zlato má hodnotu desítky generací (fyzické ), proč by nemělo mít hodnotu v dnešní době kdy si s nama politici a banky hrají jak se jim zrovna hodí :) .

+17
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

8. 6. 2015 10:42 | Dušomít

Jsem pro pravopis, ne vypatlance!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 6. 2015 1:52 | Garidio

Jsem pro menu krytou zlatem, ne bezcene papiry
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2013 17:49 | Vodník Česílko

Tak tohle pravidlo platí asi pro veškeré investování. Ale vtip je v tom poznat, KDY je daná věc levná, a KDY je drahá...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 4. 2013 7:48 | Fousek

Už jsem to tvrdil před mnoha lety a tvrdím to i dnes. Zlato se nakupuje, když je levné. Jenom vykládej volům...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 22:14

Všichni si ho kupte než bude pozdě! Za chvíli už nebude! I Máňa z JZD si ho kupuje, tak to by bylo, aby to nebyla dobrá investice!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 20:03 | mai

Propad z 1800 USD na 1350 USD je docela drama.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2013 9:31 | franta

Zlato žádnou přidanou hodnotu nemá. Sice se využívá jako průmyslový kov, ale spíše se využívá ke spekulacím jako investice. Nepreferuji zlato jako šperk a když se zamyslím nad jeho hodnotou... Je to stejné jako s drahokamy. Nehřeje, nenasytí, nepotěší, ale dokáže blbnout lidi už od počátku. Dokud budou mít lidé důvěru v takové nevýznamné a pro život nedůležité věci, tak vždycky budou mít svou hodnotu. Tuto hodnotu ale stanovuje trh a ten není tak úplně nezávislý. Záleží na velkých hráčích a i blbá cibulka tulipánu mohla mít větší hodnotu než celý dům. Proč by to nemohlo být na chvíli i se zlatem. Kdo nehraje, nevyhraje. Hodně štěstí ve hře.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 8:48 | Zdeněk

Pokles přece nebylo žádné drama, pomalu šplhá opět nahoru. CB nedělají se zlatem nic, stále ho drží jako rezervu poslední záchrany. Proč by totéž nemohl dělat soukromník v malém?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 7:58 | Martin

Každý se musí rozhodnout sám za sebe , já jsem se po propadu rozhodl nakoupit ( už jsem trochu vydělal ). Je třeba uvědomit si mnoho faktů , jeden z nich je že se začíná rozcházet papírové a fyzické zlato . Doporučuji kupovat pouze fyzické , ale ne na krátkodobé investice . Před 15 lety jsem si nemohl dovolit nakupovat zlato , teď ano a cena je pětinásobná . Je teda nadhodnocené ? Banky se bojí zlata ve fyzické formě a oprávněně , pokud takhle začnou ukladat své úspory drobní investoři nezůstanou jim peníze na spoření v bankách na fondech . Zlato má hodnotu desítky generací (fyzické ), proč by nemělo mít hodnotu v dnešní době kdy si s nama politici a banky hrají jak se jim zrovna hodí :) .
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 7:13 | Evžen

Já bych kupoval, možná ještě počkal kam padne. Ono zlato má svojí hodnotu narozdíl od papírků jako jsou bankovky apod. když svět půjde do kopru zlatem se narozdíl od bankovek bude dát zaplatit a jeho druhá jistota je velké využití v průmyslu stejně jako u stříbra. Takže zlatou koupit a držet držet držet třeba pro další generaci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2013 6:46 | Fousek

No jo... dalo se to čekat. A FED ještě neřekl poslední slovo. A kdo nastartoval poslední depresi Au ? Ptejte se těch, kdo "žijí" komoditami. :-) Možná to některý z nich tuší.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Šárka Grossová

podnikatelka

Tomáš Prouza

ekonom

Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services