Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Ztratíte-li práci, povedou vaše první kroky zpravidla na úřad práce. Očekáváte totiž, že vám stát v době nezaměstnanosti finančně pomůže. Víte ale jaká je realita? Kolik peněz se dá ze státní kasy formou podpory v nezaměstnanosti získat? O co můžete žádat, pokud jste nezaměstnaný čerstvý absolvent?

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 10. 2004 10:40, Jirka

Možná se vláda snaží zabít více much jednou ranou. Takový pingl MUDr. Jarda Koumes si vydělá víc než v nemocnici a nebude ministry zdravotnictví otravovat s výší svého platu. Navíc se tím něco udělá pro naplnění hesla: "Alkohol pouze z rukou lékaře!". A po hospodské rvačce budě dochtor tuna stáť s brašňou ješte před příjezdem sanitky. :-)))

Reagovat

+64
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kateřina 23. 10. 2004 10:06)

Další příspěvky v diskuzi (9 komentářů)

22. 10. 2004 23:24 | reznickova

Podle mně to jen bude podporovat práci načerno při pracáku. Oficiálně vykážou malý výdělek, aby měli nárok na podporu a sociálku a zbytek peněz shrábou do kapsy bez daní i bez pojištění. Takových koumáků je a bude!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+36
Líbí
Nelíbí

23. 10. 2004 7:33 | reznickova

Myslím si, že načerno už při pracáku dělá dneska skoro každý, jak jinak by z té almužny vyžil? To bychom umřeli hlady!
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (reznickova 22. 10. 2004 23:24)

23. 10. 2004 10:06 | Kateřina

Myslím, že úplně nejlepší je ustanovení, že na podporu má nárok absolvent, který se rekvalifikuje. Takže někdo skončí školu a místo aby nabytých dovedností a vědomostí využil, zjistí, že mu nejsou na trhu práce k ničemu a jde se okamžitě rekvalifikovat. S podporou, na rozdíl od studenta, který se vzdělává v instituci k tomu určené.
Reagovat | Citovat

+19
Líbí
Nelíbí

23. 10. 2004 10:40 | Jirka

Možná se vláda snaží zabít více much jednou ranou. Takový pingl MUDr. Jarda Koumes si vydělá víc než v nemocnici a nebude ministry zdravotnictví otravovat s výší svého platu. Navíc se tím něco udělá pro naplnění hesla: "Alkohol pouze z rukou lékaře!". A po hospodské rvačce budě dochtor tuna stáť s brašňou ješte před příjezdem sanitky. :-)))
Reagovat | Citovat

+64
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Kateřina 23. 10. 2004 10:06)

2. 11. 2007 10:45

Dobrý den.Měl bych takový menší dotaz.Jsem po 5 letech práce nezaměstnaný tedy evidovaný na úřadě práce.Registroval jsem se 19.9.2007.Dnes je 2.11.2007 a dosud jsem žádnou podporu nedostal.Dočetl jsem se že se podpora vyplácí zpětně za minulí měsíc.To ale znamená že já už jsem na úřadě evidovaný více než měsíc aspoň o 14 dnů.Tak by mě zajímalo jestli až mě dojde podpora tak mě dojdou peníze za ten měsíc zpětně + těch 14 dnů???Paní na pracáku říkala že peníze budou posílat příští týden.Raději se ptám než abych se nechal odrbat.Předem díky za odpověď.
Reagovat | Citovat

+29
Líbí
Nelíbí

20. 1. 2010 20:00 | zdeněk triebl

kolik dostanu socialní podporu
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 10. 2010 22:40 | andrea

Po vice nez peti letech zamestnani ve VB jsem se vratila do CR. Jsem jiz 2 mesice zaevidovana na UP bez priznaneho naroku na podporu v nezamestnanosti. Zapoctovy list z Anglie jsem dostala az 6 tydnu po ukonceni pracovniho pomeru. V tuto chvili cekam na vyrizeni E301 nebo-li U1. Jsem zcela bez prijmu. Dostanu podporu v nezamestnanosti po dolozeni U1? Bude mi podpora vyplacena zpetne? Z jakych prostredku mam zit?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 10. 2010 22:40 | andrea

Po vice nez peti letech zamestnani ve VB jsem se vratila do CR. Jsem jiz 2 mesice zaevidovana na UP bez priznaneho naroku na podporu v nezamestnanosti. Zapoctovy list z Anglie jsem dostala az 6 tydnu po ukonceni pracovniho pomeru. V tuto chvili cekam na vyrizeni E301 nebo-li U1. Jsem zcela bez prijmu. Dostanu podporu v nezamestnanosti po dolozeni U1? Bude mi podpora vyplacena zpetne? Z jakych prostredku mam zit?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 12. 2014 12:46 | zdenka

Po 3mesicích jsem dostala výpoved z srn. Na uřadu prace mi řekli že potřebuji pro podporu v nezamestnanosti papir U1,nemam stim zadne zkusenosti.Ten papir mi daji na bývalém pracovišti? Jak dlouho se asi čeká na vyřízení,musim mít ipotvrzeni i z nemeckého uřadu prace?aPotrebuji započtový list jako u nás?Budu rada když mi nekdo poradí .
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Dvořáček

podnikatel, Rudolf Jelínek

Josef Jeleček

podnikatel, Tedom

Pavel Dvořáček
ÚSPĚŠNOST
37,04 %

z 27 duelů
Josef Jeleček
ÚSPĚŠNOST
77,78 %

z 108 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Teorie nestranných očekávání, Depozitář, Holding, lime, start-up, psd2, banky, eet, Dropbox, peněžní fond, dohoda o ukončení pracovního poměru, úrokové zvýhodnění, buy to close, smlouva, peso, Realitní fond, program konverze, podnikatelský účet gold

4M73701, 1AJ2258, 1AJ2252, 1SP2955, 6B19880

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK