Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 6. 9. 2011 | 25 komentářů
Jak udržet rodinný rozpočet na uzdě? Jak se vyhnout nepříjemným překvapením pět dní před výplatou? Jak si bezbolestně vytvořit dostatečnou rezervu? Většina lidí tyhle otázky řeší, bohužel velká část neúspěšně. Nuže: pár zásad, rad, tipů a triků.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 9. 2011 0:32, Děda Lebeda

Já bych teda byl hodně obezřetnej před používáním "Moře financí". Aby masy lidí svěřovalo svá citlivá finanční data dvousettisícovému eseróčku třicetiletému inženýrovi (zřejmě VŠE?), s tím, že dle podmínek vám pak budou nabízet finanční produkty jacísi blíže naprosto nespecifikovaní "Poradci", tak do tohoto fakt nejdu... Zvlášť když v podmínkách (ano, četl jsem je, tutově narozdíl od 90% lidí, kteří se tam už zaregistrovali) stojí, že portál může jeho provozovatel bez předchozího upozornění prodat třetí osobě. Ano, nalákáme lidi, získáme unikátní soubor detailního finančního rozboru x-tisíc (desetitisíců?) uživatelů a pak to střelím za slušný prachy nějaké bance nebo pojišťovně... exitová strategie se tomu tuším říká :-)

Takže díky, ale ZADARMO je tato služba velice, velice "drahá" (ve smyslu nevýhodnosti a rizika) a z mého pohledu jen šílenec by svěřil své finanční údaje něčemu takovému... to už je dotyčný rovnou může vylepit na fejsbůůůůk :-P

Reagovat

+9
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (25 komentářů)

10. 9. 2011 1:12 | Lada

Já pro příjmy a výdaje v domácnosti používám Excel už od roku 1999. Je zajímavé se podívat zpět, jak jsme si "žili"! Nevedu výdaje po dnech, to se mi zdá zbytečné, ale celkově za měsíc. Výdaje mám rozdělené na oblasti jako benzín, oblečení+boty, kosmetika+vzhled, léky+vitamíny+doktor, pojištění+stavebka, byt+režie, opravy, dovolená+zábava+vzdělání, věci, dárky, kočky, jídlo+pití+alkohol. Do jednotlivých řádků zapisuji pohyby na bank. účtech i příjmy a výdaje v hotovosti a sleduji měsíční a celoroční hospodaření... Nenapadlo mě hledat na nettu nějaké prográmky na evidenci financí, ale zkusím to, jestli se mi to osvědčí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

10. 10. 2011 13:34 | HANKA

AHoj, pro excel starší verze existuje "převodník" na adrese: a) podrobný návod a průvodce (vč. neřešitelných situací) http://office.microsoft.com/cs-cz/excel-help/pouziti-aplikace-excel-2010-a-drivejsich-verzi-aplikace-excel-HA010342994.aspx
b) nebo rovnou instalovat soubor ze stránky: http://www.slunecnice.cz/sw/microsoft-office-compatibility/
Hezký den.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 2. 2012 11:29 | kolja

Doma jsem zavedl princip pravidelného investování. Rok jsem sledoval výdaje a pak z nich určil jakou fixní částku můžu používat na pravidelné investování. Tu pak hned po výplatě převedu na investiční účet a zbytek nechám na běžném účtu k dispozici na výdaje. Investiční účet využívám k investování podle situace na trhu. Každý měsíc podle výpisu z běžného účtu kontroluji stav prostředků (v průběhu měsíce podle potvrzení z bankomatu vidím jaká je disponibilní částka). Pokud očekáváme větší výdaje tak předem plánujeme zda snížit ty běžné nebo dočasně snížit částku na investice.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 3. 2012 18:42 | Viktor

Ty tabulky co tu uvádíte v xls by chtěli určitě trošku vylepšit. Není tam moc údajů.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 6. 2013 17:42 | Nefi

Skvělé. Jen více osvěty. Sám si vedu přehled od 15 let. Nesouhlasím s lidmi, kteří tvrdí, že na to mají čas jen důchodci. Budete se divit kolik informací o svém hospodaření takto získáte. Míru podrobnosti si zvolíte sám, tak jak Vám to vyhovuje, a dvě minuty denně na to určitě najdete, zbytek Vám automaticky spočítá a uspořádá program, který používáte. Poznámka pod čarou. Kéž bych byl schopen utratit ve dvou lidech za jídlo jen 4000Kč za měsíc. Autorovi článku pak doporučuji zrušit položku s názvem IŽP, je to nesmyslný produkt.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 777 351 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Dara Rolins

zpěvačka a podnikatelka

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
63,27 %

z 98 duelů
Dara Rolins
ÚSPĚŠNOST
68,63 %

z 51 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Dluhové trhy, Central Order Book, Liberalismus, architektura, martin stára, brno, operátoři, mobilní operátoři, Dow Jones-UBS Metals, poradenská firma, Unie, regulační instituce, OSA, poplatky za soudní spory, splastnost, možnosti trhu, daň z hlavy, typ pojištění

4C74273, 4M27565, 3K13410, 3K13410, 4T11050

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK